Witamy na Forum Polonii w Dallas!

książki

Na kazdy temat zwiazany z Polonia....

Moderator: kris_k

lejcikowy

Post autor: lejcikowy » pn kwie 13, 2015 11:00 am

Bardzo lubię czytać książki co prawda nie czytałem tych książek których podałeś ale czytam bardziej wojenne książki i trochę romantycznych też. Skoro polecasz igrzyska śmierci będę musiał to sprawdzić.
bumcykyysz

marteno

Post autor: marteno » czw kwie 16, 2015 9:41 am

Moimi najlepszymi książkami to książki wojenne książki przygodowe uwielbiam je czytać czasem powracam do tytułów, które przeczytałem wcześniej miłuję się w książkach nawet bardzo lobię ich zapach. Taki mały fetysz może to głupie. Polecam przeczytać Karol May- „Winnetou”

eftalia1814

Post autor: eftalia1814 » czw kwie 16, 2015 4:05 pm

Ja niestety w ostatnim czasie bardzo mało czytam i bardzo nad tym ubolewam. Zwyczajnie brakuje mi czasu praca, dziecko, dom i nie ma kiedy usiąść i coś przeczytać. Bardzo żałuje, bo nic mnie tak nie relaksuje jak wieczór przy książce. A Wy jak często czytacie i jak udaje się znaleźć czas jeśli macie rodzinę?

gresiek

Post autor: gresiek » ndz kwie 19, 2015 2:52 pm

Jeżeli macie ochotę na mocne i ciekawe doznania literackie , to polecam książkę "Piekło istnieje ?Nowe fakty" Roberta Ruhra. Ten amerykański psychoanalityk w interesujący sposób opisuje przeżycia osób po śmierci klinicznej. Wszystkie przypadki są szczegółowo omówione i w bardzo wiarygodny sposób udokumentowane. Zachęcam gorąco do przeczytania!!!!

najkach

Post autor: najkach » śr kwie 22, 2015 4:49 am

Dobra książka na wieczory. Jest lepszy klimat.

dalalama

Post autor: dalalama » czw kwie 23, 2015 7:29 am

Na wieczory ale co dokładnie możesz polecić ? Szczególnie teraz jak ta pogoda nie jest jeszcze taka jakaś ustabilizowana i się trochę mocno tak waha..Ostatnio się zastanawiałem nad serią książek Władcy Pierścienia ale w sumie już mi się nie chciało tego czytać bo trochę czasu by mi na na to zeszło jakoś :D

Gość

Post autor: Gość » czw kwie 23, 2015 2:17 pm

Od zawsze lubiłam czytać książki, przede wszystkim te beletrystyka czy biografię. Teraz niestety na czytanie mam coraz mniej czasu, nad czym niestety ubolewam. Szkoda że czytanie jest takim przyjemnym zajęciem, a zajmuje tak dużo czasu który można poświęcić na coś innego.

maria2015

Post autor: maria2015 » czw kwie 23, 2015 2:27 pm

Czytam książki od dzieciństwa, bardzo lubię to zajęcie, ale niestety w dorosłym życiu nie mam już na to tak wiele czasu, jak chciałabym mieć. Moim ulubionym gatunkiem jest proza dla kobiet oraz beletrystyka. Czytam w każdej wolnej chwili, szkoda że mam ich tak mało.

pesska

Post autor: pesska » śr kwie 29, 2015 6:38 am

Ja uwielbiam czytać książki historyczne. Nie jestem przywiązana do żadnej konkretnej epoki. Z ostatnich książek, które czytałam mogę polecić na przykład „Szpiedzy i komisarze. Bolszewicka Rosja kontra Zachód” oraz „Watykańskie wersety. Co kryją archiwa papieskie”.

Gość

Post autor: Gość » śr kwie 29, 2015 7:34 pm

uwazaj bo czesto te ksiazki sa ''oparte'' na prawdzie . rowniez filmy jak ksiazki czasem a wlasciwie czesto przekreacja prawde lub zmieniaja fakty.

biernat_o

Post autor: biernat_o » sob maja 02, 2015 4:06 am

Trzeba rozważnie dobierać tytuły, które się czyta. Niektóre książki to tania szmira lub pretekst do podniesienia niewartego uwagi tematu. Czytanie jest bardzo rozwijające, ale zanim kupi się książkę warto zapoznać się z jej recenzją i poczytać opinie na forach. Ja zawsze wtedy zaglądam na www.lubimyczytać.pl

bonek

Post autor: bonek » wt maja 05, 2015 1:44 am

Lubimy czytać, sam chciałem to już napisać ale mnie uprzedziłeś. :) Na tej stronie możemy zobaczyć właśnie opinie na temat jakiejś książki co chcemy przeczytać w przyszłości lub nawet na dniach. Jeżeli chodzi o mnie to ja bardzo mocno polecam 50 twarzy greya i także Seks Turyste. Książki inne jak wszystkie, potrafią porwać swoją magią bo zostały stworzone tak typowo dla kobiet ;)

anka19

Post autor: anka19 » pt maja 08, 2015 7:35 am

anita91 pisze:5o twarzy greya? toż to strasznie kiepska książka
To nie jest strasznie kiepska książka tylko to jest książka, która się nawet nie nadaję do żadnego czytania. Jest masa innych książek, które lepiej można sobie przeczytać. Mi się wydaję, że taką książka do poczytania całkiem ciekawą może być Raija obcy ptak, cała saga jest niesamowita ale ta pierwsza część to już jest całkowicie najlepsza i taka wprowadzająca.

michaell66

Post autor: michaell66 » czw maja 21, 2015 6:15 pm

znam takich, którzy uważają, że 50 twarzy Greya to powieść ich życia, mi z wielkim trudem przyszło przebrnięcie przez pierwsze czterdzieści stron tej powieści i to było wszystko, jeśli chodzi o mój kontakt z tym dziełem, książka zdecydowanie nie dla mnie, wolę innego rodzaju literaturę - powieści historyczne, fantastykę

jawamil

Post autor: jawamil » czw maja 21, 2015 7:59 pm

Z mojego doświadczenia wychodzi mi że najczęściej 50 twarzami zachwycają się osoby, które ogólnie mało czytają. Ja czytam bardzo dużo i muszę przyznać że pierwszą część przeczytałam, ale tak z ciekawości i zachwytu nad tą książką niestety nie mam....

Odpowiedz