Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Czy ktoś z Was budował dom na odległość?

Na kazdy temat...... + przeniesione Internet, komputery + Humor i satyra

Moderator: kris_k

Katarzynanowa

Czy ktoś z Was budował dom na odległość?

Post autor: Katarzynanowa » wt sie 11, 2015 3:34 am

Witam! Pracuję i mieszkam póki co na obczyźnie, ale tak czy inaczej planuję prędzej czy później powrót do Polski, dlatego zarobione i odłożone pieniądze przeznaczam na budowę domu. Niestety taka budowa na odległość nie jest łatwa, niby mam osobę, która wszystkiego dogląda, ale to ja ostatecznie o wszystkim decyduję i to ode mnie zależy ostateczny wygląd domu i przestrzeni wokół niego. Dom jest już na finiszu, ale przede mną stoi zagospodarowanie przestrzeni wokół niego. Wpadł mi do głowy pomysł na granitowy krawężnik, ale w sumie to nie wiem czy to dobry pomysł czy nie koniecznie? Jak myślicie? Zrobię takie zamówienie przez internet?

Krystynka1814

Post autor: Krystynka1814 » wt sie 11, 2015 10:30 am

Takie budowanie domu na odległość to zawsze jest pewne ryzyko. Wiadomo, że różne rzeczy mogą się wydarzyć. Tym bardziej trzeba wtedy pilnować, żeby na wszystko była umowa i potwierdzone wszelkie działania w formie pisemnej. Jeśli chodzi o takie działania wokół domu to raczej nie powinno być większych problemów. Granit na krawężnik jak najbardziej się nadaje.

babisk
Kontaktowanie:

Post autor: babisk » czw sie 13, 2015 3:10 am

Właśnie teraz zamierzam robić wykończeniówkę na odległość ;/ 350 km :(

liczi

Post autor: liczi » czw sie 13, 2015 7:07 am

Raczej się to zbyt dobrze nie sprawdza, ale czasami nie ma wyjścia.

nowygracz

Post autor: nowygracz » czw sie 13, 2015 5:17 pm

U nas wyglądało to trochę inaczej, bo wynajęliśmy firmę do budowania domu, a rodzina która jest na miejscu w Polsce co jakiś czas doglądała budowy, podsyłając nam raz na jakiś czas na maila fotki z postępami budowy. Jeżeli macie kogoś zaufanego (rodzina, przyjaciele) to można by skorzystać z ich usług i tak też budować dom, gdy sami nie możecie przypilnować robotników

Michalinka1814

Post autor: Michalinka1814 » pt sie 14, 2015 2:24 pm

W dzisiejszych czasach, w dobie internetu to chyba jest ułatwione zadanie. Zawsze można przesłać zdjęcia, a nawet filmiki z budowy. Wiem, że to nie oddaje w żadnym stopniu tego prawdziwego klimatu budowy, jednak to i tak spore ułatwienie, jeśli trzeba budować na odległość. Dobrze, że masz zaufaną osobę, która wszystkiego dogląda. Co do krawężników, to zobacz sobie ten krawężnik granitowy. O coś takiego chodziło?

helboyr

Post autor: helboyr » wt sie 18, 2015 1:22 pm

Oj niestety nie budowałem. Miałem kiedyś zamiar ale nie zabrałem się za to. Wolałem zostawić to wszystko mojemu szwagrowi. W tematach budowlanki ten gościu jest nie do zastąpienia. Dałem mu pole do popisu a on sobie takie jedynie jakoś wszystko ponastawiał i wszystko doszło do dobrego skutku. Nie mam żadnego powodu do narzekania. Temat wbrew pozorom nie jest prosty do realizacji.

liczi

Post autor: liczi » śr sie 19, 2015 2:39 am

No to świetnie, że masz takiego dobrego pomocnika w rodzinie.

Wardes2

Re: Czy ktoś z Was budował dom na odległość?

Post autor: Wardes2 » ndz kwie 24, 2016 4:52 am

Taka budowa możliwa jest, ale tutaj trzeba zobaczyć jakie firmy budowlane są wstanie podjąć się takiego wyzwania, a jednocześnie będziemy mieli pewność, ze bez nadzoru wykonają zleconą im prace. Bo to jest bardzo istotne. Bo chętnych będzie na pewno dużo. Poczytajcie ten podlinkowany artykuł.

telimena

Post autor: telimena » ndz kwie 24, 2016 1:13 pm

Takie firmy często umieszczają swoje ogłoszenia w takich serwisach jak http://polskiebudowlane.pl/ i od tej strony bym zaczęła poszukiwania sprawdzonej ekipy. Docelowo maja tam się pojawić tez ciekawe wpisy tematyczne, warto śledzić stronę.

Agiedee

Post autor: Agiedee » pn kwie 25, 2016 2:40 am

Ja tak budowałem, z tym że oko na to wszystko miał mój ojciec, który przy okazji też zna się trochę na temacie i też tam pomagał więc byłem o tyle spokojny. Jeżeli planujesz coś takiego robić, to też warto żeby jakaś osoba wszystkiego doglądała.

Teddy

Post autor: Teddy » pt cze 03, 2016 4:23 am

Mój znajomy budował. Opowiadał, że nie było żadnego problemu i wszystko było dopięte na ostatni guzik, w większość chwalił firmę ekotrans.info.pl którą zatrudnił właśnie do tej budowy :)

Lbuu31

Post autor: Lbuu31 » pt cze 03, 2016 6:21 am

Mój brat tak budował będąc za granicą, ale ja wtedy byłem w Polsce i wszystkiego doglądałem. Warto mieć też kogoś na miejscu. :)

Mateo 77

Post autor: Mateo 77 » wt sie 30, 2016 5:32 pm

Polecam przede wszystkim myślenie na większą skalę. Dzięki temu będziecie w stanie sprawić, że powstaną dużo większe projekty, takie jak duże hale. Wtedy warto już zaznajomić się z takimi firmami jak http://budexsc.pl/ Dzięki temu wszystko odbędzie się sprawnie.

beatamiron

Post autor: beatamiron » wt sie 30, 2016 11:25 pm

Nie wyobrażam sobie coś takiego, przecież tego trzeba dopilnować, bo inaczej fachowcy na pewno coś zawalą.

Odpowiedz