Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Nowy ogród

Na kazdy temat...... Czyli wszystko co ci spac nie daje albo lezy na watrobie ;-)

Moderator: kris_k

balerina89

Re: Nowy ogród

Post autor: balerina89 » pt sie 31, 2018 3:45 am

A ja się właśnie wprowadziłam do nowego domu i przede mną jeszcze mnóstwo pracy. W szczególności na ogrodzie... Chciałabym póki co chociaż plac zabaw stworzyć dzieciom, dlatego zastanawiam się gdzie otrzymam solidne huśtawki do ogrodu. Może wy mnie jakoś nakierujecie?

Mateo 77

Post autor: Mateo 77 » sob wrz 01, 2018 6:08 am

Jeśli jesteście na etapie projektowania, to możecie ukształtować cały teren zgodnie z Waszą wolą. To ogromna szansa. Moim zdaniem powinniście wydzielić też miejsce do relaksu. Wykorzystując namioty Dascompany z https://dascompany.com/ możecie stworzyć teren, gdzie będziecie mogli spotykać się ze znajomymi niezależnie od pogody. Miejcie to na uwadze.

Marekks

Post autor: Marekks » śr wrz 19, 2018 7:42 am

Możesz również odwiedzić kanał Youtube Pozbruk, gdzie znajdziesz filmiki z wieloma inspiracjami m.in Pozbruk zaprasza do ogrodu z którego my naprawdę z żoną wyciągnęliśmy mnóstwo.

Marekks

Post autor: Marekks » śr wrz 19, 2018 7:47 am

Oprócz roślin będziecie również potrzebowali materiałów na wykonanie pięknego ogrodzenia, podjazdu, czy też ścieżki ogrodowej i tutaj z pomocą zdecydowanie przychodzi Pozbruk, który według mnie ma najlepiej przygotowaną ofertę w stosunku jakość-cena. A do tego szeroki wybór modeli i kolorów które zaskoczą nie jednego gościa :)

superman

Post autor: superman » śr paź 17, 2018 7:50 am

Postanowiłem założyć ogród i jestem już po przygotowaniu ziemi i wyborze co będzie się w nim znajdowało. Zastanawiam się teraz nad wyborem odpowiedniego oświetlenia żeby móc chodzić wieczorami do ogrodu. Znalazłem w internecie oprawy podjazdowe i ciekawi mnie montaż lamp w kostce brukowej. Stosowaliście może u siebie takie rozwiązanie?

ewelina9222

Post autor: ewelina9222 » śr paź 17, 2018 4:44 pm

Mnie bardzo podobają się takie https://www.floribunda.pl/roze-tantau-cat-49.html róże ogrodowe. Jeśli tylko kupię swój dom, to na pewno się one u mnie pojawią. Mam nadzieję, że poradzę sobie z ich pielęgnacją, bo nigdy wcześniej nie miałam z tym do czynienia. Wasze rady na pewno będą bardzo pomocne, więc zaraz sprawdzę, czy ktoś z Was ma już róże w ogrodzie.
Ostatnio zmieniony pn paź 22, 2018 9:35 am przez ewelina9222, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasna

Post autor: Jasna » czw paź 18, 2018 4:27 am

Przede wszystkim w ogrodzie najważniejsze są kwiaty. Ja uwielbiam jak w ogrodzie jest kolorowo, niestety już w sumie po sezonie trzeba poczekać znów do wiosny. W przyszłym roku planuję posadzić nowe odmiany róż. Znalazłam bardzo duży wybór krzewów w sklepie Floribunda https://www.floribunda.pl/roze-dunskie- ... at-53.html . Chyba kupie z każdego koloru po jednym bo prezentują sie naprawdę doskonale.

marta90

Post autor: marta90 » pt paź 19, 2018 4:00 am

Po śmierci moich dziadków zaczęłam zajmować się ich działką, którą strasznie kochali. Wcześniej myślałam sobie nic trudnego skosić trawę wyrwać parę chwastów. Jednak to wcale nie jest takie łatwe, gdy człowiek nigdy wcześniej nie miał z tym nic do czynienia. Zaczęłam pytać sąsiadów o rady oraz szperać w internecie. Pamiętam jak babcia zawsze dbała o to wszystko, wiec również zaczęłam sadzić warzywka i wielokolorowe kwiaty. Znalazłam również bardzo pomocne pojemniczki do przechowywania reszty nasion żeby się nie rozsypywały i mozna je było wykorzystać w późniejszym terminie podeśle Wam link https://maxgrowshop.pl/product-pol-1472 ... -8szt.html Po dwóch latach starań ogród wygląda tak pięknie jak dawniej :) Myślę że babcia była by dumna :D

Odpowiedz