Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Co macie na obiad

Na kazdy temat zwiazany z Polonia....

Moderator: kris_k

kaska2909

Re: Co macie na obiad

Post autor: kaska2909 » pt lut 17, 2017 11:30 am

U nas czasem na szybko są naleśniki. Smakują mi najbardziej z dżemem od herbapol, który można kupić nawet tutaj: http://www.herbapol.com.pl/produkty/spo ... my-owocowe . Dodatkowo kupuje zawsze herbatę i sok do herbaty. Tam mają naturalne dodatki w pełni smaczne i aromatyczne.

bana88

Post autor: bana88 » pn mar 06, 2017 3:04 pm

ja lubię jeść smacznie i zdrowo. To taka moja podstawa. Ostatnio robiłam makaron z tego przepisu http://www.knorr.pl/produkty/Naturalnie ... ie-Smaczne spaghetti Bolognese. Mniam! Niebo w gębie, warto spróbować tym bardziej, że mieszanka nie zawiera żadnych konserwantów i ulepszaczy.

Gość

Post autor: Gość » pn mar 06, 2017 10:01 pm

I ty to nazywasz zdrowo B/S kit to mozesz wciskac dzieciom ty spamiarzu...

lutka

Post autor: lutka » pn kwie 03, 2017 10:16 am

Uważam, że na obiad jak najczęściej powinno się stosować mięso w postaci drobiu. Jeżeli macie wątpliwości co do drobiu, to koniecznie przeczytajcie sobie ten artykuł, który z resztą jest potwierdzony faktami http://www.dobrydrob.pl/drob-diecie/dro ... nnym-menu/ , drób w codziennej diecie jest zdecydowanie dobrym wyborem.

listek

Post autor: listek » pt maja 05, 2017 11:41 am

Ja często przyrządzam zupę grzybową na kwaśno.Dzisiaj mało kto taką robi.Wkrawam ziemniaki,wrzucam grzybki i jest ok.Mąż wniebowzięty.Podobnie robię z zupą fasolową.Nie wrzucam tam wszystkiego co się da tylko fasolę i ziemniaki.Proste do ugotowania ale pyszne.

Kate32

Post autor: Kate32 » pn maja 22, 2017 7:15 am

Widzę, że nadal jadacie polskie potrawy.. to miło, zresztą nic dziwnego, bo ile można jeść same fastfoody, ale tak z ciekawości - nadal zwracacie uwagę na to co jecie czy jecie śmieciowe jedzenie jak localsi?

jajkewow

Post autor: jajkewow » pn maja 22, 2017 9:45 am

Ja najbardziej lubię dania makaronowe - spaghetti czy lasagna to moje ulubione potrawy.

Kate32

Post autor: Kate32 » pt maja 26, 2017 2:14 am

Gdzie w Stanach znajdujecie jedzenie tak dobre jak w PL? :) Ja dalej mam trudność w znalezieniu dobrych wędlin,
które w Polsce kupowałam zawsze w piotrze i pawle.

LaPatiko

Post autor: LaPatiko » śr cze 07, 2017 6:51 am

Ja dzisiaj zamierzam sobie chyba zamówić sushi na obiad :) Tylko kompletnie nie wiem co wziąć bo pierwszy raz będę jadł sushi :D Prawdopodobnie wybiorę tę restauracje dlatego moje pyatnie brzmi co wybrać? - http://www.bemowosushi.pl/menu/ - tyle tego tam jest, że kompletnie nie wiem na co się zdecydować :D

Wishbeek

Post autor: Wishbeek » czw cze 08, 2017 3:14 am

Dzisiaj kurczak. :) Nic specjalnego ale smacznie.

d3mnik

Post autor: d3mnik » pt cze 09, 2017 2:04 am

Kurczak w ostrym sosie pomidorowym z warzywami i ryżem - polecam dla miłośników azjatyckiej kuchni :D

daleka

Post autor: daleka » pn cze 26, 2017 6:08 am

A wiecie, że można mieć szybkie obiady dzięki takiej usłudze? Polega to na tym, że co tydzień ma się do wyboru 8 przepisów. Decydujecie się na określoną ilość dań i wybieracie dzień dostawy. Kurier przywozi Wam składniki - wszystkie zakupione i odmierzone, a także przepis. Robi się krok po kroku i zawsze wychodzi!

dellart

Post autor: dellart » pn cze 26, 2017 7:18 am

zielona kapustka z boczkiem, kotlet schabowy i ziemniaki, zupa pomidorowa z ryżem i na deser koktajl bananowy ;p

jagoda35

Post autor: jagoda35 » czw lip 20, 2017 3:18 pm

U mnie dziś była zupa pomidorowa z makaronem.Jak komuś smak zrobiłam to warto zerknąć wtedy na przepis: https://przepisy.pl/przepis/pomidorowka ... -po-wlosku . Mają tam dużo ciekawych propozycji godnych uwagi takich przepisów sprawdzonych i smacznych. Warto czasem zrobić dobrego i łatwego w wykonanie.

malakrysia

Post autor: malakrysia » pn sie 14, 2017 1:03 pm

A ja dziś nie gotowałam! Mąż zabrał mnie tutaj na przepyszny obiadek :) jedliśmy cudowną, włoską pizzę z pomidorkami i mozzarellą. Niebo w gębie, chyba nic lepszego nigdy nie jadłam! Bardzo fajnie jest tak wyskoczyć raz na jakiś czas z mężem na obiad do fajnej restauracji :D

Odpowiedz