Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Restauracja

Na kazdy temat...... Czyli wszystko co ci spac nie daje albo lezy na watrobie ;-)

Moderator: kris_k

Krzysiek6907

Re: Restauracja

Post autor: Krzysiek6907 » pt lut 09, 2018 11:33 am

Moim zdaniem brakuje dobrych restauracji z jedzeniem regionalnym czy typowo ukierunkowanym na daną kuchnię. Większość "lokali' to miszmasz kuchni polskiej, włoskiej, amerykańskiej, tajwańskiej i etcetera. Ciężko znaleźć taką perełkę, która dobrze zapada w pamięć przez swój smak i klimat. Jedyną, którą sobie przypominam jest roadamaerican z Wrocławia. Tam chętnie bym wrócił, lecz nie wiem kiedy znów będę w tym mieście.

reinerek

Post autor: reinerek » pt lut 09, 2018 12:11 pm

Ja uwielbiam włoską kuchnie :)

kamoka

Post autor: kamoka » pn cze 04, 2018 10:57 am

Siedlce to fantastyczne miasto

panek43

Post autor: panek43 » pn cze 04, 2018 4:20 pm

Ja nie wiem czemu jest taki szał na restauracje Magdy G.

Ailis

Post autor: Ailis » pt cze 08, 2018 3:10 am

Słyszałam, że dobrą renomą w Warszawie cieszy się restauracja PAPU. Kolega z biura twierdzi, że takiej kaczki jak tam nie jadł nigdzie indziej. Bardzo bym prosiła o opinie, oraz czy warto tam organizować spotkanie biznesowe. Kumpla nie zdążyłam spytać, bo wyjechał. A ja wstępnie przejrzałam na stronie http://restauracjapapu.pl/ galerię, menu i chciała bym właśnie w takim miejscu zrobić spotkanie.

Agatka000

Post autor: Agatka000 » pt cze 08, 2018 3:33 am

Ja z kolei uwielbiam pizzę - przynajmniej raz w miesiącu pozwalam sobie na taką pizzę :D Mam tylko problem ze znalezieniem lokalu, który odpowiadałby mi pod względem jakości i ilości składników. Myślicie, że takie rankingi pizzerii pomagają w znalezieniu pizzy idealnej?

Concetta

Post autor: Concetta » pn cze 18, 2018 11:04 am

A co sądzicie o takich lokalach jak np. www.telepizza.pl ?
Przyznam szczerze, że sama od czasu do czasu chętnie sięgam po serwowaną tam pizzę i muszę przyznać, że moim zdaniem jest naprawdę smaczna i co najważniejsze dobrze wypieczona i przygotowywana ze świeżych składników.

szypbkiadam

Post autor: szypbkiadam » pn cze 18, 2018 2:15 pm

A mamy jakiś restauracje z gwiazdką Michelin?

k2x

Post autor: k2x » wt cze 19, 2018 4:42 am

Wydaje mi się, że absolutnie każdy powinien spróbować zrobić coś samemu. Ja rzadko chodzę do restauracji, nie dlatego, że nie lubię czy mnie nie stać - po prostu sam gotuje tylko te rzeczy, które mi smakują. Oczywiście, za granicą staram się badać kulturę i jadam inne potrawy, ale to właśnie tylko i wyłącznie z chęci poznania czegoś. Na stronie internetowej https://jelitaiprzyprawy.pl/34-peklosol-i-sol są rewelacyjne przyprawy - z nimi każdy obiad wam się uda!

kasiawinslet

Post autor: kasiawinslet » wt cze 19, 2018 4:47 am

Czy serwują też śniadania?

smilero

Post autor: smilero » śr cze 20, 2018 5:15 am

W restaraucjach, szczególnie w tych mniejszych miastach, denerwuje mnie to, że tak niewiele wykorzystuje sezonowe produkty. W wielu przypadkach jak tworzę menu, to jest one przez lata. A przecież warto wykorzystywać regionalne i świeże produkty! Dziwi mnie postawa restauratorów, biorąc pod uwagę, że jest wiele poradników, jak napisać menu w gastronomii. Sama mogę polecić ten napisany przez Gastro : https://gastro.pl/menu-w-gastronomii/

ewelina9222

Post autor: ewelina9222 » pt cze 22, 2018 1:11 am

Moją propozycją będzie restauracja http://naskrajnej.pl/ w Ząbkach. Tam można sobie zerkać, a na stronie też od razu macie zdjęcia tego, jak wygląda restauracja w środku i co można w niej sobie zorganizować.

mared434

Post autor: mared434 » sob cze 30, 2018 1:57 pm

Kazdy z nas lubi dobre jedzenie, ktore zachwyca samkiem orazy wygladem. Dlatego chcialbym Wam polecic https://www.oranzeria-restauracja.pl/imprezy/wesela , poniewaz uwazam, iz jest to najlepsza restauracja w Lublinie. Regularnie ich odwiedzam i zawsze jestem bardzo zadowolony. Polecam serdecznie.

kaczorex

Post autor: kaczorex » śr sie 15, 2018 4:19 pm

A lubicie kuchnię libańską? Ostatnio jak byłem w kumpla w Wawie to zamówił w roomservice mega żarełko z Le Cedre, smażone kulki jagnięce i szaszłyki w ciekawych przyprawach. Pierwszy raz coś takiego jadłem, ale nie ostatni, bo to była petarda.

Zygfryd

Post autor: Zygfryd » czw sie 16, 2018 8:47 am

Nigdy tam nie jadłe

Odpowiedz