Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Nowa matryca do laptopa samsung

Internet, komputery itd........

Moderator: kris_k

akasa88

Nowa matryca do laptopa samsung

Post autor: akasa88 » śr lip 08, 2015 8:22 am

Na skutek nieszczęśliwego wypadku uszkodziłam sobie mojego laptopa (model samsung SF510 NP-SF510-S01PL) i matryca jest do wymiany, gdyż nie działa prawidłowo. W prawym dolnym rogu widoczne jest takie dziwne, kolorowe odbarwienie. Chyba powierzchnia matryce jest w tym miejscu wygięta. Nie sądzę, żeby dało się to naprawić, dlatego szukam nowej matrycy pod wymianę. Czy ktoś może orientuje się gdzie szukać nowych, firmowych matryc do laptopów samsunga? Oczywiście w grę wchodzi również kupno za pośrednictwem internetu.

makosz

Post autor: makosz » śr lip 08, 2015 8:26 am

No to faktycznie mały Peszek niestety też muszę cię zmartwić takie matryce są drogie, ale skoro się podejmujesz naprawy to może skocz do jakiegoś serwis komputerowego, który się tym zajmuje doradzi ci czy warto jest to naprawić, czy raczej się nie opłaca. Wydaje mi się, że to będzie chyba odpowiednie rozwiązanie. Nie wiem, czy 500 zł cię puści za taką matrycę.

Drogon

Post autor: Drogon » śr lip 08, 2015 11:05 am

Na pewno wymiana będzie kosztować. Jeśli laptop ma już swoje lata, to nie wiem, czy to się w ogóle opłaca, bo teraz matryca, a za jakiś czas i tak popsuje się coś innego. Tak to już jest, że żywotnosć dzisiejszych urządzeń to 3-4 lata. W najlepszym wypadku 5. Producenci wiedzą co robić, żeby ciągle mieć popyt na swoje produkty. Po prostu sztucznie zaniżają ich żywotność. W skrajnym przypadku awaria następuje kilka miesięcy po terminie gwarancji.

Gość

Post autor: Gość » śr lip 08, 2015 6:31 pm

A moze jeszcze maja date waznosci do spozycia, jak zywnosc....czy Ty wiesz co Ty za glupoty wypisujesz....

WiktoriaSK
Kontaktowanie:

Post autor: WiktoriaSK » czw lip 09, 2015 7:24 am

Jesteś pewien, że opłaca Ci się wymieniać matrycę? W moim starym asusie uszkodziła się matryca i koszt wymiany był nieadekwatny do jego wartości, bo matryca z wymianą kosztowałaby mnie 600zł, a sam laptop był warty może 900 i wolałam kupić nowego.

anka888

Post autor: anka888 » pt lip 10, 2015 5:20 pm

Może autoryzowany serwis samsunga by Ci sprowadził taką matrycę? Ewentualnie pisz do supportu, na pewno byłby jakiś sposób zakupienia prosto od nich częsci.
Chociaż teraz sporo sklepów firmowych wiec nie będzie jakoś cięzko dostać to co Cię konkretnie nie intersuje, zobacz sobie na przykład ten sklepik: http://www.czescisamsung.pl/. Może uda się znaleźć jakiś sklep z Twoich okolic?
Ostatnio zmieniony wt lip 28, 2015 5:07 am przez anka888, łącznie zmieniany 1 raz.

dlyp1989

Post autor: dlyp1989 » sob lip 11, 2015 3:56 am

jeśli masz tego laptopa na gwarancji to nie widzę problemu aby go wysłać do serwisu i mieć po problemie. A jak już gwarancja się skończyła to już większy problem. Bo trzeba samemu poszukać matrycy i wymienić jak się ma zdolności manualne i sprzęt. A jak nie masz takich zdolności to zostaje tylko jakiś serwis

akasa88

Post autor: akasa88 » sob lip 11, 2015 12:53 pm

anka888 pisze:Może autoryzowany serwis samsunga by Ci sprowadził taką matrycę? Ewentualnie pisz do supportu, na pewno byłby jakiś sposób zakupienia prosto od nich częsci.
Chociaż teraz sporo sklepów firmowych wiec nie będzie jakoś cięzko dostać to co Cię konkretnie nie intersuje. Może uda się znaleźć jakiś sklep z Twoich okolic?
Chyba autoryzowane serwisy są wykorzystywane tylko przy naprawach gwarancyjnych, a mój laptop jest już poza tym okresem. Jeśli chodzi o opłacalność to właśnie zależy mi na tym, żeby się przekonać ile kosztują matryce do tego konkretnego modelu. Jeżeli nie będzie to jakiś majątek to zdecyduję się na wymianę zepsutej matrycy na nową, w innym przypadku kupie nowe urządzenie...

lou

Post autor: lou » czw lis 26, 2015 3:16 pm

Z reguły nowa matryca to koszt ok. 400 zł. Serwis pewnie jeszcze sobie doliczyć 200 zł za wymianę, jeśli laptop nie jest już na gwarancji. Może warto pomyśleć nad kupnem nowego http://www.morele.net/wiadomosc/ranking ... ptopy/1164 jeśli jest, to stary model

Alamanter
Kontaktowanie:

Post autor: Alamanter » czw sty 07, 2016 2:21 am

Często nie opłaca się kupować takich części. Jeśli komputer ma już swoje lata, to lepiej wymienić na nowy.

Dryczkam
Kontaktowanie:

Post autor: Dryczkam » pn sty 11, 2016 7:42 am

Wydaje mi sie, że jeśli kupisz używaną lub nową po dobrej cenie, to będzie się to opłacało jeśli komputer nie jest stary i jest w dobrym stanie.

flip445

Post autor: flip445 » ndz sty 17, 2016 4:53 am

Jeśli dobrze poszukasz to znajdziesz oryginalną matryce w dobrej cenie. Nie polecam kupować używanych matryc bo to się poprostu nie opłaca. Możesz przepłacić i trafić na uszkodzoną lub taką która po jakimś czasie przestanie działać.

erykk

Re: Nowa matryca do laptopa samsung

Post autor: erykk » pn kwie 11, 2016 6:06 am

Dokładnie, ja również polecam zakup nowej. Oczywiście o ile jest to w jakikolwiek sposób opłacalne.

lox

Post autor: lox » pt paź 20, 2017 6:25 am

A nie boisz się, że to wyniesie tyle, że lepiej trochę dołożyć i kupić nowy?

piotrkaczmarek01
Kontaktowanie:

Post autor: piotrkaczmarek01 » wt lis 07, 2017 6:29 am

A czy warto wymieniać pękniętą obudowę w laptopie? jaki to może być koszt? Może lepiej byłoby od razu kupić nowego laptopa?

Odpowiedz