Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Czy fotowoltaika jest opłacalna?

Na kazdy temat zwiazany z Polonia....

Moderator: kris_k

szarlottka

Re: Czy fotowoltaika jest opłacalna?

Post autor: szarlottka » czw lip 30, 2020 1:56 am

Oczywiście, że tak! Nie kosztuje mało, ale te pieniądze szybko ci się zwrócą. Ja ostatnio trafiłam na fotowoltaika lublin i chcę skorzystać z oferty tej firmy. Jesteśmy w trakcie budowy domu i zależy nam na ekologicznych rozwiązaniach.

cloe

Post autor: cloe » czw lip 30, 2020 5:43 am

Dokładnie, tak. Opłaca się, chociaż koszta samej instalacji nie wydają się być niskie. Jednak, to jest prawda, że cała inwestycja szybko się zwróci. Możecie na ten temat zasięgnąć porad u firmy http://dolata-electric.pl/fotowoltaika/ , która profesjonalnie się zajmuje takimi rzeczami.

niczka123

Post autor: niczka123 » ndz wrz 20, 2020 6:16 am

Chyba nie ma nic lepszego niż fotowoltaika, jeśli chodzi o oszczędność pieniędzy ;) Więc tak, jest ona baaaaardzo opłacalna. Jesli znajdzie się również dobrą firmę, która założy wszelkie instalacja razem z panelami to już wgl cudo :D Ja polecam od siebie Solar Planet :)

krzychu72232

Post autor: krzychu72232 » pt wrz 25, 2020 7:08 am

Nie da się jednym zdaniem odpowiedzieć czy jest opłacalna czy też nie. Tak czy tak z pewnością jest to propozycja godna rozważania. Obecnie na rynku jest wiele różnorodnych dotacji i ulg przez co początkowy koszt można znacząco zmniejszyć. Czas zwrotu z inwestycji tak naprawdę w dużej mierze zależy od tego ile zużywamy energii elektrycznej. Jeśli ktoś ma duże zapotrzebowanie na energię i do tego wykorzysta energię elektryczną do ogrzewania domu to prawdopodobnie taka inwestycja mu się opłaci. W Internecie jest wiele kalkulatorów opłacalności inwestycji w panele fotowoltaiczne. Moim zdaniem kluczem jest chłodne przekalkulowanie takiej inwestycji. Najpierw trzeba zdobyć trochę wiedzy zanim podejmie się jakąkolwiek inwestycje. Jeśli szukasz wartościowych materiałów to możesz zerknąć tutaj: https://www.kolektory.com/

Gość

Post autor: Gość » pn wrz 28, 2020 7:00 am

Tak na prawdę jeśli masz dobry pomysł i łeb do interesów, to wszystko jest opłacalne.... Ja zaczynałem od sprzedaży Płyty faliste PCV, ale jako jeden z pierwszych zacząłem sprzedawać online i pociągnęło :)

Jasna

Post autor: Jasna » wt wrz 29, 2020 4:48 am

Chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości, że energia odnawialna jest opłacalna. Faktem jest, że początkowy koszt instalacji paneli jest dość wysoki, ale są różne dofinansowania więc można tę cenę sporo obniżyć. Ja mam w domu wszystko na prąd, łącznie z ogrzewaniem, dlatego u mnie panele słoneczne bardzo się sprawdzają.

slawek25656

Post autor: slawek25656 » pn paź 05, 2020 4:41 am

Ja wam mogę na pewno polecić bardzo dobrą firmę http://www.freevolt.pl .Sam z tej firmy skorzystałem i mam bardzo dobre panele fotowoltaiczne.

pinka

Post autor: pinka » pn paź 12, 2020 7:28 am

Ja uważam, że tak ale wiem że ile ludzi tyle opinii.
Mi samej bardzo się marzy fotowoltaika i póki co odkładam na tę inwestycję pieniądze.
Zerknij sobie tu https://wasta.com.pl/finansowanie/osoby-indywidualne/ i sama umów się chociażby na to
aby tę inwestycję wycenić.

Klaudiaa

Post autor: Klaudiaa » wt paź 27, 2020 4:03 pm

TAK TAK TAK!! Ja robiłam swoje panele z firmą SPR Polska i jestem mega zadowolona z usługi i paneli!! Coś cudownego.

bielskofotowoltaika

Post autor: bielskofotowoltaika » czw paź 29, 2020 6:03 am

jasne, że tak. Jeśli ktoś jest z okolic BB, polecam :arrow: Bielsko fotowoltaika

GrzesiekWałcz

Post autor: GrzesiekWałcz » ndz gru 06, 2020 4:09 pm

Też przymierzam się do zabudowania swojego dachu, znalazłem dość ciekawe podejście gościa co do inwestycji w fotowoltaikę. Jest tu ktoś obeznany kto jest w stanie potwierdzić wspomniane 200% zysku?
http://fotovolcik.pl/fotowoltaika-nowa- ... -rok-2021/

lenka88

Post autor: lenka88 » pn gru 07, 2020 2:39 pm

Jedno jest pewne, warto pozyskiwać prąd z odnawialnych źródeł. Jak nie w ten sposób, to przykładowo można też zgłosić się do firmy respect energy , która specjalizuje się w tego typu działaniach. Oni oferują zieloną energię pozyskiwaną ze sprawdzonych, ekologicznych źródeł. Firma istnieje całkiem długo na rynku i nie tylko polskim, bo również zagranicznym.

Klaudiaa

Post autor: Klaudiaa » wt gru 08, 2020 3:10 pm

Moim zdaniem bardzo opłacalna. Sam widzę u siebie po rachunkach zmiany. U mnie montowała firma SPR Polska a u Was?

Awatar użytkownika
trice

Post autor: trice » pn gru 21, 2020 2:40 pm

Energia elektryczna produkowana na własne potrzeby w instalacjach fotowoltaicznych jest bilansowana i rozliczana przez operatora energetycznego. W praktyce oznacza to, że produkowany prąd zużywany jest w pierwszej kolejności na potrzeby własne.

palarka

Post autor: palarka » wt gru 22, 2020 2:46 pm

Przede wszystkim jest to technologia która sporo wnosi w wartośc samego domu. Inwestycja nie jest tania, ale bardzo szybko sie zwraca i co ważne rownie szybko zaczyna przynosic zyski. Te panele https://levada.pl/produkt/q-cell-q-peak/ charakteryzują sie wysoką wydajnością. Przygotowano je z najnowoczesniejszych modułów solarnych

Odpowiedz