Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Pierwsza komunia swieta

Polskie organizacje w Dallas, Polski Kosciol, Polonia w Texasie ... Polish organization in Dallas area / Polish Church

Moderator: kris_k

Zargon

Post autor: Zargon » śr lip 01, 2015 1:41 am

W prawie każdym większym mieście organizowane są takie uroczystości. Nie rozumiem tylko dlaczego jest 2 lata obowiązkowej religii i wcześniej spotykałem się z jednym rokiem obowiązkowej lekcji religii.

asiaa12

Post autor: asiaa12 » pt lip 17, 2015 2:11 pm

Bardzo by to było dziwne i conajmniej nie na miejscu, żeby nasz polski kościół w dallas nie organizował dla dzieciaczków pierwszej komunii świętej. To tak jakby im czegoś bardzo istotnego odmówić! Mamy specyficzną tradycję na tym polu i nie da się jej zastąpić.

asiaa12

Post autor: asiaa12 » pt lip 17, 2015 2:13 pm

Zargon pisze:W prawie każdym większym mieście organizowane są takie uroczystości. Nie rozumiem tylko dlaczego jest 2 lata obowiązkowej religii i wcześniej spotykałem się z jednym rokiem obowiązkowej lekcji religii.
Jak , gdzie i kiedy? Przecież do komunii swietej dzieci przystępują w drugiej klasie szkoły podstawowej, z czego wynika- bo przecież komunie swiete to tylko i wyłącznie maj- że dzieciaczki maja dwa prawie pełne lata nauki religii w szkole, nieprawdaż?

starsky

prezent

Post autor: starsky » ndz sie 02, 2015 4:55 am

Myślę, że jest to dość kosztowny prezent. Każdy daje co uważa za stosowne.

angelika

Re: Pierwsza komunia swieta

Post autor: angelika » sob cze 02, 2018 2:23 pm

Moje dziecko miało skromną uroczystość komunijną, więc i prezenty nie były jakieś super drogie, bo taka była prośba do gości. Nawet tort piekłam razem z córką. Na stronie http://sakramento.pl/pl/c/Oplatki-na-tort/54 znalazłyśmy śliczny opłatek na tort komunijny i wszystko wyglądało naprawdę pięknie, ale bez zbędnego przepychu.

Wikifig

Post autor: Wikifig » czw cze 07, 2018 5:01 am

Zorganizujcie przyjęcie komunijne w Restauracji Akademia w Warszawie. Z pewnością spełni ona wasze wszelkie oczekiwania. Mieliśmy tam uroczystość naszego dziecka, wiec z czystym sumieniem możemy go polecić. Obsługa w dogadzaniu gościom przechodzi samych siebie, szczególnie jeśli chodzi o najmłodszych uczestników :) Zarezerwujcie termin dużo wcześniej, bo lokal jest wręcz rozchwytywany!

enova
Kontaktowanie:

Post autor: enova » śr cze 27, 2018 4:43 pm

Pozdrowienia z rydzykowa

asia778

Post autor: asia778 » pn sty 14, 2019 8:22 am

Kupowałyście może takie sukienki na przebranie po komunii https://mkmaryla.pl/12-sukienki-okolicz ... okomunijne? W samej albie młoda będzie musiała jeszcze sporo pochodzić i obawiam się, czy jej czymś nie poplami.

FeelG

Post autor: FeelG » pt sty 18, 2019 8:39 am

Dziewczyny jeśli chodzi o organizację takich przyjęć poza domem to jestem jak najbardziej za. Mam za soba wigilie na 35osob i przyznaje, ze gdybym miala swiadomosc to raczej nie zdecydowałabym sie po raz drugi. Natyrałam sie jak orka! 2 stycznia od razu zadzwonilam do rycerskiej tutaj u nas w czeladzi http://www.hotel-rycerski.pl/media/main ... .2018).pdf i z marszu zarezerwowalam sale. Przygotuja, ugotuja, zaserwuja i podadza do stolu. A ja bym sie uwijała jak mrowka zeby z czymkolwiek zdazyc, a nie o to chodzi w tej uroczystosci

monika3

Post autor: monika3 » czw sty 31, 2019 4:08 am

W naszej parafii alba dla dziewczynki i komże dla chłopców są hurtowo zamawiane przez organizatorkę, która pomaga w przygotowaniach. Bardzo wygodne rozwiązanie i myślę, że najbardziej odpowiednie dla dzieci. Nikt nie czuje się poszkodowany i nikt wywyższony.
U nas jest hurtownia, która oferuje takie usługi. Mam nadzieję, że w tym też jest dobra, bo do tej pory sprawdziłam tam tylko kartki bożonarodzeniowe :D

kralarms
Kontaktowanie:

Post autor: kralarms » ndz lut 03, 2019 2:37 pm

Świetnym prezentem dla chłopca jest wiatrówka do polowania na króliki i kaczki. To dobry, męski prezent

zapomniana

Post autor: zapomniana » śr mar 27, 2019 8:03 am

Ja jeszcze nie zdecydowalam co będzie głównym prezentem dla mojego chrześniaka. Ale na pewno skorzystam z tej oferty https://www.taniaksiazka.pl/t/prezent-na-komunie I chyba zdecyduję się na Biblię w komiksie, to chyba jakaś nowość. To się może mu spodobać.

czarekog

Post autor: czarekog » czw maja 02, 2019 5:06 am

Pierwsza komunia święta to ważne wydarzenie dla dziecka niezależnie od miejsca i kraju. Jeśli chodzi o prezenty to zawsze jest to trudna decyzja.

Dawid430

Post autor: Dawid430 » pn lip 08, 2019 1:52 am

Ja zawsze myślałem ze pierwsza komunia święta to coś więcej niż prezenty. A jak miał bym coś polecić to najlepiej poprosić aby dziecko napisało listę prezentów jakie sobie marzy i kupić zupełnie coś innego.

fiorella

Post autor: fiorella » pt lip 19, 2019 12:17 pm

Pierwsza Komunia jest to jedna z najważniejszych uroczystości dla dziecka. Dlatego trzeba zadbać o wiele ważnych szczegółów. Jeżeli chodzi o alby komunijne, według mnie firma Mk Maryla https://www.mkmaryla.pl/22-alby-komunijne-dla-chlopcow . Ma całkiem dobre propozycje. Możecie tam znaleźć alby tradycyjne, czy też z nowoczesnymi akcentami.

Odpowiedz