Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Jedziemy na Jagody

Polonijne wydarzenia w Dallas. Forth Worth, okolicach i Texasie, ktore sie odbeda lub odbyly...

Moderator: kris_k

Kasia
Kontaktowanie:

Jedziemy na Jagody

Post autor: Kasia » pn cze 11, 2007 4:15 pm

Tradycją się już staje coroczny wyjazd na jagody i jeżyny w okolice miasta Athens we wschodnim Teksasie. Grupa zadowolonych zbieraczy się powiększa i jest to miła okazja, aby poznać nowe osoby, pooddychać świeżym powietrzem, zjeść przywiezione z domu kanapki na łonie natury (na terenie farmy są drewniane stoły z ławami) i przywieźć świeżo zebrane jagody i jeżyny, którymi można cieszyć się potem w postaci dżemów, soków lub zamrożonych owoców.

Wyjazd zaplanowany jest na sobotę, 23 czerwca o godz. 7:00 rano.
Dojazd trwa okolo 2 godzin z DFW. Osoby zainteresowane tą wycieczką prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa następującym osobom:

Mieszkańcy z Dallas i Collin County – Marta Dobkowska Canadas, tel. 214-662-0556
Mieszkańcy z Tarrant County – Kasia Matląg Poole, tel. 817-875-0995

Przy zgłoszeniu proszę podać, czy chcielibyście zabrać się z kimś ze swojej okolicy lub czy macie wolne miejsca w swoim samochodzie i moglibyście kogoś zabrać. Dla osób jadących w czyimś samochodzie sugerujemy składkę na paliwo w wysokości $8 ze względu na rosnące ceny paliwa. Na farmie są koszyki do zbierania, ale po zebraniu trzeba przesypać do swojego naczynia lub zabrać owoce w plastikowej torbie. Aby owoce nie pogniotły się w czasie podróży, polecamy zabranie swoich koszyków, plastikowych pojemników lub wiaderek. Pojemność koszyka z farmy to 1 gallon i cena za zebrany przez siebie koszyk: $9. Jagody rosną na drzewkach, więc nie trzeba się schylać przy zbieraniu.

Roman

Jagody

Post autor: Roman » pn cze 25, 2007 9:36 am

Witam z Polski
Zaciekawił mnie tekst o jagodach na drzewkach.
O jakie to jagody chodzi? Przyznam, że pierwszy raz o nich czytam.
Jeśli ktoś zechce odpowiedzieć, to podam e-maila:
Diask2@o2.pl
pozdrawiam wszystkich rodaków
Roman z okolic Poznania.

Kasia
Kontaktowanie:

Post autor: Kasia » śr lip 04, 2007 1:00 pm

W Polsce nazywa sie tego typu jagody Borowki Amerykanskie. Sa one wieksze od jagod lesnych i rosna na drzewkach.

Nasze jagodobranie bylo udane, przyjechalo okolo 20 osob z okolic DFW. Jagody pewnie beda do konca lipca, gdyby ktos jeszcze chcial sie wybrac.

Marek M.

Post autor: Marek M. » pt sie 03, 2007 1:03 pm

A ja dzisiaj jadłem na obiad pierogi z jagodami (polskimi).
Czesc Kasia. Pozdrowienia z Miedzyzdrojow.

Kasia
Kontaktowanie:

Post autor: Kasia » pt sie 03, 2007 1:40 pm

Cześć Marku,

Czy jesteś może Markiem, którego znam z Międzyzdrojów? Jeśli masz żonę Asię, której rodzice mieszkają w Radomiu, to się znamy. A pierwsze pierogi to ja razem z Asią robiłam za dawnych czasów w Warszawie :-)

Pozdrawiam serdecznie,

Kasia Matląg

Beata z Indonezji

a syn w Fort Worth

Post autor: Beata z Indonezji » czw sie 30, 2007 9:10 pm

jak skontaktowac mojego 18-letniego syna z jakas grupa polonijna w Fort Worth albo w Dallas? Wlasnie 2 tygodnie temu rozpoczal 4-letnie studia w TCU a cale zycie mieszkal tu w Indonezji. (zapraszam na strony Polonii w Indonezji http://polonia.mirexsj.com ) Prosze o kontakt. Beata (beatamj@rad.net.id)

Emma30

Post autor: Emma30 » czw wrz 11, 2014 1:36 am

Czesc . Ania robi u siebie we For You -The Taste of Poland wspolne ogladanie Euro- pilki noznej. Pierwsze wspolne ogladanie i lunch juz w piatek 6-go czerwca chyba ok godz 11 AM bo graja Polacy. Ja tam bede a Ty..... :)
Our Actual Exams and Pass4sure 4A0-100 gre exam provide you 100% pass wikipedia

Odpowiedz