Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Wypad do Krakowa - atrakcje i noclegi

Na kazdy temat...... Czyli wszystko co ci spac nie daje albo lezy na watrobie ;-)

Moderator: kris_k

malinowa85

Wypad do Krakowa - atrakcje i noclegi

Post autor: malinowa85 » pt mar 20, 2015 3:50 pm

Będziemy na święta w Polsce i przy okazji chcemy zostać na trochę dłużej. Fajnym akcentem byłby wyjazd do Krakowa, żeby poczuć ten "klimat" i przypomnieć sobie dawne czasy, kiedy tam studiowałam. Na pewno sporo się od tamtego czasu zmieniło, dlatego nie mam pojęcia jaki tani hotel zarezerwować. Jak opuszczałam Kraków, to większość miejsc noclegowych pozostawiała wiele do życzenia. Podobno wiele się zmieniło, ale nadal nie mam żadnego kontaktu, żeby załatwić nocleg w Krakowie. Możecie mi jakoś pomóc? Macie coś w swoich kontaktach? Albo ktoś z Polski ma tam rodzinę/znajomych, którzy prowadzą hotel?

JarekCzyz

Post autor: JarekCzyz » pt mar 20, 2015 5:17 pm

Ile jesteś w stanie zapłacić za hotel?

kata89

Post autor: kata89 » sob mar 21, 2015 5:47 am

Przejrzyj oferty w mieście.

szachista

Post autor: szachista » ndz mar 22, 2015 8:22 am

To prawda, Kraków jest niesamowitym miastem! Jednak jeśli chodzi o jego rynek, nie za wiele się zmieniło :P Zrobiłem sobie niedawno z żoną taki malutki wypadzik do Polski do rodziny w Krakowie i muszę przyznać, że miejsce cały czas tak samo magiczne, jednak bez większych rewolucji :) Jeśli natomiast o hotel w Krakowie chodzi - nie sprecyzowałaś swoich wymagań odnośnie standardu miejsca, gdzie chciałbyś się zatrzymać, więc będzie trochę ciężko... Może zwyczajnie spróbuj ogarnąć coś na booking.com/ eholiday.pl/ trivago.pl? Na pewno trafisz na coś fajnego :)
Ostatnio zmieniony wt mar 31, 2015 10:46 pm przez szachista, łącznie zmieniany 1 raz.

Papaj89

Post autor: Papaj89 » pn mar 23, 2015 3:15 am

W sumie dobrze że to miejsce się nie zmienia :) Chcę żeby pozostał ten sam magiczny klimat tego miasta

jaddi
Kontaktowanie:

Post autor: jaddi » wt mar 24, 2015 6:05 am

Ale kraków to nie tylko rynek gdzie miliony ludzi się przewija. Ja bardzo polecam Kazimierz gdzie nie ma tylu turystów a jego uliczki są niezmiernie piękne. Nawet uważam że są bardzo podobne do tych paryskich.
Gdy nie wiesz jaka maszyna do szycia jest dla ciebie , lub gdy denerwuje cię codzienne golenie to golarki braun będą dla Ciebie

pyscolka

Post autor: pyscolka » wt mar 24, 2015 3:55 pm

Kraków to dobry wybór. Miasto jest piękne i posiada niesamowity i niepowtarzalny klimat, jakiego nie ma żadne inne miasto w Polsce. Co do noclegów, to nie mam żadnych zastrzeżeń. Wszystko zależy głównie od tego jaki przedział cenowy Was interesuje, bo to jest główna kwestia. Jeśli poświęcicie trochę więcej pieniędzy, to znajdziecie świetny nocleg w centrum miasta.

Didi

Post autor: Didi » śr mar 25, 2015 6:52 am

leski

Post autor: leski » śr mar 25, 2015 7:43 am

wow, wygląda super:)

mychaa7788

Post autor: mychaa7788 » śr mar 25, 2015 5:47 pm

Kraków jest miastem typowo turystycznym, więc bazę noclegową ma naprawdę ogromną. Można znaleźć super ekskluzywne hotele, ale tez są przyzwoite hostele czy apartamenty wynajmowane przez osoby prywatne. Jest w czym wybierać i nawet można poszukać dopiero na miejscu jak się przyjedzie albo przejrzeć oferty w internecie. Życzę udanego pobytu w pięknym Krakowie!

leski

Post autor: leski » czw mar 26, 2015 8:39 am

dokładnie, każdy może coś dla siebie znaleźć

Michalinka1814

Post autor: Michalinka1814 » czw mar 26, 2015 5:59 pm

Uważam że z noclegiem w krakowie nigdy nie ma problemu
z tych najsłynniejszych zabytków należy zobaczyć :
1. Rynek, Sukiennice i Kościół Mariacki obowiązkowo (ołtarz Wita Stwosza)
2. Caaaały Wawel - katedra, jej podziemia, zamek, obowiązkowe zdjęcie ze smokiem - i tu może dnia CI zabraknąć;)
3. krakowski Kazimierz i jego synagogi
4. kopiec Kościuszki
5. kościół na Skałce, gdzie są groby naszych znanych poetów
6. musisz zobaczyć Barbakan, Bramę Floriańską, Teatr Słowackiego, Kościół św. Andrzeja - po drodze z rynku na Wawel...

dalleko

Post autor: dalleko » pt mar 27, 2015 2:22 pm

W Krakowie noclegi same się znajdą, tak jak w Zakopanem :)

zuzia.gola

Post autor: zuzia.gola » wt kwie 21, 2015 1:24 pm

Moim zdaniem warto tez dokładnie poznać historie i losy żydów w Polsce. Niestety ostatnio wiele wpadek, głównie w Stanach, ma miejsce. To temat trudny, ale jakże ominąć, będąc w Krakowie getto, czy obóz w Oświęcimiu? To trudna "atrakcja", poruszająca i czasem nawet drastyczna dla wrażliwych, ale warto. Szczegóły można znaleźć w sieci, poruszające na http://www.sztetl.org.pl/pl/article/osw ... -birkenau/ . Choć raz warto wsłuchać się w te tematy, by wiedzieć, co ludzie przezywali w tych trudnych dla nich czasach.

tobi

Post autor: tobi » czw kwie 30, 2015 2:51 am

Nie ma problemu, aby znaleźć teraz jakiś hotel. Internet godzina, telefon i nikt mi nie powie, że powiedzmy z wyprzedzeniem dwóch tygodni nie da się niczego znaleźć.
Ostatnio zmieniony pn maja 11, 2015 1:39 am przez tobi, łącznie zmieniany 1 raz.

Odpowiedz