Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Dobre dzielnice w DFW

Polskie organizacje w Dallas, Polski Kosciol, Polonia w Texasie ... Polish organization in Dallas area / Polish Church

Moderator: kris_k

Polish Cowboy

dodatek o szkolach

Post autor: Polish Cowboy » pn gru 10, 2012 7:50 am

czesc karuszka. przypomnialo mi sie , co jest wazne , ze nawet placac za prywatne szkoly ( katolickie lub inne ) dalej trzeba placic podatek na publiczne szkoly i to bylo dla mnie dodatkowym wydatkiem. przeciez ja publicznych szkol nie uzywalem przez dlugie lata a placic trzeba bylo . rowniez katolickie szkoly ustawiaja stawke za 1 , 2 , 3 lub wiecej dzieci, jesli tyle masz . pamietam ze chyba jak masz juz 5 dzieci w szkole katolickiej to juz 6-te bedzie za darmo ( bo juz te 5 kosztowalo fortune ! ) . ja nie zartuje. rowniez sa inne stawki ( wieksze ) jak sie nie zapiszesz do danej parafii gdzie jest szkola ale zaraz po zapisaniu otrzymasz koperty na datki do kosciola i jak nie dasz wymagana ilosc to podniosa stawke za dzieci w szkole. przyznam sie szczerze ze srednie szkoly katolickie sa b. drogie i my postanowilismy, jak pisalem po podstawowej puscic dzieci do publicznej , ale dobrej szkoly poza dallas . trzeba sie rozgladnac i podjac decyzje ale ostrzegam twojego kolege bo szkoly publiczne w dallas to przewaznie niski poziom szczegolnie na poludniu dallas. - pozdrawiam -greg

karuszka
Kontaktowanie:

Re: dodatek o szkolach

Post autor: karuszka » pn sty 07, 2013 6:38 am

Greg Wyrem pisze:czesc karuszka. przypomnialo mi sie , co jest wazne , ze nawet placac za prywatne szkoly ( katolickie lub inne ) dalej trzeba placic podatek na publiczne szkoly i to bylo dla mnie dodatkowym wydatkiem. przeciez ja publicznych szkol nie uzywalem przez dlugie lata a placic trzeba bylo . rowniez katolickie szkoly ustawiaja stawke za 1 , 2 , 3 lub wiecej dzieci, jesli tyle masz . pamietam ze chyba jak masz juz 5 dzieci w szkole katolickiej to juz 6-te bedzie za darmo ( bo juz te 5 kosztowalo fortune ! ) . ja nie zartuje. rowniez sa inne stawki ( wieksze ) jak sie nie zapiszesz do danej parafii gdzie jest szkola ale zaraz po zapisaniu otrzymasz koperty na datki do kosciola i jak nie dasz wymagana ilosc to podniosa stawke za dzieci w szkole. przyznam sie szczerze ze srednie szkoly katolickie sa b. drogie i my postanowilismy, jak pisalem po podstawowej puscic dzieci do publicznej , ale dobrej szkoly poza dallas . trzeba sie rozgladnac i podjac decyzje ale ostrzegam twojego kolege bo szkoly publiczne w dallas to przewaznie niski poziom szczegolnie na poludniu dallas. - pozdrawiam -greg
Dzięki Greg, wysłałam wiadomość mojemu koledze:-)
Oferteo.pl - Określ swoje potrzeby.

Kantyk

Re: ''prosto z mostu''

Post autor: Kantyk » wt mar 19, 2013 9:24 am

Anonymous pisze:ale napisales , az mi sie wierzyc nie chce . Jestem ciekaw czy na meksykanskiej stronie pytaja gdzie jest w Dallas malo Polakow :) szczegolnie tych co pisza i mysla jak Ty.
---ale napisales-Meksykanie to przestepcy i pijacy.Kazdy o tym wie.Jeszcze gdy bylem w Irlandii opowiadali o tym...Irlandczycy.Meksyk to kraj wybitnie kryminogenny.Ja wiem ze niektorzy nawet w USA maja jedyniesluszne POlszewickie poglady ale naprawde NIE MISISZ tu w USA byc niewolnikiem komuny.Mozesz juz zaczac myslec samodzielnie.

irski

Dobra szkola podstawowa

Post autor: irski » sob mar 23, 2013 9:28 pm

Moze ktos z Was ma dzieci w szkole podstawowej, ktora by polecil. Intersuje mnie Plano i okolice.

zenek z dfw

Re: Dobre dzielnice w DFW

Post autor: zenek z dfw » pt mar 29, 2013 4:39 pm

irski pisze:Mam zamiar przeprowadzic sie do Dallas. Bede pracowal w downtown. Ktore dzielnice sa dobre do zamieszkania i wychowywania dzieci w wieku szkolnym (malo Meksykow i czarnych, dobre szkoly).
Typowy polaczek. A potem sie dziwia ze Niemcy zrobili serial, w ktorym przedstawiaja AK-owcow jako antysemitow!

irski

Dobre dzielnice

Post autor: irski » pt mar 29, 2013 5:41 pm

Te Zenek!
Jak sobie chcesz to sobie mieszkaj wsrod Meksykow - ja nie musze. Nie rozumiem co to ma wspolnego z AK. Przeciez tak po cichu to kazdy Polak jest antysemita. Wiesz dlaczego? Moja mama mawiala, ze Zyd dopoty nie zje sniadania, dopoki nie oszuka Polaka. Zas co mowili Zydzi w Lodzi? Wasze ulice, nasze kamienice Polaczki.
Tak ze zastanow sie zanim uzyjesz nieodpowiedniego przykladu.

