Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Filmy i historie z dobrym przesłaniem

Kacik muzyczny, literacki i filmowy...

Moderator: kris_k

gracek88

Post autor: gracek88 » ndz mar 22, 2015 7:27 am

Bardzo ciekawe materiały. Na pewno przejrzę dokładniej któregoś wieczoru, bo warto spędzić nad tym chwilkę. Z filmów także polecam "Nietykalnych". Wiele filmów europejskich ma drugie dno - warto poszukać w tym zakresie.

pejkir

Post autor: pejkir » ndz mar 22, 2015 2:16 pm

Dla mnie film z przesłaniem to jest jednak Hooligans gdzie tam widać jak właśnie po tych fanach takich kibicach, którzy w sposób świetny umieją się zawsze siebie wspierać i moga na sobie zdecydowanie polegać - tutaj jest tak pokazane jak się dzieję w życiu zwierząt w stadzie lepiej

nowoczesny

Post autor: nowoczesny » pn mar 23, 2015 4:59 am

Z dobrym przesłaniem to nawet jest dla mnie coś takiego jak właśnie jeszcze American Pie : ) tutaj najbardziej polecam tą 3 część gdzie akurat możemy sobie popatrzeć jak tam się bawią w wieczór kawalerski

Katarzynanowa

Post autor: Katarzynanowa » śr mar 25, 2015 9:07 am

Z przesłaniem Amercian Pie no co Ty móisz dla mnie to jest taka komedia z cyklu dla studentów lub dla licealistów...Zdecydowanie taki film z przesłaniem to po prostu może być jakiś na faktach autentycznych horror - może to być akurat no nie wiem po prostu coś takiego jak włąśnie Egzorcyzmy Emilli Rose czy też nawet no nie wiem film też na faktach Zodiak.

marysiak12

Post autor: marysiak12 » pn mar 30, 2015 9:26 am

Ale ktoś do***ł z przesłaniem American Pie ; D ciekawe czego tam się uczyć może tego jak trzeba było robić imprezy w liceum właśnie w stylu amerykańskim jak rodziców w domu nie było... : D tutaj już ktoś chyba polecał taki film jak chłopiec w pasiastej piżamie. Każdy może się po tym filmie wzruszyć tak bardzo i mocno.

cattwomen

Post autor: cattwomen » śr kwie 01, 2015 9:41 am

American Pie ma przesłanie i koniec - takie moje zdanie jest bo po prostu nawet przy tym mocno jakoś kichnełem i jest bardzo dobrze i okej ; Ddla mnie film, który miał przesłanie to jest jest po prostu taki po prostu walcz - udowodnił właśnie, że to zawsze po prostu trzeba do końca walczyć i się nigdy nie poddawać ; )

aristo

Post autor: aristo » czw kwie 02, 2015 1:13 pm

7 dusz, piękny film, polecam...

Pierwszy

Post autor: Pierwszy » pn kwie 06, 2015 4:44 am

Nie znałem tego filmu ale muszę zobaczyć bo tak czytam opinię i recenzje na filmweb to ma dość takie korzystne i bardzo fajne przecież hahah : D jeszcze taki film z dobrym przesłaniem to jest po prostu no nie wiem chociażby jakiś film bardzo stary ale jary - zielona mila. Super się to ogląda chociaż końcówka smutnawa..

ettimo

Post autor: ettimo » pn kwie 06, 2015 6:36 pm

Lista Schindlera

basiek222

Post autor: basiek222 » śr kwie 15, 2015 4:26 am

O tak ten film Lista Schridlera był bardzo dobry i z ciekawym przesłaniem : ) dla mnie taki bardzo dobry film ze znakomitym przesłanie to po prostu był no wiecie Epoka Lodowcowa : ) bardzo ciekawie mi się to oglądało razem z moją całą rodzinką i jakoś po prostu nie żałowaliśmy by było to takie bardzo złe i słabe.

Burger

Post autor: Burger » wt kwie 21, 2015 7:25 pm

Wiele jest filmów z przesłaniem, choć ostatnio moją uwagę przyciągnęła Zielona Mila. Bardzo dobry film, polecam każdemu kto jeszcze nie widział.

pokerbabe

Post autor: pokerbabe » wt kwie 21, 2015 7:39 pm

Oj tak, Zielona mila to zdecydowanie film z przesłaniem, który każdy powinien obejrzeć. Ja jeszcze dodaje do tego grona Bez mojej zgody.

ana7766

Post autor: ana7766 » pt kwie 24, 2015 8:41 am

Dobry film ale dla mnie już bo mi się znudził. Z przesłaniem uważam również, że bardzo dobry film to również jest nietykalni. Bardzo dobrze się to ogląda ale nie tak na koniec dnia jakoś w piątek ale tylko jak najdzie człowieka odpowiedni nastrój taki nostalgiczny itp itd

anka19

film z przesłaniem

Post autor: anka19 » wt kwie 28, 2015 9:29 am

"włoski dla początkujących" jest filmem z dobrym przesłaniem, ten film bodaj że z 2000 naprawdę podnosi na duchu, to historia o grupce ludzi, którzy spotykają się na kursie językowym, każdy z bohaterów boryka się z różnymi problemami, a potem losy bohaterów zaczynają się ze sobą splatać, i mimo różnych niepowodzeń każdy z nich powoli wychodzi na prostą, warto obejrzeć :)

Izaa

..

Post autor: Izaa » sob maja 02, 2015 4:51 pm

Ja bym poleciła film miasto 44. Jest to film który mówi o tragicznej historii Powstania Warszawskiego na sposób bardziej może amerykański niż sposób - nie wszystkie sceny są może do wytrzymania dla przeciętnego człowieka pod względem okrucieństwa ale z drugiej strony widać wśrod bohaeterów entuzjazm i chęć walki za Ojczyznę

Odpowiedz