Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Moja ksiazka

Kacik muzyczny, literacki i filmowy...

Moderator: kris_k

marzenloka

Post autor: marzenloka » wt lip 14, 2015 2:15 pm

Brzmi dość stereotypowo. Mi się spodobała książka, którą właśnie przeczytałam - "Krabat".

trotyl

Post autor: trotyl » śr lip 15, 2015 5:14 am

Prawo przyciągania - tom 2 serii rozpoczętej bestselleremIdealna chemia jedną z najlepszych powieści o miłości wszech czasów według czytelniczek Goodreads. Są dla siebie zupełnie nieodpowiedni. I idealni pod każdym względem. Carlos Fuentes, brat Alexa z Idealnej chemii, wraca do liceum w Stanach po roku w Meksyku. Nie zamierza jednak prowadzić takiego życia, jakie zaplanował dla niego starszy brat. Chce żyć po swojemu, nawet jeśli to znaczy: ryzykownie. A ryzykuje dużo, bo niełatwo zerwać z narkotykowym gangiem.Alex znajduje mu schronienie w domu swojego profesora. Carlos czuje się tam nie na miejscu. A Kiara, nieśmiała córka profesora, nie przypomina dziewczyn, jakie go do tej pory interesowały. Lecz oboje przekonają się, że w sprawach serca prawo przyciągania jest znacznie silniejsze niż różnice, które ich dzielą…

Dulkobka

Post autor: Dulkobka » ndz lip 19, 2015 5:40 am

Ja obecnie czytam „Księgę Wszystkich Dokonań Sherlocka Holmesa”. W jednej naprawdę ogromnej księdze są zebrane wszystkie historie, przygody Sherlocka i Dr Watsona opisane przez A.C. Doyla. Polecam wszystkim fanom Sherlocka oraz powieści detektywistycznych.

Agatka_sz

Post autor: Agatka_sz » czw sie 06, 2015 2:21 pm

Nic nie czytam bo nie przepadam za książkami. Jak już mi się strasznie nudzi to oglądam serial (oczywiście oparty na książce) Nie wiem jak u was ale u mnie lektura szkolna taka co mi utkwiła w pamięci to - Ludzie Bezdomni. Do dzisiaj mam sentyment do tej powieści.

Bogusz

Post autor: Bogusz » sob sie 08, 2015 10:06 am

Obecnie zbieram się za pierwszy tom Sagi o Ludziach Lodu. To taka lekka książka, którą bardzo szybko się czyta. Tom można spokojnie przeczytać w dzień-dwa. Z serialowych ekranizacji książek to lubię tylko Sherlocka i Hannibala. Tylko Hannibal niesamowicie odbiega od fabuły książkowej.

marzenloka

Post autor: marzenloka » wt sie 25, 2015 8:43 am

Moja mam zaczytywała się w tej Sadze. Ja próbowałam się do niej przekonać, niestety z marnym skutkiem.

WormsArmagedon
Kontaktowanie:

Post autor: WormsArmagedon » pn lis 02, 2015 6:22 am

Polecam Trudi Canavan :)

stacje lutownicze
Ostatnio zmieniony wt lis 15, 2016 3:15 am przez WormsArmagedon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kamilek23

Post autor: Kamilek23 » ndz lis 08, 2015 10:10 am

Skończyłem ostatnio serię o Enderze, Orsona Carda, czytaliście? świetna seria!!!! Polecam:-) Ja kończyłem Pożogę.
Sto lat przed wydarzeniami przedstawionym w „Grze Endera” na Ziemię przybyli obcy, niosąc jej ogień i śmierć. To historia pierwszej wojny z Formidami.
Victor Delgado ledwie zdążył dotrzeć do Ziemi przed statkiem obcych. Nie miał dość czasu, by przekonać sceptycznie nastawione rządy, że istnieje realne zagrożenie. Uwierzono mu dopiero wtedy, gdy niespodziewany ogień zniszczył stacje kosmiczne, statki i kolonie.
A kiedy to się stało, tylko Mazer Rackham i żołnierze Policyjnego Oddziału Polowego potrafili poruszać się wystarczająco szybko, by stawić czoło najeźdźcy.
By dotrzeć do lądownika obcych, którego załoga pustoszy chińską prowincję, Mazer – wspierany przez chłopca, którego uratował przed obcymi – korzysta z wojskowego urządzenia drążącego tunele. Tymczasem w obliczu bezsilności ziemskich rządów Victor planuje dostać się na pokład wrogiego statku...

cytrynowa18

Post autor: cytrynowa18 » czw gru 10, 2015 7:26 am

Bóg nigdy nie mruga. Jestem w połowie tej książki i jestem nią zachwycona :)

sonka18

Post autor: sonka18 » wt gru 15, 2015 8:18 am

Bóg nigdy nie mruga :)

marzenloka

Post autor: marzenloka » pn gru 21, 2015 7:12 am

A czy czytaliście może książkę Lilith. Tom I. Dziedzictwo Jo.E. Rach.? Chciałabym ją kupić w prezencie świątecznym dla mojej siostrzenicy, ponieważ widziałam bardzo pozytywne opinie o niej. Co o tym sądzicie?

justm
Kontaktowanie:

Re: Moja ksiazka

Post autor: justm » pn lut 29, 2016 7:02 am

Mnie ostatnio wciągnęło Ziemiomorze, rewelacja!

Gość

Post autor: Gość » wt mar 08, 2016 6:28 am

Obecnie czytam Władcę Pierścieni. A potem zamierzam zabrać się za Dallas '63 S. Kinga. :D

duża polka
Kontaktowanie:

Post autor: duża polka » wt kwie 05, 2016 10:41 am

Wszystkie powieści Williama Whartona są naprawdę genialne.

marek045
Kontaktowanie:

Post autor: marek045 » sob kwie 09, 2016 3:00 am

Ok dzieki. Na pewno przeczytam :)

Odpowiedz