Witamy na Forum Polonii w Dallas!

gdzie na weekend?

Co mozna robic ciekawego w Dallas, Forth Worth, TX i nie tylko....
Blondyna

gdzie na weekend?

Post autor: Blondyna » pn sty 30, 2006 2:16 pm

bardzo prosze o podeslanie jakiegos ciekawego linka do wypadu weekendowego....
wielkie dzięki :arrow:

slavi

Mardi Gras w Galveston

Post autor: slavi » wt sty 31, 2006 10:19 pm

To może być jeden z pomysłów, jeśli ktoś nie ma ochoty lub czasu wybierać się do Nowego Orleanu (poza tym w tym roku ze względu na Katrinę, nie będzie to tam podobno z taką pompą jak bywało). Trwa od 17-28 lutego.
Więcej szczegółów tutaj: Mardi Gras w Galveston

Hollowzann

Post autor: Hollowzann » pn wrz 28, 2015 3:18 am

It is thought that this is the best value.

Wsaker
Kontaktowanie:

Post autor: Wsaker » pn paź 26, 2015 8:26 am

A może jakieś miasto niedaleko? Co możecie polecić? Chciałabym pojechać gdzieś z rodziną i zalezy mi na tym, żeby to było ciepłe miejsce, bo mam małe dziecko.

Aleena

Post autor: Aleena » wt lis 10, 2015 6:02 am

Też chętnie się dowiem co można zobaczyć, niedawno się przeprowadziłam :)

Didi

Post autor: Didi » wt lis 10, 2015 11:42 pm

Na weekend w Teksasie moim zdaniem warto z lokalizacji Dallas/FW wybrać się samochodem do
1) Austin (miasto pełne sztuki, ciekawych muzeów, artystów, galerii, food trucków)
2) San Antonio (bardziej kameralnie, uroczy romantyczny deptak nadrzeczny z licznymi knajpkami i hotelami)

Gość

Post autor: Gość » śr lis 11, 2015 9:18 am

nie zapomnil odwiedzic w San Antonio starych Misjii Katolickich. Piekne budowle w stylu oczywiscie meksykanskim. Obok S.A. jest miasreczko Bandera ,dumnie na siebie mowia ze sa stolica kowbojow. Jest tez tam duzo ''bardzo starej" Polonii . Sprawdz ich miasta strone internetowa zanim pojedziesz tam.
Duzo tez miasteczek w okolicy gdzie Niemcy sie ok. 150 lat temu osiedlili. Tylko zwiedzac jak masz czas. Na wschod od S.A. jest oczywiscie najstarsza Polska osada Panna Maria i obok sa Pawelek, Czestochowa , Helena male wioski ktore dobrze zobaczyc jako nam Polakom. W Panna Maria jest male muzeum-sklepik z pamiatkami i zabytkowy kosciol wybudowany przez Polakow ponad 150 lat temu. Wiecej poczytaj o nich w internecie jak Ksiadz Moczygemba ( takie mial nazwisko ) rozpoczynal z Polakami tutaj . Wiekszosc Polakow byla wyedy ze Slaska. Male miasteczka sa w Teksasie urocze !

bartekal
Kontaktowanie:

Re: gdzie na weekend?

Post autor: bartekal » wt cze 05, 2018 2:54 pm

A nie KFC , MacDonalds itp?

genezis

Post autor: genezis » czw cze 14, 2018 2:11 pm

KFC, czy MacDonalds przy okazji. Osobiście lubię coś zjeść, ale jak poczuję się zmęczona. Wtedy wszytko smakuje lepiej i milej wspomina się wycieczkę.

ultrapak
Kontaktowanie:

Post autor: ultrapak » ndz cze 24, 2018 5:42 pm

Włoskie jedzenie w każdej postaci

Awatar użytkownika
ImmortalMan

Post autor: ImmortalMan » pn lip 02, 2018 7:53 am

Na weekend to najlepiej do kina!

AnielkaStaszic

Post autor: AnielkaStaszic » pn lip 02, 2018 3:59 pm

Najlepiej w jakieś nietypowe miejsce! Mnie ostatnio mąż zabrał do http://www.winnicakinga.pl/enoturystyka/ i byłam naprawdę zachwycona! Nigdy nie byłam w winnicy, a jest tam naprawdę wspaniale :D Okolica jest cudowna a do tego można degustować wino, które jest naprawdę wyborne!

Nielegalna89

Post autor: Nielegalna89 » ndz sie 12, 2018 11:13 am

A co powiecie na fantastycznym weekendzie w Warszawie? Czy ktoś z was był już w stolicy? Jakie macie wrażenia? Ja za kilka dni mam tam spotkanie biznesowe umówione w restauracji Bubbles. Czy wiecie może jak tam dojechać? Klient wybrał to miejsce, bo ponoć można swobodnie tam porozmawiać i mają dobre potrawy, także przy okazji można się posilić.

luizka9800

Post autor: luizka9800 » pn sie 13, 2018 9:58 am

Według mnie najfajniejszym miejscem na weekend jest stolica. Tak krótki pobyt est tutaj możliwy dzięki krótkoterminowemu wynajmowi mieszkań. Taka oferta krótkoterminowego wynajmu mieszkań jest dostępna pod adresem. Najfajniejsze jest to, że korzystanie z oferty krótkoterminowego wynajmu mieszkań jest tak samo korzystne i opłacalne jak długoterminowy pobyt.

wrażliwa

Post autor: wrażliwa » sob wrz 22, 2018 7:51 am

Też pomysleliśmy o wypadzie do Warszawy. Znalazłam hotel pod Warszawą https://www.hotellamberton.pl/home/
Bardzo ładnie położony. A do centrum stolicy tylko 15 km, dojazd bardzo łatwy. Pokoje w wysokim standardzie. Na miejscu reatauracja. Myślę że to dobre miejsce na odpoczynek po zawiedzaniu Warszawy.

Odpowiedz