Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Pulapka Paszportowa

Na kazdy temat zwiazany z Polonia....

Moderator: kris_k

Binary

Pulapka Paszportowa

Post autor: Binary » czw maja 26, 2011 5:37 pm

Czy to prawda ze dzieci urodzone w USA ktore maja jednego rodzica z polskim obywatelstwem a ktore nie mowia nawet po polsku i nigdy nie byly w polsce potrzebuja polski paszport aby WYjechac z polski po tymczasowej wizycie u dziadkow w polsce? Czytalem o sytuacjach gdzie ludzie, nawet male dzieci, byly zatrzymane na Okeciu bo nie mialy polskiego paszportu. Ja mam obywatelstwo polskie i amerykanskie, moja zona pochodzi z Tajwanu i tez ma podwojne obywatelstwo TW/US. Nasze dzieci maja chyba potrojne obywatelstwo, ale w swietle durnego prawa polskiego w polsce maja tylko jedno obywatelstwo - polskie. Wyrobienie polskiego paszportu w USA dla naszych dzieci graniczy z paranoja. Czy do dzis dziala tzw. "pulapka paszportowa" to znaczy jako obywatel polski mozesz wjechac to polski na dowolnym paszporcie ale wyjechac tylko na polskim, nawet jezeli nie mowisz ani slowa po polsku?
Wyslalem e-mail do konsulatu polskiego w Los Angeles z tym samym pytaniem. Narazie zero odpowiedzi. To jest chyba jakas sowiecka paranoja, bo wyrobienie polskiego paszportu dla naszych dzieci zajelo by kilka miesiecy i kosztowalo by tez niezle.

Czy Polska naprawde chce tak bardzo odpychac ludzi polskiego pochodzenia od siebie? Jezeli istnieje szansa ze nasze dzieci urodzone w USA nie beda wypuszczone z amerykanskimi paszportami z polski po krotkiej wizycie, to na wakacje polecimy do Australii. Zamiast sie martwic czy dzieci beda wypuszczone spedzimy przyjemne wakacje z kangurami.

Jak jset z ta sytuacja?

Aga

Post autor: Aga » wt maja 31, 2011 10:54 am

moja corka ma tylko paszport amerykanski i jak dotad nigdy nie mielismy, zadnych problemow na granicy.

tred102

Post autor: tred102 » wt sty 08, 2013 5:31 pm

Zatrzymala nas polska kontrola graniczna w celu sprawdzenia dokumentow i tu zaczely sie moje problemy. Byl to 23 wrzesnia, czyli dokladnie 3 miesiace od czasu wjazdu do strefy shengen. Straznicy oswiadczyli, ze termin 90 dni zostal przekroczony i…. chcieli mnie zatrzymac.
inspección técnica de edificios - Pozdrowienia Mart1k4a

nawaz55

nice

Post autor: nawaz55 » czw sty 08, 2015 6:04 am

this is very nice post
Nawaz

piotrkaczmarek01
Kontaktowanie:

Post autor: piotrkaczmarek01 » pt sty 16, 2015 6:16 am

Jeśłi to prawda to jest to bardzo dziwne prawo, które nie pozwala wyjechać Polakom z Polski do Usa nawet wtedy gdy nie mówią po Polsku. Jedynym rozwiązaniem jest nie jeździć do polski.

Gość

Post autor: Gość » pt sty 16, 2015 9:38 am

Jakie dziwne prawo, a na jakiej podstawie mozesz przekroczyc granice....musisz miec przeciez paszport (dokument uprawniajacy do przekraczania granicy)danego kraju ktorego jestes obywatelem....a USA ne nalezy do strefy Shengen...hyba wiec to jest proste...

Abel1672

Post autor: Abel1672 » sob sty 17, 2015 4:31 am

To jakas paranoja. To nie powinno interesowac polskiego urzednika na granicy na
jakim paszporcie przyjezdzam do Polski. Jezeli mam obywatelstwo amerykanskie i
polskie to moge sobie na amerykanskim przylatywac, moj wybor. Owszem jezeli
ktos zamierza przebywac dluzej niz 3 miesiace w PL to wtedy tak. Ale z tego co
mi wiadomo Amerykanie nie potrzebuja wiz do Polski na pobyt nie dluzszy niz 90
dni.

najkach

Post autor: najkach » śr sty 21, 2015 6:14 am

Jak się sprawa rozwiązała? Wszystko dobrze?

majcher87

Post autor: majcher87 » pt lut 27, 2015 1:16 am

No niestety ten kraj nas nie chce zatrzymać, ciągle w tym kraju są problemy. Teraz zobaczcie co mają górnicy itd. To jest po prostu dramat, a biurokracja stoi na bardzo niskim poziomie.

izabela33

Post autor: izabela33 » wt kwie 21, 2015 3:04 am

Wielu moich znajomych jeździ do Polski na wakacje z US czy UK i innych krajów, ale o takiej sytuacji pierwsze słyszę.. Jeśli to prawda to daj znać na forum jak sprawa się rozwiązała.

Odpowiedz