Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Filmy i historie z dobrym przesłaniem

Kacik muzyczny, literacki i filmowy...

Moderator: kris_k

Renciu

Post autor: Renciu » pn maja 04, 2015 6:22 am

Widziałem "Kwiat Pustyni" Zrobił na mnie ogromne wrażenie także polecam

malibu0992

Post autor: malibu0992 » pn maja 04, 2015 12:21 pm

Kwiat pustyni..poniżej poziomu nie rozumiem po co polecasz takiego gniota :D :D Możesz polecić coś ciekawszego i z większym przesłaniem ? Bo tak co pierwsze mi się rzuciło na usta to właśnie Jeden dzień lub też Zielona Mila. Jedynie słuszna pozycja, którą można w pełni sobie obejrzeć tak od początku do końca wszelkie inne są bardzo takie słabe i niedobre.

machewata

Post autor: machewata » śr cze 17, 2015 5:58 am

Z dobrym przesłaniem? hmmm może Odrobina Nieba? W sumie film o chorobie i śmierci, ale mówi o ważnych rzeczach i nas z nimi oswaja. Bardzo pozytywny akcent wprowadza i napawa nadzieją :) Mi się bardzo podobał. Można się często uśmiechnąć, mimo trudnego tematu tam poruszanego. :)

jackoz

Post autor: jackoz » śr cze 17, 2015 2:15 pm

Oprócz błękitnego nieba nic mi więcej nie potrzeba ? TO o to w tym wszystkim chodzi i to jest właśnie to na rzeczy czy to na rzeczy jakoś nie jest XD ja z przesłaniem mam film komedię, stary gdzie moja bryka. Można się dobrze pośmiać i nie trzeba żadnego kabaretu oglądać.

dlyp1989

Post autor: dlyp1989 » czw cze 18, 2015 12:14 pm

Miłość ma dwie twarze, z 1996 roku:-)
Gregory Larkin (Jeff Bridges) jest matematykiem z Uniwersytetu Columbia, ma duże kłopoty z kobietami, które go onieśmielają i ciągle od niego odchodzą. Dlatego Gregory postanawia znaleźć kobietę, która będzie przede wszystkim jego pokrewną duszą. W prasie pojawia się ogłoszenie, na które przypadkowo "odpowiada" Rose Morgan (Barbra Streisand) - wykładowca literatury romantycznej.

KKasia

Post autor: KKasia » pn cze 22, 2015 11:45 am

Nie wiem co rozumieć przez dobre przesłanie. Jeśli potraktować to dość szeroko, to ostatnio widziałam Requiem dla snu. Film dość ciężki i raczej nie dla dzieci. Ale przesłanie dość brutalnie było jedno - nie bierz narkotyków.

Myślę, że młodzi ludzie powinni zobaczyć ten film zanim sięgną po trawkę (a później coś mocniejszego).

wieslaw78

Post autor: wieslaw78 » pn cze 22, 2015 12:51 pm

Miłość ma dwie twarze - The Mirror Has Two Faces
Gregory Larkin (Jeff Bridges) jest matematykiem z Uniwersytetu Columbia, ma duże kłopoty z kobietami, które go onieśmielają i ciągle od niego odchodzą. Dlatego Gregory postanawia znaleźć kobietę, która będzie przede wszystkim jego pokrewną duszą. W prasie pojawia się ogłoszenie, na które przypadkowo "odpowiada" Rose Morgan (Barbra Streisand) - wykładowca literatury romantycznej.

pawel85

Post autor: pawel85 » pn cze 29, 2015 9:38 am

Oddychaj - t naprawdę film z przesłaniem...Jest to francuski dramat, każda nastolatka i matka powinna to zobaczyć...
Do maturalnej klasy Charlie dołącza nowa koleżanka. Przyjaźń między dziewczynami przeradza się w skomplikowaną, destrukcyjną relację.

Agraf234

Post autor: Agraf234 » wt cze 30, 2015 3:12 am

A ja bardzo lubię ten film:-) stary, ale zawsze go oglądam:-=) Piękna Lopez...:-)
Pokojówka na Manhattanie
Kandydat na senatora przez pomyłkę bierze pokojówkę za gościa ekskluzywnego hotelu, w którym się zatrzymał. Zauroczona nim kobieta nie ma odwagi wyprowadzać go z błędu.

wersaczi

Post autor: wersaczi » czw lip 09, 2015 10:50 am

Tak to jest fajny film ale według mnie jest to stary film :D już wolę nowsze filmy. Teraz mi się przede wszystkim podoba coś takiego jak no wiecie Szybcy i Wściekli w wersji 7. Bardzo przyjemnie mi się tego oglądało. Szczególnie ja to dla kocówki sobie obejrzałem.

Hipolitt

..

Post autor: Hipolitt » pt lip 10, 2015 6:41 pm

Dlaczego - stary film pokojówka na manhattanie ;) no ale jeśli nie ten film to może niania w nowym jorku podobne klimaty - i co niezwykłe w tym wszystkim w takim komercyjnym filmie jest nawet przesłanie - mamą jest sie nie przez urodzenie ale przez to ile czasu zajmuje się dzieckiem

rodrigoss

.

Post autor: rodrigoss » sob lip 11, 2015 4:32 pm

wszystkie filmy mają jakieś przesłanie tylko trzeba je dobrze obejrzeć w ostatnim czasie jestem pod ogromnym wrażeniem filmu Igrzyska śmierci niby taki z efektami ale ma głębszą treść którą można streścić w kilku słowach jeśli chcesz żyć musisz walczyć

giertyku

Post autor: giertyku » wt lip 14, 2015 5:20 am

Lepiej być nie może - najlepszy film na świecie:-) Takie filmy powinni w aptekach rozdawać na depresję :-) REWELACYJNY I OPTYMISTYCZNY!!!!!!!
W nowojorskiej kamienicy mieszka pisarz, który pracuje nad kolejną powieścią i który unika kontaktów z ludźmi. Sąsiedzi go nienawidzą. Jedyną osobą, która znosi jego towarzystwo jest kelnerka w jadłodajni, w której pisarz się stołuje. Dziewczyna ta okazuje się być ostatnią deską ratunku dla jego pokrętnej psychiki.

marzenloka

Post autor: marzenloka » wt lip 14, 2015 2:12 pm

Do mnie najbardziej przemawia przesłanie z filmu "Życie jest piękne"...

mieszek

Post autor: mieszek » śr lip 15, 2015 9:44 am

Miłość dodaje skrzydeł
Po śmierci męża Belinda przyjeżdża do małego miasteczka Sikeston, aby objąć posadę lekarza. Towarzyszy jej przyjaciółka, dr Annie Nelson. Na miejscu okazuje się, że mieszkańcy borykają się z rozprzestrzeniającą się nieznaną chorobą. Najbardziej dotknięty nią jest miejscowy sierociniec. Ludzie obwiniają dzieci o epidemię. Są wrogo nastawieni do kobiety lekarza, ale Belinda może liczyć na pomoc i wsparcie przyjaciółki oraz miejscowego kowala, Lee Owensa.

Odpowiedz