Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Jednolity plik kontrolny - czy ktoś o tym słyszał ?

Na kazdy temat...... Czyli wszystko co ci spac nie daje albo lezy na watrobie ;-)

Moderator: kris_k

Mirek376

Jednolity plik kontrolny - czy ktoś o tym słyszał ?

Post autor: Mirek376 » ndz paź 23, 2016 5:17 am

Jak dowiedziałem się niedawno w Polsce mają zajść zmiany w kontroli skarbowej i składaniu zeznań podatkowych. Jednolity plik kontrolny jest elektroniczną formą składania ujednoliconych, danych podatkowych za miesiąc. Takie rozwiązanie ma przynieść z sobą korzyści takie jak, obniżenie kosztów administracyjnych, oraz szybką kontrolę skarbową. "Jpk" wprowadzono już w innych krajach. Ciekawy jestem jak to będzie wyglądać w Polsce. Mam nadzieję że będzie to dobra zmiana.

katherine87

Re: Jednolity plik kontrolny - czy ktoś o tym słyszał ?

Post autor: katherine87 » czw gru 29, 2016 8:51 am

No i może dzięki temu jest trochę mniej papierkowej roboty.

przybory do pieczenia

miskant

Post autor: miskant » pt sty 06, 2017 4:55 am

Wydaje mi się, że jakoś od połowy tego roku jednolity plik kontrolny będzie dotyczyć nawet 1 osobowych firm. Ogólnie cały artykuł z najważniejszymi informacji o jednolitym pliku kontrolnym masz na tej stronie: http://biznews.com.pl/biznes/17879-jedn ... usisz-znac

nieprawda
Kontaktowanie:

Post autor: nieprawda » pt sty 06, 2017 6:02 am

Nie slyszalam
Dron to bezzałogowy statek powietrzny służący m.in. do filmowania z powietrza.

luizka9800

Post autor: luizka9800 » czw sty 11, 2018 4:18 pm

Jednolity Plik Kontrolny to teraz nie żarty. Trzeba się tym zająć porządnie i nie można tego w żadne sposób obejść. Ale spokojnie, bo nie jest to takie straszne, jak wielu osobom się wydaje. Polecam sprawdzić sobie serwis https://wfirma.pl/jpk który oferuje taką usługę, jak wysyłanie pliku JPK.

Odpowiedz