Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Cyfrowa księgarnia to przyszłość

Kacik muzyczny, literacki i filmowy...

Moderator: kris_k

leopoldo

Post autor: leopoldo » śr cze 10, 2015 2:13 am

Z e bookiem jest dużo wygodniej. Na początku też sceptycznie do tego podchodziłem, a teraz wszystko co czytam to w takiej wersji. Mogę znaleźć każdą książkę która mnie interesuje w takiej wersji i nie muszę chodzić i wybierać po księgarniach. Kończę jedną i ściągam kolejną.

zTyluNaZERO

Post autor: zTyluNaZERO » śr cze 10, 2015 1:55 pm

To nie jest żadna przyszłość. To do niczego nie prowadzi. Bo akurat to jest tylko chwyt producentów. To jest tylko taka rzecz, która by zmusiła człowieka do zakupu elektroniki. Lepiej normalnie książki wypożycząć i lepiej mieć swoją właśnie biblioteczkę.

olga2015

Post autor: olga2015 » śr cze 17, 2015 12:48 pm

Obecnie na rynku są dostępne zarówno księgarnie mające w swoich zbiorach książki tradycyjne, jak i te które mają dostępne wyłącznie ebooki. Nie wydaje mi się jakoś żeby tych drugich było znacznie więcej więc chyba nie ma takiej prawidłowości że tylko księgarnie cyfrowe mają powodzenie.

Cezary900

Post autor: Cezary900 » sob cze 20, 2015 7:23 am

Jakąś najmarniejszą beletrystykę na ebook to czemu nie, lub też w podróży, z konieczności, ale we własny domku jednak prawdziwa, papierowa książka, którą możemy przekartkować, dotknąć, to wspaniała sprawa. Również jeśli chodzi o uczenie się, z papierowej przyswajamy niewspółmiernie więcej, to już dawno stwierdzono.

marekzegarek

Post autor: marekzegarek » sob cze 20, 2015 4:04 pm

a ja lubię e booki i książki tradycyjne, e booki i czytniki to super sprawa gdy się dużo podróżuje np. w dłuższe trasy i nie chce się obciążać bagażu książkami, co zauważyłem - szybciej czytam większe książki po kilkaset stron w wersji elektronicznej, ale krótsze przyjemniej czyta mi się, gdy są drukowane

patti86

Post autor: patti86 » sob lip 11, 2015 3:56 pm

Ja bym się na początku zastanowiła czy na pewno książka cyfrowa to przyszłość, bo wydaje mi się że mimo że książki cyfrowe są na rynku od wielu lat to jednak nadal książka papierowa cieszy się niekończącą się sławą i nadal jest bardzo chętnie kupowana.

marzenloka

Post autor: marzenloka » wt lip 14, 2015 2:16 pm

Sama mam czytnik ebooków i kupuję książki elektroniczne, ale i tak większą wartość ma dla mnie tradycyjna publikacja.

olcyk

Post autor: olcyk » ndz lip 19, 2015 1:23 am

Ebooki to przyszłość, niestety... Piszę "niestety", bo uważam, że nic nie zastąpi zapachu i dotyku nowej książki, prosto z księgarni... ale taka rzeczywistość - książki są bardzo drogie, jak na te czasy, a my mamy dostęp do darmowych ebooków i niestety, ekonomia zwycięża...

Granmanx
Kontaktowanie:

Post autor: Granmanx » pt sty 15, 2016 6:09 am

Nigdy o czymś takim nie słyszałam. Bardzo chętnie korzystałabym z takiej księgarni.

Donald79

Re: Cyfrowa księgarnia to przyszłość

Post autor: Donald79 » śr maja 04, 2016 7:09 am

Obecnie nawet bibliotekarze są świadomi faktu, że większość czyta e-publikacje i rzadko kiedy zagląda do biblioteki. e-book można wziąć ze sobą, bo nie zajmuje dużo miejsca.

marina

Post autor: marina » wt cze 21, 2016 10:41 am

Teraz wszystko robimy przez Internet, kiedyś nie do pomyślenia a dzisiaj normalka :D
Jak skutecznie schudnąć - no to zaczynamy

dali09

Post autor: dali09 » śr cze 22, 2016 7:19 am

To może być coś bardzo ciekawego, ciekawe czy się sprawdzi. :)

juliista

Post autor: juliista » pn sie 01, 2016 3:31 pm

Ciekawe, ciekawe :D ale jednak książka papierowa to książka najlepsza, jak dla mnie :D
Jak wybielić zęby w domu - szybko i skutecznie

Antek76

Post autor: Antek76 » wt wrz 20, 2016 4:32 am

Zdecydowanie się nie zgadzam. Nie ma porównania w wygodzie czytania. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się książki papierowe. Właśnie dlatego księgarnie takie jak http://bonito.pl/ przeżywają teraz duży rozkwit. Biorąc pod uwagę to, że mają duże rabaty na książki i faktycznie bardzo szybko dostarczają je do domu, to ja o wiele bardziej wolę mieć taką książkę w ręku, a potem na półce, niż w laptopie.

marteczka

Post autor: marteczka » wt wrz 20, 2016 9:26 am

ja zamawiam ksiązki papierowe, nie wyobrażam sobie czytania w innej formie dłuzszych tekstów.

dobrze, że są polskie księgarnie, gdzie można zamówić ksiązki bez problemów.
zawsze zamawiam na http://www.thepolishbookstore.com
polecacie jeszcze jakieś inne księgarnie?

Odpowiedz