Witamy na Forum Polonii w Dallas!

szkola

Na kazdy temat zwiazany z Polonia....

Moderator: kris_k

Ela

szkola

Post autor: Ela » ndz sty 13, 2013 12:12 pm

Witam,
mam na imie Ela. Od kwietnia bede mieszkala w Dallas i szukam szkoly jezyka angielskiego od podstaw. Nie mowie po angielsku. Mam 50 lat. Moze ktos moglby mi w tym pomoc? Bede bardzo wdzieczna za kazda pomoc. Dziekuje
Chcialabym rowniez nawiazac znajomosci z polakami w Dallas.

Polish Cowboy

nauka Ang.

Post autor: Polish Cowboy » ndz sty 13, 2013 3:03 pm

Czesc Ela .
Greg z grupy muzycznej polonijnej " Polscy Kowboje " sie klania. Jest tutaj ''polski " Kosciol pod wezwaniem Sw. Piotra Apostola . Jest on w Dallas , prawie w centrum. Tam najwiecej Polakow mozna spotkac co tydzien. Sa tez 2 polskie ''bistro" jedna w Dallas a drugie w Plano (obok Dallas jakby dzielnica polaczona z Dallas ). Nauke jezyka mozna rozpoczac samemu juz teraz co proponuje a reszte juz na miejscu. W zaleznosci czy chcesz placic czy nie proponuje albo darmowe lekscje co czesto mozna znalesc gdzies ''przy kosciolach" lub w bibliotekach. Za pieniadze sa nauki w szkolach lub uczelniach tzw ESL ( Angielski jako Drugi Jezyk ) . Rowniez sa nauczyciele prywatni, do ktorych nalezy moja zona Karen. Zona udziela lekcji prywatnie ale ceny sa znacznie wyzsze niz gdziec w szkolce razem z cala klasa " a, b, c .... " sie uczyc.
Pozdrawiam i daj znac jesli mozna dalej cos wytlumaczyc lub pomoc. O, zapomnialem powiedziec ze sa tez polskie organizacje tutaj. Zobacz forum.
-- Greg

winsnia3
Kontaktowanie:

Post autor: winsnia3 » śr gru 18, 2013 2:14 pm

Polscy kowboje - brzmi zachęcająco :)

Halldor

Post autor: Halldor » czw sty 02, 2014 7:33 am

Polonia w Dallas jest zgrana? Bo miałem do czynienia z polonią chicagowską i nie mam dobrych wspomnień

Natka93

Re: szkola

Post autor: Natka93 » wt paź 03, 2017 3:06 am

Cześć Ela. A szukałaś może jakiejś szkoły online? Jest wiele takich, które Ci pomogą w przyswajaniu języka, tym bardziej , bez urazy w Twoim wieku. Trudniej na "stare'' lata nauczyć się języka. Możesz sobie spróbować z kursami, osłuchiwać słówka, może Ci pomoże. Ja też niedawno przeprowadziłam się do Plano, zostawiając dziecko w Polsce, które zamierzam zapisać do innego rodzaju szkoły. Szkoła podstawowa w Łodzi jest międzynarodowa i pomoże mojemu synkowi nauczyć się angielskiego i dołączyć do mnie :)

Mateo 77

Re: szkola

Post autor: Mateo 77 » wt paź 10, 2017 3:04 am

Faktycznie, warto wspierać ludzi, którzy nie mają tyle szczęścia w życiu. Na szczęście w Polsce funkcjonuje fundacja Pociecha, która funduje wyprawki dzieciom z trudnych rodzin. Warto poczytać o ich dziele w http://fundacjapociecha.pl/powrotdoszkoly/payu.php i też wspomóc maluchy w powrocie do społeczeństwa. To szczytny cel.

Odpowiedz