Witamy na Forum Polonii w Dallas!

pokój dziecięcy

Na kazdy temat...... Czyli wszystko co ci spac nie daje albo lezy na watrobie ;-)

Moderator: kris_k

GayKrk80

pokój dziecięcy

Post autor: GayKrk80 » pn gru 08, 2014 1:49 pm

Witam wszystkich na forum ... własnie jestem na etapie remontowania pokoju mojego dziecka ponieważ chodzi już do przedszkola i potrzebne jest biurko więcej regałów i inne łóżko, a le z tym sobie radzę ... największy problem mam z dekoracją pokoju chciałabym żeby miał jeszcze jakieś bajkowe elementy myślałam że poprzyklejam naklejki na ścianę najlepiej z jakimiś postaciami z bajek tylko po pierwsze zastanawiam się gdzie mogę kupić takie naklejki a po drugie boję się że mogą one zniszczyć ścianę kiedy będziemy chcieli je zdemontować... co o tym myślicie?

liczi

Post autor: liczi » pt gru 12, 2014 5:28 am

Takie naklejki nie powinny raczej zniszczyć ściany, no chyba że naklejasz je na tapetę. A kupić można je w różnych sklepach. Poszukaj w sieci.

theeda2370

Post autor: theeda2370 » pn gru 15, 2014 5:55 pm

w internecie pełno jest naklejek tego typu, mozna też kupić na przykład szablony, które wypełniasz odpowiednimi kolorami (wszystko jest zaznaczone) i tym samym tworzysz na ścianie bajkowy malunek. z taką pomalowaną ścianą jest znacznie łatwiej,w razie jeśli obrazek się znudzi, wystarczy przejechać po nim wałkiem i białą farbą,z naklejkami nie wiem.

OneJim93

Post autor: OneJim93 » śr gru 17, 2014 1:49 am

Profesjonalnie zrobione naklejki mają możliwość przeklejania, odklejania, naklejania i nic się z nimi nie stanie. Dostaniesz je wszędzie, nawet w zwykłych Castoramach, Leroy Merlin, Jyskach itp. Tym bardziej, że chcesz dzieku wykleić pokój bajkowymi postaciami! ;) Wierz mi - to ważne, że można je odklejać, bo pociecha urośnie szybciej niż myślisz ;)

Domarat2436

Post autor: Domarat2436 » czw gru 18, 2014 2:32 am

Mi się wydaje , że prędzej czy później takie naklejki zaczną się odklejać i efekt przestanie być zadowalający, jednak jeżeli bardzo chcemy mieć naklejki to warto poszukać tych z solidnym klejem takim, który nie uszkodzi nam ściany, gdy taką naklejkę będziemy zrywać. W dzisiejszych czasach struktura i klej takich naklejek powinna byc na tyle nowoczesna, by nie sprawiać problemów, nie odklejać się bez powodu i nie sprawiać kłopotów przy odklejaniu. Naklejek jest bardzo dużo, także każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, niektóre firmy robią też takie naklejki na zamówienie wg. indywidualnych projektów:)

Pattywks2297

Post autor: Pattywks2297 » czw gru 18, 2014 4:20 am

Pełno takich naklejek znajdziesz napewno na allegro i w sklepach budowlano-remontowych typu IKEA. Sami je w takim miejscu kupiliśmy i cena nie była zła a i jakość dobra. Wybraliśmy naklejki welurowe i dobrą strona był brak śladów po ich odklejeniu - nie wiem czy to zależy od rodzaju czy od farby. Postacie z bajek sa bardzo popularne i dużo ich jest w sklepach

Mandy2259

Post autor: Mandy2259 » czw gru 18, 2014 12:54 pm

Gdy kupowałam duże naklejki welurowe na ścianę do sypialni, to dostałam w gratisie mniejsze naklejki, które początkowo umieściłam w kuchni, a po jakimś czasie przeniosłam do łazienki, żeby zakleić brzydką ścianę. Nic mi nie odpadło, farba się trzyma, a na ścianie nie ma żadnych plam, czy odznaczeń. O to się nie bój, ważne aby naklejki były dobre jakościowo.

dalleko

Post autor: dalleko » pt gru 19, 2014 4:47 am

A ja teraz znalazłam super pomysły na nowoczesną sypialnię na Homebook :) przydadzą się podczas remontu.

monsoon

Post autor: monsoon » śr kwie 08, 2015 7:14 am

Długo szukałem dobrej firmy, która będzie miała w swoim asortymencie odpowiadające mi meble do pokoju mojego dziecka. Znajoma mi poleciła firmę Agata Meble, bo wcześniej miała okazję już z nimi współpracować i cieszę się, że jej zaufałem. Mineło już trochę od czasu remontu w jego pokoju, ale calość nadal prezentuje się rewelacyjnie! Taką firmę warto polecać :) dla zainteresowanych: http://www.agatameble.pl/produkty/aranz ... lodziezowy jest tam też sporo inspiracji jakby komuś brakowało pomysłu. :)

KarolS
Kontaktowanie:

Post autor: KarolS » śr kwie 08, 2015 7:25 am

A ile m2 ma pokój, bo to dość istotne?

daleka

Post autor: daleka » pt lis 06, 2015 3:36 am

Wymiary pokoju są ważne, ale myślę, że w każdym da się wygospodarować miejsce na łóżeczko, komodę i szafę. Wybierając meble dla dziecka stoimy przed nie lada wyzwaniem. Muszą być bowiem ładne, funkcjonalne i bezpieczne. Przeglądałam dziś łóżeczka dziecięce z atbmeble.pl i widziałam, że spełniają one wszystkie te wymogi. Co więcej posiadają atesty i... rosną razem z dzieckiem.

Obrazek

Takie z czasem można zamienić w tapczanik.

dieda

Post autor: dieda » sob lis 07, 2015 8:20 am

Takie naklejki to może i dobry pomysł, ale wydaje mi się, że tylko na chwilę. Dziecko podrośnie, polubi innych bohaterów i cały wystrój będzie trzeba zmieniać.

Vertris

Post autor: Vertris » ndz lis 15, 2015 7:00 am

Ja bym przede wszystkim zadbał o plastikowe parapety oraz okna do tego miękki dywan nie panele oraz jasne kolory na scianach to przede wszystkim

furiatka1

Post autor: furiatka1 » pn lis 16, 2015 7:32 am

Możesz spróbować z fototapetami. Nie musisz obklejać całego pokoju tylko jedną ścianę a efekt dekoracyjny będzie o wiele lepszy niż takie naklejki. Bardzo fajne pomysły na aranżację pokoju dla dziecka są na homebook.pl i znalazłam taką ciekawą propozycję:

Obrazek

Sevkad

Post autor: Sevkad » wt lis 17, 2015 1:32 am

A co myślicie o normalnych meblach w pokoju dziecięcym? Dodatki sprawiłyby, że pokój byłby bardziej dziecięcy.

Odpowiedz