Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Własna działalność

Na kazdy temat...... Czyli wszystko co ci spac nie daje albo lezy na watrobie ;-)

Moderator: kris_k

mazzepcia

Re: Własna działalność

Post autor: mazzepcia » pn mar 12, 2018 12:22 pm

Przede wszystkim należy zadbać o właściwe rozliczenia - przez błędy można stracić wiele. Samodzielne rozliczenia są proste, jeśli korzysta się z narzędzi jakie np. udostępniane sa na https://wfirma.pl/ za niewielki abonament miesięczny - to kolejna zaleta serwisu - koszta niższe niż płacicie za biuro rachunkowe.

nala1

Post autor: nala1 » śr mar 14, 2018 1:41 am

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie jest taką prosta sprawą jak sie wydaje wszystkim tym, którzy działalności nie prowadzą. Trzeba borykać się z wieloma problemami z których największym jednak szczególnie w kontekście ostatnich niedoborów jest pracownik. Właściciel firmy musi o wszystko zadbać... i jeszcze znaleźć na wszystko pieniądze. Ostatnio kilka spraw udało mi się złożyć na barki firmy z jaką zaczęłam współpracę - chodzi o biuro online Tax Care - https://taxcare.pl/. Po ponad roku współpracy mogę już stwierdzić ,że współpraca jest bardzo owocna, pzdr

angela

Post autor: angela » czw mar 15, 2018 9:19 am

Jedno jest pewne - prowadząc działalność, księgowością będziesz musiała zająć się samodzielnie lub komuś ją zlecić. Na szczęście nie jest ona skomplikowana. Na rynku można znaleźć multum programów, które znacznie ją uproszczają. Sama decyzja o założeniu działalnosci tez niesie jakieś ryzyko, ale uważam ze warto pracowac na włąsny rachunek. Nie tak dawno temupojawiły się jakieś nowe przepisy w temacie ochrony danych osobowych, niestety jestem zielona w tym temacie, czy znacie jakieś firmy które oferuja takie szkolenia? Znalazlam ITLS http://itls.pl/ która własnie oferuje przeskolenia z tego zakresu. Mam zamiar wysłac jednego pracownika na szkolenie, oraz siebie. Co myslicie?

jjusti18

Post autor: jjusti18 » pt mar 16, 2018 11:40 am

A ja postanowiłam, że otworzę własny sklep spożywczy. Zastanawiam się teraz nad wyposażeniem, gdzie warto kupić? Przeglądając internet trafiłam tutaj intermarket.com.pl . Zauważyłam, że można kupić świetne regały oraz lady chłodnicze. Zastanawiam się czy nie dokonać u nich zakupu... Dużym plusem jest fakt, że dostarczyliby mi zamówienie pod wskazany adres no i miałabym u nich nawet serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

nasti

Post autor: nasti » czw mar 22, 2018 9:24 am

Przy własnej działalności na pewno przyda Ci się odpowiednio dobrana do Twoich potrzeb oraz budżetu kasa fiskalna, sprawdzone modele można u nich nabyć https://centrumkasiarzy.pl/pl-products- ... kalne.html Porządna kasa to podstawa każdego biznesu.

droidnet

Post autor: droidnet » pn kwie 09, 2018 10:53 am

Zawsze polecam stworzenie odpowiedniego miejsca na parking dla rowerów. Różne stojaki na rowery to dobre rozwiązanie dla mniejszej lub większej firmy, gdzie odpowiednio więcej pracowników może dojeżdżać na rowerze. Warto zadbać o komfort i bezpieczeństwo naszych pracowników oraz ich rowerów.

Awatar użytkownika
Paws

Post autor: Paws » pn kwie 09, 2018 11:09 am

Nie ma co, dużo przydatnych porad i opinii. Oczywiste jest, iż nie tylko ja tak sądze.
Optymiści wiedzą, że umrą, ale do samego końca szukają wszędzie lekarstwa.

dzika12

Post autor: dzika12 » ndz kwie 15, 2018 1:05 am

Jest wiele elementów , które mają wpływ na rozwój naszej firmy.Jednak moim zdaniem jednym z najważniejszych jest dobrze prowadzona ksiegowośc.Dobry kontakt z Panią Krysią z biura rachunkowego i bieżąca informacja o stanie mojej firmy , to klucz do sukcesu. Kancelaria podatkowa Wrocław - to własnie takie biuro , z którym współpracuję już kilka lat i nie chcę słyszeć o żadnym innym, pzdr

PociagUczuc

Post autor: PociagUczuc » ndz kwie 15, 2018 5:33 am

Ja bardzo chciałbym mieć własną agencję detektywistyczną :P

andre

Post autor: andre » czw kwie 19, 2018 6:10 am

Pożyczki to nie jest zbyt sensowne finansowanie dla własnego biznesu.

bajka

Post autor: bajka » czw kwie 26, 2018 11:54 pm

Jeśli prowadzicie firmę i posiadacie biuro, w którym spotykacie się ze swoimi klientami to na pewno warto zabać o odpowiednie oznaczenie takiego miejsca tak, by klienci nie mieli problemów by do niego trafić. Szeroki wybór ciekawych tabliczek na drzwi biurowe znajdziecie w http://www.grawernia.pl/k36,szyldy-tabl ... drzwi.html. Możliwość wygrawerowania napisu, dobra jakość i rozsądne ceny.

Olga40

Post autor: Olga40 » wt maja 01, 2018 8:54 am

Przy prowadzeniu sprzedaży wysyłkowej podstawą jest firma kurierska, która będzie miała bardzo dobrą ofertę, ale także będzie solidna i terminowa. Ja również wysyłam sporo listów ze względu na charakter mojej działalności, zazwyczaj jest to przez firmę ups i stronę Furgonetka.pl , sprawdź zakładkę ups cennik tam masz wszystko bardzo przejrzyście rozpisane.

meggy

Post autor: meggy » wt maja 08, 2018 10:15 am

Ja właśnie dopiero zaczynam przygodę z własną działalnością i chciałabym w jakiś sposób kontrolować swoje finanse. Macie jakieś wskazówki na ten temat? Znajomy wspominał mi ostatnio, że warto zorientować i sprawdzić najlepsze finansowe aplikacje. Myślicie, że to może być dobra droga?

grajek

Post autor: grajek » pt maja 11, 2018 3:14 am

Mnie we własnej działalności irytuje ten wysoki ZUS...

jellka

Post autor: jellka » sob maja 12, 2018 8:30 am

Własna działalność to na prawdę ciężka sprawa. Czy ktoś z Was może orientuje się jak wygląda współpraca z Chinami? Na stronie: http://pchig.pl/blog/incoterms-2010-fob/#main znalazłam sporo informacji na ten temat, ale chciałabym upewnić się, że moja wiedza jest kompletna. Będę wdzięczna za wszystkie rady.

Odpowiedz