Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Parafia Sw. Piotra Apostola

Polskie organizacje w Dallas, Polski Kosciol, Polonia w Texasie ... Polish organization in Dallas area / Polish Church

Moderator: kris_k

Polish Cowboy

Parafia Sw. Piotra Apostola

Post autor: Polish Cowboy » wt lip 03, 2012 12:39 pm

Dzien dobry Polonia w Dallas i okolicy. Slyszalem ze Ksiadz z ''polskiej'' parafii odchodzi i Polonia dostanie innego Ksiedza. The Polish Cowboys dziekuje Ks. Poszwie za wspolprace i za Msze Polonijne- Greg i Sebastian z grupy muzycznej " Polscy Kowboje"

coodlata

podziekowania

Post autor: coodlata » pn sie 13, 2012 4:27 pm

Oficjalne podziekowania przekazal w imieniu wspolnoty Jerzy (George) Dabrowski na mszy 5 sierpnia. Po mszy parafianie mogli wspolnie zasiasc do poczestunku w kafeterii.
Z kolei po mszy 12 sierpnia Ksiadz zrewanzowal sie wspolnocie trzema ciastami (z napisami Wiara, Nadzieja, Milosc).
Ostatnia msze jaka bedzie sprawowal bedzie msza w srode - 15 sierpnia - o godzinie 7:30 PM, razem z nowym proboszczem, ksiedzem Edwardem.
Pozdrawiam

irski

Pierwsza komunia swieta

Post autor: irski » ndz mar 24, 2013 9:24 pm

Czy polski kosciol organizuje Pierwsza Komunie Swieta?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Komunia

Post autor: admin » ndz mar 24, 2013 10:00 pm

Tak. Polska parafia w Dallas co roku organizuje Pierwsza Komunie Swieta dla dzieci, ktore chodza na religie. Ostanio byl wymog, ze dziecko musi sie przygotowywac do komuni 2 lata (uczeszczajac na religie)...

irski

Polska parafia

Post autor: irski » sob mar 30, 2013 6:04 pm

Wlasnie rozmawialem z prowincjalem Zakonu Chrystusowcow (przyjechal do Arizony na Swieta) i bardzo pochlebnie wyrazal sie o Polonii w Dallas.
Z tego co mowil, Polonia w Dallas jest zdecydowanie mniejsza od naszej arizonskiej ale dobrze zorganizowana i potrafi sie zorganizowac. Do dobry znak do mojej decyzji o przeprowadzce.

Gość

Post autor: Gość » czw kwie 04, 2013 8:55 am

sluchaj Admin rozumiem, ze ''stworzyles'' niejako to forum i uwazam ze to dobry pomysl, ale wywalanie postow, ktore ci sie nie podobala bo w jakims slopniu koryguja twoje wypowiedzi ( w kulturalny sposob) jest wysoce nie na miejscu

pisze jeszcze raz- nie ''ostatnio'' ale odkad pamiecia siegne (72 lat) wymagano dwoch lat przygotowania do religii

kitkas

Re: Pierwsza komunia swieta

Post autor: kitkas » czw maja 30, 2013 8:26 am

irski pisze:Czy polski kosciol organizuje Pierwsza Komunie Swieta?
Tak. Są tam komunie. Trzeba jednak tak jak w Polsce spełnić odpowiednie warunki, czyli np. uczęszczać na lekcje religii.

kasiaw90
Kontaktowanie:

Post autor: kasiaw90 » czw wrz 05, 2013 9:52 am

Rowniez chcialam sie przylaczyc do podziekowan dla naszego ksiedza!

jagodka

Post autor: jagodka » pn wrz 09, 2013 6:01 am

Dobrze, ze organizowana jest komunia, moje dzieci wkrótce bedą w odpowiednim wieku

zofczarn

Post autor: zofczarn » wt wrz 10, 2013 5:22 am

Ja polecam, moja córka była tam do komunii i bardzo dobrze to wspominamy, byla dobrze przygotowana

mili948

kosciol polski

Post autor: mili948 » ndz wrz 22, 2013 7:18 pm

kto moze mi dac adres polskiege kosciola w Dallas?

Awatar użytkownika
arabella

Post autor: arabella » śr wrz 25, 2013 1:57 am

wujek google w kazdym jezyku da ci adres
Obrazek

NETKLAUDIA2361

Post autor: NETKLAUDIA2361 » czw gru 11, 2014 6:13 am

W Dallas mieszkam od czterech lat, ale jeszcze nigdy nie byłam w polskim kościele. Myślę, że najwyższy czas to zmienić :) Pozdrawiam rodaków!

mekumb

Post autor: mekumb » wt mar 31, 2015 5:34 am

Zdecydowanie to musisz zmienić..Zrób tak jak właśnie ja przełam się w sobie i po prostu wybierz się akurat do tego kościoła ; ) zobaczysz, że tam będziesz po prostu mogła spotkać bardzo dużo rodaków - fajne to jest uczucie być w polskim kościele właśnie w Dallas.

Gość

Post autor: Gość » pt sie 21, 2015 6:13 pm

Kosciolow I to roznych wiar jak babtysci, mormoni, luteranie , katolicy I inne jest pelno I prawie na kazdym rogu . sprawa jest ze jesli chodzi tobie o msze po polsku to tylko w parafii sw. piotra apostola w dallas. nastepna polska msza to uslyszysz w Houston lub w san Antonio bo tam tez sa osrodki polonijne. napisz o jaki kosciol tobie chodzi. sluby odprawiaja oczywiscie w roznych kosciolach ale troche inaczej. slub koscielny jednak tutaj jest rownowazny cywilnemu I nie trzeba robic 2 razy ,raz cywilny a potem koscielny.

Odpowiedz