Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Spadek po rodzicach

Na kazdy temat...... Czyli wszystko co ci spac nie daje albo lezy na watrobie ;-)

Moderator: kris_k

Tomcio1976

Spadek po rodzicach

Post autor: Tomcio1976 » wt sty 09, 2018 12:16 pm

Witam,
czy ktoś miałby może doświadczenie w sprawach spadkowych i mógłby się nim podzielić.
Znalazłem w Polsce taką kancelarię http://www.kancelarianotarialna.gdynia.pl/ myślicie, że mogę tak to zgłośić?
Chodzi o taką sprawę, że mój brat dostał pieniądze od ojca za sprzedaż działki ja mam dostać dom który nie jest jeszcze na mnie przepisany, i zastanawiam się czy jak ojciec zapisze na mnie dom a później wiadomo odejdzie to mój brat będzie miał prawo domagać się jakiegoś zachowku albo jeszcze spadku?
Z góry dzięki za informacje.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw sty 18, 2018 4:10 am przez Tomcio1976, łącznie zmieniany 1 raz.

Fretolo

Re: Spadek po rodzicach

Post autor: Fretolo » śr sty 10, 2018 5:23 am

Oczywiście że będzie mógł o to walczyć.

Bosak M

Post autor: Bosak M » śr lut 28, 2018 2:54 am

A ja mam pytanie o dobrego geodetę. Takiego, który precyzyjnie wyliczyłby powierzchnię działki, którą właśnie otrzymaliśmy w spadku. Działki, która wytyczanych granic nie miała przez lata.

zimno

Post autor: zimno » śr lut 28, 2018 3:01 am

Jak sporządzi testament to dom przypadnie tylko Tobie.

dudek

Post autor: dudek » śr lut 28, 2018 3:40 am

Bosak M pisze:
śr lut 28, 2018 2:54 am
A ja mam pytanie o dobrego geodetę. Takiego, który precyzyjnie wyliczyłby powierzchnię działki, którą właśnie otrzymaliśmy w spadku. Działki, która wytyczanych granic nie miała przez lata.
To zerknij sobie na http://www.mtgeodezja.pl/ :) Jeżeli tylko pasuje Ci region to myślę, że bez problemu się z nim umówisz.

Kasieczka

Post autor: Kasieczka » śr mar 07, 2018 1:12 pm

Haha, co do spadku to u mnie w rodzinie bardzo ciekawa historia w tym temacie :D Babcia chciała przepisać na mnie swój dom, ale kiedy usłyszała przypadkowo, że planuję ten dom wyburzyć, nawet znalazłam już odpowiednią firmę, która zrobi mi to sprawnie, mianowicie https://anion-transport.pl/wyburzenia-i-rozbiorki , to babcia konkretnie się obraziła :lol: Boję się że ze spadku nici

DelleAl

Post autor: DelleAl » śr mar 07, 2018 2:54 pm

Dzięki za te stronki, na pewno się przydadzą ;)

Trenlko21

Post autor: Trenlko21 » czw mar 08, 2018 1:08 am

Mi raczej się nie przydadzą.

qreq

Post autor: qreq » czw mar 08, 2018 7:23 am

w takich sytuacjach pomoc prawnika jest konieczna

kalista

Post autor: kalista » pt mar 09, 2018 11:46 am

Zerknij na http://cejrowski.pl/ , to jedna z lepszych i wszechstronnych pod względem dziedzin prawa kancelaria w Trójmieście (konkretnie Tczew). Maja wiele publikacji w temacie, w razie potrzeby służą wsparciem. Na stronie namiary

natankka

Post autor: natankka » pt mar 09, 2018 3:33 pm

Niestety nie mam już żadnych dziadków, więc sprawy spadkowe jakoś mnie ominęły i długo ( mam nadzieję) nie będą dotyczyć

zejka

Post autor: zejka » pt paź 19, 2018 4:04 am

Rozumiem, że obowiązują cię prawo do nabycia spadku ? Czasami rodzice wykluczają z różnych powodów swoje dzieci z nabycia spadku. Najlepiej skonsultować się z kancelarią, nie tylko notariuszem. Bo notariusz finalizuje sprawę, a prawnik może wytłumaczyć Ci jak to wszystko wygląda z prawnej strony.

domisia

Post autor: domisia » pn paź 22, 2018 8:29 am

Myślę, że w tej sytuacji nie obędzie się bez pomocy dobrego prawnika. Samemu będzie ciężko coś wywalczyć.

Iwonamalek2

Post autor: Iwonamalek2 » wt lis 27, 2018 3:15 am

Najtrudniejsze sytuacje są takie, gdy w spadku dostajecie jedną rzecz, a np. dostają ją 4 osoby. Trzeba się wtedy jakoś dogadać, pospłacać inne osoby, lub też daną ruchomość lub nieruchomość. W firmie https://grb-nieruchomosci.pl/skup-udzialow-w-spadku jest opcja na skup udziałów w spadku nieruchomosci. Glównie tu mowa o mieszkaniach. Zainteresujcie sie tą firmą zajmując się generalnie skupem nieruchomości.

liczi

Post autor: liczi » wt lis 27, 2018 4:18 am

Oczywiście, że w przypadku nieruchomości będzie konieczny zachowek w przypadku innych potencjalnych spadkobierców.

Odpowiedz