Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Nowy ogród

Na kazdy temat...... Czyli wszystko co ci spac nie daje albo lezy na watrobie ;-)

Moderator: kris_k

viola45

Re: Nowy ogród

Post autor: viola45 » śr sty 18, 2017 10:40 am

Moim zdaniem w ogrodzie muszą być drzewka owocowe i krzewy oraz rośliny i warzywa, ponieważ bez nich ogród nie będzie miał tego czegoś, co świadczy o jego wyjątkowości. Jednak potem trzeba odpowiednio o wszystko dbać, czyli nawadniać ogród, ale też nawozić czy pryskać środkami ochrony roślin. Ten bardzo fajny sklep ogrodniczy: http://sklepdlaogrodu.pl oferuje wszystko dla ogrodu.

greo

Post autor: greo » śr mar 22, 2017 5:37 am

Na taki ogródek przyda również opryskiacz, jeżeli zależy wam na dobrej firmie, jakościowym sprzęcie to polecam firm Kwazar oni specjalizują się w opryskiwaczach, nawadniaczach etc :)

Awatar użytkownika
kamilek35
Kontaktowanie:

Post autor: kamilek35 » czw cze 08, 2017 4:50 am

Z tym placem zabaw w ogrodzie to świetny pomysł. Na rynku są firmy takie jak GREENBUD , które wykonują i serwisują takie place zabaw. Myślę, że własny plac zabaw dostarczy dzieciom mega rozrywki.
Jakie buty dla nastolatków są teraz najmodniejsze? Chętnie poznam Wasze opinie na PRIV.

marusiaa

Post autor: marusiaa » pn cze 26, 2017 1:21 pm

A jaka trawa sprawdza się w Waszych ogrodach? Ja mam ochotę położyć http://trawnikproducent.pl/trawa-ogrodowa-strong/ - wyrasta gęsta i idealnie zielona o ile pielęgnuje się zgodnie z radami producenta. Macie?

hannaMaj

Post autor: hannaMaj » pn cze 26, 2017 3:09 pm

tak, jest dobra, ja u siebie mam właśnie takie płyty :D

kanira

Post autor: kanira » pn cze 26, 2017 5:03 pm

viola45 pisze:
śr sty 18, 2017 10:40 am
Moim zdaniem w ogrodzie muszą być drzewka owocowe i krzewy oraz rośliny i warzywa, ponieważ bez nich ogród nie będzie miał tego czegoś, co świadczy o jego wyjątkowości.
To prawda, roślinność odgrywa istotną rolę. Mi się bardzo podoba maniok , co ciekawe także posiada jadalne bulwy. Bardzo ciekawa roślinka

marcinmoszczynski

Post autor: marcinmoszczynski » czw cze 29, 2017 3:07 pm

Ja zdecydowalem sie na pielęgnacja ogrodów w Białymstoku z proogrod.pl i na szczescie te wszystkie dylematy mam z glowy.

daleka

Post autor: daleka » czw cze 29, 2017 3:44 pm

Ja wolę wszystko sama robić. To mi daje dużą satysfakcję.

zapka2

Post autor: zapka2 » pn lip 03, 2017 4:53 pm

O to ja wam jeszcze zostawię całe link z produktami do dbania w ogrodzie http://agrooaza.pl/ czy w rolnictwie :) Warto zadbać o swoje rośliny, one czasami są siane raz na rok, fajnie byłoby cieszyć oko udanymi plonami czy udanymi pędami kwiatów. Środki ochrony roślin w tym wypadku są niezbędne.

Kamillon

Post autor: Kamillon » wt lip 04, 2017 5:56 am

ja też lubię w ziemi pracować... to jest dla mnie przyjemnośc... Ostatnio wiesiołki zbieram:) lawendę przycinam... i bramę stawiamy.. nawet upatrzylismy wykończeniowe elementy do ogrodzen w Adro

ogrodniczkaa

Post autor: ogrodniczkaa » śr lip 05, 2017 3:10 am

Ja też uwielbiam. To mnie relaksuje. Szczególnie, jak sobie pomyślę, że z małej roślinki niedługo będzie duża i piękna :)) Ostatnio zastanawiałam się nad zakupem markizy, żeby mieć zacienione miejsce na podwórku.

lana1

Post autor: lana1 » pn lip 24, 2017 8:04 am

Jeśli chodzi o ogród to bardzo spodobały mi się ostatnio takie figurki ogrodowe zwierzęta leśne. Myślę, że to świetna dekoracja do ogrodu. Wielu z Was powinna przypaść ona do gustu.

Mateo 77

Post autor: Mateo 77 » śr lip 26, 2017 3:18 am

Akurat w przypadku ogrodu wystarczą zwykłe siatki ogrodzeniowe. Są o tyle korzystne, że dobrze zabezpieczają teren, a przy tym są stosunkowo tanie. Zresztą sami zajrzyjcie do http://www.foresta.pl/siatki-ogrodzeniowe/ i się o tym przekonajcie. Ja bym wybrał wlasnie takie rozwiązanie.

loveilove

Post autor: loveilove » ndz lip 30, 2017 2:23 am

Jeśli wasze drzewa w ogrodzie chorują to ich nie wycinajcie ludzie. Możecie kupić potrzebny sprzęt do ich leczenia. Na przykład przyrządy zjazdowe https://www.treeup.pl/range/przyrzad-zjazdowy/ do pracy na wysokościach. Rozważcie takie wyjście z sytuacji.

Wyższy

Post autor: Wyższy » śr sie 02, 2017 6:38 am

Płyty granitowe na chodnik w ogrodzie to super pomysł. Jednak jestem zdania, że całość musi sensownie się komponować, a jeśli chodzi o trwałość to polecałbym małą kostkę granitową. Naturalne i efektowne rozwiązanie. Generalnie warto rozplanować i sugerować się tym co nam najlepiej będzie pasowało uwzględniając nachylenie terenu etc. no bo mija się z celem układanie płyt na terenie o dużym spadku.

______________________________________________________________________________________________________________________________
ecdl kurs

Odpowiedz