Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Atopowe zapalenie skóry. Potrzebuje pomocy i porad!

Na kazdy temat...... + przeniesione Internet, komputery + Humor i satyra

Moderator: kris_k

Awatar użytkownika
bisabolol

Atopowe zapalenie skóry. Potrzebuje pomocy i porad!

Post autor: bisabolol » wt mar 08, 2016 11:12 am

Mam stwierdzone AZS i wielki problem w związku z tą okropną chorobą skóry :evil:
Poradźcie jakie emolienty i kremy stosować? Czy ktoś również boryka się z AZS? Może ktoś wie coś więcej o pielęgnacji takiej skóry niż ja? Ja zostałam zdiagnozowana dopiero 3 tygodnie temu i póki co nie mogę tego wszystkiego ogarnąć :(

dalleko

Re: Atopowe zapalenie skóry. Potrzebuje pomocy i porad!

Post autor: dalleko » pn kwie 25, 2016 6:58 am

A lekarz nic nie doradził? To dziwne?

jechanowska

Post autor: jechanowska » śr maja 11, 2016 7:31 am

bisabolol pisze:Mam stwierdzone AZS i wielki problem w związku z tą okropną chorobą skóry :evil:
Poradźcie jakie emolienty i kremy stosować? Czy ktoś również boryka się z AZS? Może ktoś wie coś więcej o pielęgnacji takiej skóry niż ja? Ja zostałam zdiagnozowana dopiero 3 tygodnie temu i póki co nie mogę tego wszystkiego ogarnąć :(
Jak idzie pielęgnacja skóry? Wiesz już co stosować? Pamiętaj, że najważniejsze jest nawilżenie skóry. Świetnie radzi sobie z tym beta-glukan, który jest jednym ze składników preparatu na AZS od Beta-Skin. Krem z powodzeniem stosowany jest przez wiele osób w różnym wieku. Polecam Ci go wypróbować. Koniecznie napisz o efektach! :)

liczi

Post autor: liczi » pn maja 16, 2016 2:19 am

A nie najlepiej byłoby pójść do dermatologa i poprosić o poradę? Poza tym, jak już zostało to stwierdzone przez lekarza to i powinien coś poradzić.

apolonka
Kontaktowanie:

Post autor: apolonka » ndz cze 12, 2016 9:14 am

Proszę was! z takimi rzeczami do lekarza a nie do internetu.....
Zachęcam do sprawdzenia strony koszule męskie - duże rozmiary - jest to firma zaprzyjaźniona

Kamillon

Post autor: Kamillon » pn paź 24, 2016 4:04 am

Sprawdz masc konopną- jest bardzo skuteczna, powinna nie tylko przyniesc ulgę, ale i zlikwidowac problem..

LollyPOP

Post autor: LollyPOP » wt paź 25, 2016 8:14 am

Ja bardzo długo walczę już z AZS...uważam, że emolienty to podstawa pielęgnacji z tym problemem. Długi czas stosowałam drogie emolienty, a od pół roku mam serię Elodermu 369. Efekt jest taki sam albo nawet lepszy niż przy stosowaniu drogich emolientów. Skóra jest zregenerowana, nie występuje już u mnie uczucie pieczenia i swędzenia. Te dermokosmetyki mają fajny skład nie zawierają parabenów, barwników i substancji zapachowych. Dodatkowo dwa razy w tygodniu robię sobie kąpiel w siemieniu lnianym.

Monka88

Post autor: Monka88 » sob paź 14, 2017 3:12 pm

U maluchów świetnie sprawdzają się tego typu https://ubrankadlaatopikow.pl/ ubranka specjalnie przeznaczone dla atopików. Nie podrażniają skóry, a przecież u atopika skóra jest szczególnie delikatna i podatna na podrażnienia, dlatego warto dbać o nią na wszystkie możliwe sposoby, szczególnie, że jest teraz naprawdę sporo rzeczy dla alergików dostępnych właśnie w sieci.

sikre

Post autor: sikre » ndz paź 15, 2017 3:37 pm

Warto jest w takim wypadku udać się do lekarza. Z atopowym zapaleniem skóry nie ma żartów, sam wiem bo jestem w trakcie leczenia. A ta dolegliwość nie leczona może być krytyczna w skutkach. Polecam poczytać o tym tutaj: http://www.beautiful-skin.pl/dolegliwosci-skorne/ :)

Dramatikos

Post autor: Dramatikos » ndz paź 15, 2017 3:44 pm

również cierpię na atopowe zapalenie i skóry i jedyne co mogę powiedzieć to to, że trzeba znaleźć naprawdę dobrego lekarza!

honorata

Post autor: honorata » pt gru 22, 2017 5:40 am

A tam lekarze, ja już obszedłem bardzo dużo różnych specjalistów i prawie każdy przepisywał tylko maści sterydowe, które moim zdaniem wcale nie są jakimś dobrym rozwiązaniem, w dodatku nie można ich stosować często i na wszystkie miejsca na skórze. Ja jestem zdania, że warto poza wizytami czytać na różnych blogach i stronach internetowych. Moim ostatnim znaleziskiem jest chociażby http://alergiko.pl/atopowe-zapalenie-sk ... z-nim-zyc/ , bardzo fajne i merytoryczne wpisy, porady i wskazówki jak sobie radzić z problemem

celia.celia84

Post autor: celia.celia84 » wt kwie 24, 2018 10:19 am

Przy AZS najlepiej jest korzystać z dobrych kosmetyków, które właśnie do takiej skóry są dedykowane - https://www.mustela.pl/product/nasze-pr ... -do-atopii. Dzięki temu objawy choroby nie będą mocno dokuczały i podrażnienia zostaną załagodzone. Przy używaniu źle dobranych kosmetyków stan skóry może się znacząco pogorszyć, co wpłynie na pewno negatywnie na Wasze samopoczucie.

tomasz2201

Post autor: tomasz2201 » wt wrz 04, 2018 3:43 am

Moim zdaniem nie ma nic gorszego od zapalenia skóry. Jedna z najgorszych chorób.

Halina889

Post autor: Halina889 » wt lis 27, 2018 4:20 pm

Jeżeli o kremy chodzi to zdecydowanie krem od allergoff- https://allergoff.pl/allergoff-atopy-krem/. Długo szukałam czegoś co mi pomoże i ten krem sprawdził się świetnie. Zależało mi na czymś niezawierającym szkodliwych składników- krem od allergoff nie zawiera parafiny, parabenów, surowców ropopochodnych, substancji zapachowych, barwników. Jest naprawdę najlepszy- jest to pierwszy krem który naprawdę mi pomógł i nawilżył moją skórę.

Odpowiedz