Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Jak uczyć się języków obcych ?

Na kazdy temat...... Czyli wszystko co ci spac nie daje albo lezy na watrobie ;-)

Moderator: kris_k

wittek66

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Post autor: wittek66 » czw mar 12, 2015 2:24 pm

Z przerwami, od kilknastu długich lat próbuję się nauczyć jęz. angielskiego. Dochodzę do pewnego momentu i dalej normalnie czuję opór nie do przeskoczenia.
Teraz znowu próbuję się uczyć z pomocą mojej sympatii. Właśnie siedzę nad czasami i powiem szczerze, że wszystko mi się totalnie miesza :-( Jest dużo zasad stosowania odpowiednich czasów i jak dla mnie róznica między nimi jest na tyle niewielka, że mam z tym problem. Jak się tego nauczyć, żeby mi się wszystko nie mieszało?

cyprys99

Post autor: cyprys99 » czw mar 12, 2015 3:10 pm

Jak 10 słówek dziennie to jest za mało ? Czemu akurat tak sądzicie ... To ile w takim razie słówek dziennie będzie optymalnie ? Mój taki obecny sposób na naukę języka angielskiego to jest po prostu oglądanie seriali (jeszcze z napisami) i na biężaco tłumaczenie takich słówek co nie rozumiem : ) ostatnio się wkręciłem w serial dwóch i pół : D

tylkoWKS

Post autor: tylkoWKS » sob mar 14, 2015 7:13 am

No seriali oglądanie to bardzo ciekawy i dobry sposób zdecydowanie ja to polecam bo właśnie w taki sposób się akurat przygotowywałem akurat do mojej maturki ; ) uważam, że 10 słówek dziennie to już jest całkiem sporo do tego można zawsze dorzucić stworzenie zdania z tym słówkiem nowym

klemcia88

Post autor: klemcia88 » ndz mar 15, 2015 8:13 am

tylkoWKS pisze:No seriali oglądanie to bardzo ciekawy i dobry sposób zdecydowanie ja to polecam bo właśnie w taki sposób się akurat przygotowywałem akurat do mojej maturki ; ) uważam, że 10 słówek dziennie to już jest całkiem sporo do tego można zawsze dorzucić stworzenie zdania z tym słówkiem nowym
metoda fajna i przyjemna ale nie wiem czy do końca skuteczna... moim zdaniem trzeba też sięgnąć dodatkowo po coś innego

lallas

Post autor: lallas » ndz mar 15, 2015 4:51 pm

Jeśli chodzi o naukę języków obcych - jeśli jesteś wzrokowcem - polecam metodę karteczkową :) na małych karteczkach z jednej strony piszesz słówko po polsku, a na odwrocie w języku obcym :) w ten sposób dużo łatwiej przyjdzie Ci nauka słówek :) Możesz również korzystać z zadań on-line czy oglądać filmy w tym języku :) Każda metoda jest dobra, tylko musisz sprawdzić, która będzie najlepsza dla Ciebie! :)

ygor654

Post autor: ygor654 » pn mar 16, 2015 4:03 am

Ja się nauczyłem języka angielskiego na metodzie oglądania filmów. Po prostu włączyłem sobie na telewizorze napisy polski i wyłącz dubing. Łączenie przyjemne z pożytecznym naprawdę działa. Słyszałem od kolegów, którzy uczyli sie na gra przez internet:)

BESTWALDEMAR90

Post autor: BESTWALDEMAR90 » pn mar 16, 2015 11:02 am

Grę przez internet a możesz mi po prostu powiedzieć na czym to dokładnie polega bo jakoś nie rozumiem tego a chciałbym się dowiedzieć bardziej szczegółowo : ) jeśli o mnie chodzi to po prostu ja chcę się uczyć z seriali angielskich gdzie po prostu na nie sobie patrzę i włączam sobie angielskie napisay zamiast polskich

newworld

Post autor: newworld » wt mar 17, 2015 5:37 am

„Repetitio mater studiorum est” to stara łacińska sentencja, mówiąca nam o tym, że powtarzanie (regularność czynności, systematyczność) jak uczyć się języków i robić to systematyczniejest najlepszą matką skutecznej nauki.

Jednocześnie warto, aby Twój trening nie przytłaczał. Dlatego najlepsze co możesz zrobić, to ustalać sobie częste, ale krótkie dawki. Systematyczność wykorzystuje bowiem kilka praw, którymi rządzi się nasz umysł.

Między innymi efekt początku i końca, polegający na tym, że najlepiej pamiętasz rzeczy z którymi spotykasz się na początku i na końcu każdej sesji. Uczyń więc jak najwięcej początków i końców swojej nauki, zamiast przytłaczać się i zamęczać umysł i ciało, które potrzebują świeżości.

