Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Filmy i historie z dobrym przesłaniem

Kacik muzyczny, literacki i filmowy...

Moderator: kris_k

kamajastra

Post autor: kamajastra » sob paź 11, 2014 6:05 am

Ostatnio oglądałam film "Zanim zasnę" z Nicole Kidman i Colinem Firthem w rolach głównych. Film opowiada o cierpiącej na amnezję kobiecie, która budzi się każdego ranka, nie wiedząc kim jest, i próbuje odbudować wspomnienia przy pomocy dziennika, który przechowuje. Świetny film, idealny na jesienny wieczór.
Niesamowity iluzjonista

absalon87

Post autor: absalon87 » pn paź 13, 2014 3:32 am

Seven Pounds (Siedem dusz) z 2008 r. Słodko-gorzki film o człowieku targanym poczuciem winy. Niełatwo jest żyć ze świadomością, że zabiłeś 7 ludzi. Ale czasem trzeba. Will Smith w niezłym wydaniu !

Proszę odwiedź mojego bloga http://meblujz.blog.pl/ i wesprzyj mnie komentarzem.
Ostatnio zmieniony pn cze 01, 2015 7:05 am przez absalon87, łącznie zmieniany 1 raz.

Trox
Kontaktowanie:

Post autor: Trox » śr paź 15, 2014 7:54 am

Nie kojarzę , chyba nie widziałem ale zaraz sobie sprawdzę , dzięki. Jeśli mi się spodoba fabuła to będę miał co oglądać na ponury wieczór.

EcoMarguerita98

Post autor: EcoMarguerita98 » wt lis 04, 2014 2:33 pm

A ja trochę z innej kategorii- polecam film "PS. Kocham Cię". To nie jest typowa komedia romantyczna, określiłabym to raczej jako dramat psychologiczny. Uczy przemijania, godzenia się ze śmiercią i uczenia się życia na nowo.

Zapraszam na blog - http://madrymbyc.blog.iwoman.pl/. Nie stracisz tam czasu.
Ostatnio zmieniony wt cze 16, 2015 7:14 am przez EcoMarguerita98, łącznie zmieniany 1 raz.

Gość

Post autor: Gość » śr gru 10, 2014 4:20 am

A ja polecam thriller "Lęk pierwotny", dla mnie jest to historia z przesłaniem. Dobro nie zawsze zwycięża (trywialnie mówiąc), nic nie jest takie, jakie nam sie wydaje, choc uważamy, że zjedliśmy wszystkie rozumy, tyle wiemy o świecie, to tak naprawdę nie wiemy nic. Ani o sobie, ani o drugim człowieku. Zresztą kontakt z drugim czlowiekiem to zawsze znak zapytania.

Adelajdaup

Post autor: Adelajdaup » śr gru 10, 2014 4:25 am

A ja polecam thriller "Lęk pierwotny", dla mnie jest to historia z przesłaniem. Dobro nie zawsze zwycięża (trywialnie mówiąc), nic nie jest takie, jakie nam sie wydaje, choc uważamy, że zjedliśmy wszystkie rozumy, tyle wiemy o świecie, to tak naprawdę nie wiemy nic. Ani o sobie, ani o drugim człowieku. Zresztą kontakt z drugim czlowiekiem to zawsze znak zapytania.

monsoon

Post autor: monsoon » śr gru 17, 2014 5:36 am

Lubię filmy z przekazem. Niedawno odkryliśmy fajny pt. „Trzej muszkieterowie”. Bardzo nas z żoną relaksuje i najważniejsze, że miło sobie spędzamy czas razem. :) Więcej informacji dla zaciekawionych serialem: http://tvpuls.pl/seriale/trzej-muszkieterowie miłego oglądania :)

dalleko

Post autor: dalleko » pt gru 19, 2014 4:38 am

Oglądał ktoś Obywatela?

Jaro25
Kontaktowanie:

Post autor: Jaro25 » pn lut 09, 2015 3:51 am

Ostatnio oglądałem "Chłopiec w Pasiastej Piżamie" Na prawdę film mną poruszył i wstrząsnął. Jeśli jeszcze nikt nie widział to polecam

marcelii55

Post autor: marcelii55 » wt lut 24, 2015 1:22 pm

Tak chłopiec w pasiastej piżamie bombowy film. Obejrzałem go sobie nawet 2 razy. Jednak taki z przesłaniem i taki przy którym warto się zastanowić i przemyśleć kilka rzeczy psychologiczny na faktach to jest zdecydowanie Zodiak. Po prostu zapiera dech w piersiach i każdy pasjonat thrileera powinien to przeczytąć.

nowy1234

Post autor: nowy1234 » czw lut 26, 2015 1:18 am

Nie oglądałem obywatela a czy naprawdę warto go sobie obejrzeć czy niestety nie ? Przecież no nie wiem u mnie jest kilka takich filmów z przesłaniem i nie wiem co bym do tego zaliczył może no nie wiem wymienię takie 2 oparrte na faktach, 1 . zodiak na faktach zupełnie super wciąga oraz 2. egzorcyzmy emili rose mocno porusza i dziala

Filka
Kontaktowanie:

Post autor: Filka » czw mar 05, 2015 7:33 am

Lubię filmy takiego typu bo uczą przede wszystkim i mają nam coś wartościowego pokazać. To o wiele lepsze niż reszta gatunków

kraturka

Post autor: kraturka » śr mar 11, 2015 9:15 am

Nie będzie to film jakiś oparty na faktach czy coś takiego ale po prostu podam taki dramat gdzie każdy twardziel może akurat uronić kroplę łezki..Będzie to po prostu hooligans. Na początku jeszcze tak smutno nie jest ale na końcu co tam się dzieje to po prostu jest bardzo źle taka końcówka to była okropna a wszystko przez taki szczeniacki konflikt

dabadam

Post autor: dabadam » wt mar 17, 2015 3:53 am

Dla mnie taki film z przesłaniem to po prostu jest Blow gdzie akurat tutaj pokazuję by cieszyć się z chwil, które się ma oraz nie zawsze wierzyć znajomym tak bezgranicznie i do końca bo po prostu akurat oni mogą czasem zawieść i no wiecie wystawić do wiatru...

michael

Post autor: michael » czw mar 19, 2015 8:36 am

Dla mnie z przesłaniem film to jest po prostu zielona mila..Zdecydowanie mocny jak dla mnie tylko to zakończenie po prostu było dla mnie smutne bo było po prostu takie niesprawiedliwe..Ten film już chyba oglądałem z 1000 razy i za każdym razem jak go oglądam to coś nowego odkrywam.

Odpowiedz