Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Soczewki kontaktowe

Na kazdy temat...... Czyli wszystko co ci spac nie daje albo lezy na watrobie ;-)

Moderator: kris_k

Akurment

Soczewki kontaktowe

Post autor: Akurment » ndz lip 16, 2017 3:17 pm

Cześć wszystkim,

mam taką sprawę. Chciałbym pozbyć się okularów, bo są dla mnie problematyczne. Uważam osobiście, że wyglądam w nich idiotycznie i tłumaczenie moich znajomych, że wcale tak nie jest mi nie wystarcza. Uważam, że soczewki pomogą mi podnieść pewność siebie, to naprawdę dla mnie ważne. Co sądzicie o firmie Acuvue? Wydaje mi się, że na początek to najlepsze rozwiązanie. No i blogerzy pozytywnie się wypowiadają na ten temat: https://www.acuvue.pl/define/opinie-blogerow - chociażby tutaj. Co o tym sądzicie?

marcelinia188

Re: Soczewki kontaktowe

Post autor: marcelinia188 » pn lip 17, 2017 4:01 am

Tak, myślę, że warto skorzystać z tego typu porad i zobaczyć jak będziemy się czuć w soczewkach kontaktowych.

furiatka1

Post autor: furiatka1 » pn lip 17, 2017 7:05 am

ja wolę normalne okulary bo od soczewek mam czerwone oczy.

Gość

Post autor: Gość » pn lip 17, 2017 5:08 pm

Najpierw skontaktuj się w tej sprawie z okulistą i niech to on zdecyduje co będzie lepsze dla Twoich oczu.

sirbarta
Kontaktowanie:

Post autor: sirbarta » wt lip 18, 2017 3:49 am

Hej, na początku wydaję mi się, że warto przebadać wzrok. Lekarz okulista/optometrysta dobiorą odpowiednie moce i parametry soczewek jakie będziesz potrzebował. Ja osobiście Acuvue Oasys dwutygodniowych nie mogę nosić bardzo mnie oczy po nich szczypią.

BessiT
Kontaktowanie:

Post autor: BessiT » wt lip 18, 2017 5:31 am

Soczewki bywają problematyczne. Spytaj najpierw okuliste co on na to.

sebamaj

Post autor: sebamaj » wt lip 18, 2017 6:27 am

Używam soczewek, ale jedynie jak chodzę na basen, bądź na spacery. W pracy to okulary są dla mnie podstawą i nieodłącznym elementem garderoby.

asi22

Ultrasonograf

Post autor: asi22 » pn sie 07, 2017 2:01 pm

A miał ktoś z Was badanie oka takim urządzeniem jak ultrasonograf? Jak przebiega taki zabieg?

patryk252

Post autor: patryk252 » wt sie 08, 2017 2:36 am

Nie potrafię chodzić w soczewkach. Oczy mi od razu bolą. Nakładam jedynie soczewki jak idę do lekarza medycyny pracy :)

Ramerka12

Post autor: Ramerka12 » wt sie 08, 2017 8:47 am

Przy dobrej jakości i odpowiednio doranych soczewkach nie ma szans, aby bolały Cię oczy. Nowoczesne soczewki sa bardzo cienkie i charaketryzują się wysoką przepuszczalnością powietrza. Może udaj się do optyka, on powienien dobrać coś odpowiedniego do wrażliwych oczu. Ja mam i bardzo polecam, nie mam z nimi żadnych problemów.

Halka40

Post autor: Halka40 » czw sie 10, 2017 2:02 am

To ja miałam bardzo duże problemy, aby właściwie soczewki założyć soczewki. Może to wynikało z przewrażliwnia, braku umijętności..sama nie wiem, ale po kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu próbach się zniechęciłam i wróciłam do okularów.

Hektor

Post autor: Hektor » wt sie 15, 2017 3:06 pm

Osobiście uważam, że nie ma absolutnie niczego lepszego. Soczewki kontaktowe to absolutny lider na rynku i jeden z moich ukochanych gadżetów. Okulary pasują tylko nielicznym - w soczewkach każdy wygląda tak samo, co pozytywnie wpływa na samopoczucie. Poczytajcie sobie więcej na temat budowy oka na https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/budowa-oka - zrozumiecie, jak niesamowite jest to, że soczewki udało się w ogóle wynaleźć. To bardzo problematyczna rzecz, która mogła spowodować wiele problemów, ale dzięki ekspertom dziś jesteśmy w stanie cieszyć się najlepszymi produktami w najlepszych cenach.

Jasna

Post autor: Jasna » ndz sie 20, 2017 2:17 pm

Ja tez przekonałam się do soczewek. Ostatnio kupiłam w sklepie Optiland https://optiland.pl/soczewki-na-dzien-i-na-noc soczewki miesięczne na dzień i noc. Są super - w ogóle ich nie czuję w oku, nie muszę ich wyciągać na noc - można je nosić 30 dni bez zdejmowania. Wygoda nie do przecenienia. Soczewki zamówiłam przez ich stronę z odbiorem w sklepie w Krakowie. Mają też swoje punkty w Łodzi, Rzeszowie i Warszawie ale jeśli nie możecie odebrać osobiście to można zamówić z wysyłka kurierem.

vivalavida

Post autor: vivalavida » pn sie 21, 2017 2:23 am

Ja noszę zarówno soczewki, jak i okulary :) Obie opcje mają swoje plusy i minusy, trzeba zdecydować samemu co się woli.

frantic

Post autor: frantic » pn sie 21, 2017 5:53 am

Próbowałem się przestawić na soczewki, ale po prostu nie mogę się przyzwyczaić do siebie bez okularów, które noszą praktycznie od dziecka. Może kiedyś, mi się to uda.

Odpowiedz