Jak to zorganizować w praktyce?

Ustal, że uczysz się np. 20 minut dziennie, codziennie, albo 2 x 10 minut dziennie, codziennie.

Takie rozwiązanie ma dwa fundamenty. Po pierwsze nie ważne jak bardzo jesteś zajęty, zawsze znajdziesz 20 minut w ciągu dnia. Po drugie bierzesz sobie małe dawki, a przez to dokładasz cały czas małe cegiełki do budowania swojej umiejętności, nie męcząc się przy tym.. Paradoksalnie nauka małymi partiami jest szybsza i wcale nie trwa wiele lat. Dzieje się tak dlatego, że małe dawki są jakościowe, czyli ważne i łatwiejsze do zapamiętania.

Korzyści z systematyczności to m.in. zadowolenie z siebie i z całego dnia, efekt wzrastającej codziennie motywacji oraz fakt, że każde 10 minut spędzone na osiąganiu celu powoduje, że kolejne 10 minut staje się jeszcze łatwiejsze.

tissue

Post autor: tissue » wt mar 17, 2015 7:38 am

Muszę jakiś sposób wybrać bo najgorzej to jest zdecydowanie stać miejscu z tego powodu, że jak człowiek się nie rozwija to się po prostu w znacznym stopniu cofa i jest wtedy bardzo źle - myślę o zapisaniu się na jakiś kurs

halszka5566

Re: Jak uczyć się języków obcych ?

Post autor: halszka5566 » czw mar 19, 2015 3:30 pm

Ja w liceum miałem przygodę ze Speak Upem i dało mi to wiele więcej niż prywatne korki, na które chodziłem w gimnazjum. Owszem, liczyła się gramatyka, ale do tego dochodziły multimedia, lektorzy i konwersacje z native’ami, co dawało bardzo obiektywną naukę, na wszystkich praktycznych poziomach. Nie mówię, że każdy się nauczy w szkole czy nie, bo to bardzo indywidualna sprawa, ale u mnie w grupie wszyscy byli zadowoleni.

bob321

Post autor: bob321 » czw mar 19, 2015 5:34 pm

Ucząc się jakichkolwiek języków i czegokolwiek starałem się wiązać przyjemne z pożytecznym. Ucząc angielskiego się grałem sobie w gierki i tam sporo się nauczyłem jest też sporo aplikacji, które to umozliwiają. Teraz jest tyle opcji, że to jakaś masakra.

Orinta

Post autor: Orinta » sob mar 21, 2015 2:12 pm

Każda sytuacja jest wielowymiarowa i w każdej jest nieskończona ilość możliwości...:) Jak nauczyć się angielskiego? Zacząłem zastanawić się nad tą kwestią z nadzieję że coś pożytecznego

uda mi się wymyślić.!!!!!!!!!!!

shadow 2 jak juz sobie cos umyslisz to nie trudz sie z informowaniem nas tylko zachowaj to dla siebie.
Po za tym zainteresuj sie Ockham's razor ( brzytwa Ockhama) a nie general relativity

Bytow (wymiarow) nie mnozyc, fikcji nie tworzyc, tlumaczyc prosto

JuliaT

Post autor: JuliaT » sob mar 21, 2015 5:24 pm

Najlepsza nauka jest w kontaktach z ludzmi.

joanna70007

Post autor: joanna70007 » ndz mar 22, 2015 11:03 am

Jak uczyć się języków z zasadami

Jakie to zasady?
Ile pieniędzy musisz zapłacić, aby je poznać?
Jak możesz dostać się do wybranej grupy szczęśliwców, którzy je znają?
Jak bardzo te zasady są skomplikowane?
„Super sekretne” metody, które zaraz dostaniesz wynikają z 10 lat doświadczeń, wielogodzinnych rozmów z najlepszymi poliglotami na świecie, setek godzin analizy i syntezy wielu różnych podejść i metod oraz pięciu lat pracy z ludźmi w każdym wieku i wielu narodowości.

zbyszeknowy

Post autor: zbyszeknowy » pn mar 23, 2015 3:02 pm

Tak z kontaktami z ludźmi jest po prostu najlepiej. Ja tego systemu szkolnego bardzo nie lubiłem gdzie akurat narzucało się wszystkim, że po prostu tutaj trzeba było w jakiś sposób no wiecie po prostu jakoś uzupełnić słówko dopasować coś i z tego po prostu nic dobrego nie wynikało i po prostu było to takie dość słabe

Odpowiedz