Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Pierwsza komunia swieta

Polskie organizacje w Dallas, Polski Kosciol, Polonia w Texasie ... Polish organization in Dallas area / Polish Church

Moderator: kris_k

anulka_blue

Post autor: anulka_blue » wt cze 02, 2015 10:02 am

Wiadomo, we wszystkim trzeba rozsądku. Jak ktoś chce zrobić oryginalny prezent może zamówić następującą rzecz fotobudka. Świetna pamiątka ;)

Zargon

Post autor: Zargon » śr lip 01, 2015 1:41 am

W prawie każdym większym mieście organizowane są takie uroczystości. Nie rozumiem tylko dlaczego jest 2 lata obowiązkowej religii i wcześniej spotykałem się z jednym rokiem obowiązkowej lekcji religii.

MonikaAZ
Kontaktowanie:

Post autor: MonikaAZ » pn lip 06, 2015 4:22 am

A ile kosztuje komunia święta? Księża nie próbują zdzierać z parafian?

asiaa12

Post autor: asiaa12 » pt lip 17, 2015 2:11 pm

Bardzo by to było dziwne i conajmniej nie na miejscu, żeby nasz polski kościół w dallas nie organizował dla dzieciaczków pierwszej komunii świętej. To tak jakby im czegoś bardzo istotnego odmówić! Mamy specyficzną tradycję na tym polu i nie da się jej zastąpić.

asiaa12

Post autor: asiaa12 » pt lip 17, 2015 2:13 pm

Zargon pisze:W prawie każdym większym mieście organizowane są takie uroczystości. Nie rozumiem tylko dlaczego jest 2 lata obowiązkowej religii i wcześniej spotykałem się z jednym rokiem obowiązkowej lekcji religii.
Jak , gdzie i kiedy? Przecież do komunii swietej dzieci przystępują w drugiej klasie szkoły podstawowej, z czego wynika- bo przecież komunie swiete to tylko i wyłącznie maj- że dzieciaczki maja dwa prawie pełne lata nauki religii w szkole, nieprawdaż?

starsky

prezent

Post autor: starsky » ndz sie 02, 2015 4:55 am

Myślę, że jest to dość kosztowny prezent. Każdy daje co uważa za stosowne.

Romeq77

Re: Pierwsza komunia swieta

Post autor: Romeq77 » wt cze 28, 2016 5:27 am

Ludzie, przecież w tym dniu to nie prezenty są najważniejsze! Dziwi mnie to, jak strasznie ludzie sprowadzają wszystko do przyziemnych rzeczy. Przeciez najbardziej liczy się to, by dziecko otrzymało http://dewocjonalia-roza.pl/ a nie rower czy drona.

wislaczka
Kontaktowanie:

Post autor: wislaczka » sob lip 02, 2016 8:40 am

tak tak

DanielaMT77

Post autor: DanielaMT77 » czw kwie 27, 2017 8:53 am

Jeżeli bedziecie mieli na komunii wielki, wspanialy tort to i prezenty nie beda az tak wazne :D Nie no kogo ja chce oszukac, to prezenty sa punktem kulminacyjnym kazdej komunii. Ale o tort tez warto zadbać :) Pomoze wam w tym blog http://www.sklep.savpol.pl/blog/najpopu ... nijne.html

oskaraa

Post autor: oskaraa » wt sie 22, 2017 5:08 pm

A może z atrakcji na imprezie pokomunijnej wynająć dla gości (i dla dzieciaków i dla starszych gości) fotobudkę ? U nas na każdej tego typu rodzinnej imprezie zamawiamy właśnie fotobudkę ze strony http://dekoracje-koszalin.pl/ i to ona umila nam zabawę :) i muszę przyznać, nie wiedziałam, że starsi ludzie potrafią się tak dobrze bawić bez alkoholu... :D :D :D

Odpowiedz