Witamy na Forum Polonii w Dallas!

21 czerwca o godz. 7:00 rano Wyprawa na jagody /Pick-your-

Polish American Foundation of Texas - NEWSLETTERS i nie tylko.
Oficjalna strona juz nie dziala

Moderator: kris_k

Polak Jagodowy

21 czerwca o godz. 7:00 rano Wyprawa na jagody /Pick-your-

Post autor: Polak Jagodowy » śr cze 11, 2008 12:57 pm

For more information about the farm and how to get there, please visit www.berrypicknfun.com

Wyprawa na Jagody

Ponownie wybieramy sie na jagody i jezyny do wschodniego Texasu i zapraszamy wszystkich chetnych. Bedzie to dobra okazja, aby mile spedzic czas i przywiezc troche swiezo zebranych owocow. W poludnie planujemy spotkac sie na piknik i zjesc przywiezione z domu kanapki na lonie natury. Przy polu z jezynami jest kilka stolow z lawami i tam spotkamy sie o godz. 12:00 na lunch. Mozna tez przywiezc koce i rozkladane krzesla.

Wyjazd zaplanowany jest na sobote, 21 czerwca o godz. 7:00 rano. Dojazd trwa okolo 2 godzin z DFW. Osoby zainteresowane ta wycieczka prosimy o zgloszenie swojego uczestnictwa nastepujacym osobom:

Mieszkancy z Dallas i Collin County – Marta Dobkowska Canadas, tel. 214-662-0556

Mieszkancy z Tarrant County – Kasia Matlag, tel. 817-875-0995

Przy zgloszeniu prosze podac, czy chcielibyscie zabrac sie z kims ze swojej okolicy lub czy macie wolne miejsca w swoim samochodzie i moglibyscie kogos zabrac. Dla osob jadacych w czyims samochodzie sugerujemy skladke na paliwo w wysokosci $10-$15 ze wzgledu na rosnace ceny paliwa. Na farmie sa koszyki do zbierania, ale po zebraniu trzeba przesypac do swojego naczynia lub zabrac owoce w plastikowej torbie. Aby owoce nie pogniotły sie w czasie podrozy, polecamy zabranie swoich koszykow, plastikowych pojemnikow lub wiaderek. Pojemnosc koszyka z farmy to 1 gallon i cena za zebrany przez siebie koszyk: $10. Jagody rosna na drzewkach, wiec nie trzeba sie schylac przy zbieraniu.

Blueberry Picking

It is time again to pick blueberries and blackberries in East Texas and we invite everyone to join us. This will be a good occasion to have a good time and bring freshly picked fruit. At noon we plan to meet for a picnic and eat sandwiches brought from home. Next to the black berry field there is a place with few tables and we will meet there for lunch at 12:00. You may also want to bring a blanket and folded chairs.

The trip is planned for Saturday, June 21 at 7:00 AM. It takes about 2 hours drive from DFW. If you are interested in going please contact the following people:

Dallas and Collin County Residents: call Marta Dobkowska Canadas at: 214-662-0556

Tarrant County Residents: call Kasia Matlag at: 817-875-0995

When you call please let us know if you would like to car pool with someone or you take your car and have some room for other people. For those traveling in someone’s car we suggest a $10-$15 donation for gas. At the blueberry farm there are baskets available for picking but your fruit will have to be moved to your own container or taken in a plastic bag. To prevent fruit from smashing we recommend bringing your own baskets or plastic containers. The farm basket holds about a gallon and the price is $10 if you pick yourself.

Awatar użytkownika
Mariuszbemowo

Post autor: Mariuszbemowo » wt sty 27, 2009 5:33 pm

Ciekaw jestem jak wypadła ta wycieczka, choć sporo czasu już minęło.Prosze o jakies info,czy ta wycieczka była OK, pzdr :)

Dziadek jagodowy

Dziadek jagodowy

Post autor: Dziadek jagodowy » sob sty 31, 2009 4:32 pm

Nie wiem, bo nie bylem...
A ty sie wybieral jakby bylo znowu?

Grzybow tu raczej nie ma, wiec jagody tylko zostaja ;-)

Awatar użytkownika
Mariuszbemowo

Post autor: Mariuszbemowo » sob sty 31, 2009 6:27 pm

ja na krótko,kolego

Pisiorek z Warszawy

Grzyby

Post autor: Pisiorek z Warszawy » sob sty 31, 2009 7:07 pm

Jak szybko zbierasz to sie ze zbieraniem uwiniesz szybciutko ;-)

riodejan

Post autor: riodejan » wt kwie 22, 2014 7:57 am

Co oznacza "polak jagodowy" ?
Ostatnio zmieniony wt lut 10, 2015 7:32 am przez riodejan, łącznie zmieniany 1 raz.

bob321

Post autor: bob321 » śr sty 14, 2015 7:29 am

Bardzo fajnie jak jest właśnie taki temat ponieważ ja byłem na tym bardzo dawno i chciałbym się dowiedzieć kiedy teraz będzie taka właśnie inicjatywa? Bardzo mi się podobało na tym wcześniejszym. Polak jagodowy chyba jagody lubi

Odpowiedz