zenek z dfw

Re: Dobre dzielnice

Post autor: zenek z dfw » sob mar 30, 2013 9:18 am

irski pisze:Te Zenek!
Jak sobie chcesz to sobie mieszkaj wsrod Meksykow - ja nie musze. Nie rozumiem co to ma wspolnego z AK. Przeciez tak po cichu to kazdy Polak jest antysemita. Wiesz dlaczego? Moja mama mawiala, ze Zyd dopoty nie zje sniadania, dopoki nie oszuka Polaka. Zas co mowili Zydzi w Lodzi? Wasze ulice, nasze kamienice Polaczki.
Tak ze zastanow sie zanim uzyjesz nieodpowiedniego przykladu.
Siedz sobie tam w Arizonie, albo lepiej wyprowadz sie na Ksiezyc. My cie tu nie chcemy. Wstyd mi ze mowie w tym samym jezyku co ty.

irski

Zenek

Post autor: irski » sob mar 30, 2013 5:58 pm

Wiesz Zenek, ja tu nie mam zamiaru nikomu ublizac ani sie z nikim klocic. Na szczescie nie ty decydujesz czy mam mieszkac w Dallas czy nie. Po prostu uwazalem, ze poruszanie kwestii AK czy Zydow jest co najmniej nie na miejscu i dlatego odpowiedzialem. Nie wiem jaka jest twoja wiedza historyczna wiec nie wiem czy jestes partnerem do dysusji na ten temat.

zenek z dfw

Re: Zenek

Post autor: zenek z dfw » ndz mar 31, 2013 12:22 am

irski pisze:Wiesz Zenek, ja tu nie mam zamiaru nikomu ublizac ani sie z nikim klocic. Na szczescie nie ty decydujesz czy mam mieszkac w Dallas czy nie. Po prostu uwazalem, ze poruszanie kwestii AK czy Zydow jest co najmniej nie na miejscu i dlatego odpowiedzialem. Nie wiem jaka jest twoja wiedza historyczna wiec nie wiem czy jestes partnerem do dysusji na ten temat.
Wiec jak jestes takim bystrym partnerem do dyskusji to powinienes wyczaic ze nie chodzi o kwestie AK czy Zydow, ale polskiego szowinizmu, ktory jak pisales wczesniej, wyssales z mlekiem matki.

Jest dla mnie oczywiste ze czlowiek chce mieszkac w jak najbezpieczniejszym miejscu z dobrymi szkolami. Chodzi o to, by odpowiednio zadac pytanie, bez saczenia jadu. Szowinizm jest ohydnym, prymitywnym odczuciem, czesto prowadzacym do zbrodni. A Polacy szczegolnie powinni sie go brzydzic. Niestety, oficjalnie wszyscy sie burza na wzmianke o "polskich obozach", a w sercu zaluja ze Hitler nie dokonczyl roboty. Po prostu wstyd.

sympatyk gejow

Post autor: sympatyk gejow » ndz mar 31, 2013 1:51 pm

jolak1 pisze:Chodzi mi o to czy w Teksasie też jest tzw tolerancja jednostronna. W sensie ty jako biały masz lubić afroamerynaków, hindusów, żydów, gejów, transwestytów itd. i masz szanować ich prawa do wszystkiego a w drugą stronę to już nie bardzo? UE choruje na to teraz tutaj nie da się żyć...
To ciekawe co piszesz. Może podasz parę przykładów jak cię ci geje, Żydzi i inni dyskryminują jako białą w ramach tej jednostronnej tolerancji?

Polish Cowboy

sprawdz dzielnice online

Post autor: Polish Cowboy » ndz mar 31, 2013 2:40 pm

dla tych ktorzy szukaja dzielnic w okolicy Dallas i chca je porownac proponuje poszukac online : go online to DALLASNEWS.COM/NEIGHBORHOODS, where you can view the details on every neighborhood in D-FW. zycze fajnego szukania

Szefalicia1269

Post autor: Szefalicia1269 » pn sty 05, 2015 6:25 am

Dziękuje za polecenie mi tej strony wyżej bo właśnie o taką mi chodziło i sobie kilka ciekawych miejsc tam odszukałem. Nie wiem jaką polecić szkołę dla dzieci, chociaż jakbym wiedział i znał odpowiedz na pytanie wyżej zadane z checia bym odpowiedział na to.

newworld

Post autor: newworld » pn sty 12, 2015 9:51 am

Właśnie też chciałbym przykłady właśnie takiej dyskrimnacjii jak ktoś już na górze wspomniał. Czy ktoś może podać jak to właśnie wygląda w tej dzielnicy w Dallas w USA. Sam jestem bardzo ciekawy i chciałbym się dowiedzieć.

SAMUEL

Post autor: SAMUEL » sob wrz 16, 2017 12:23 am

5.2 Berdasarkan letak kalimat utamanyaPabrik Welded Beampolos-toko-supplier-produsen-pabrik-distributor-agen-jual]Toko Besi Beton[/url]
Jual pipa besi baja sch 40 sch 80
Harga Besi Beton
Harga pipa besi baja sch 40 sch 80
undangan pernikahan bagus
Harga Besi Cnp Profil Baja Gording
Jual Atap Spandek
Toko Bondek Cor
harga besi beton krakatau steel
Agen Besi Beton
Agen Besi Beton
Jual Plat besi
Jual Besi Beton
harga besi hollow
undangan pernikahan anime
Harga Besi Hollow
Harga Atap Spandek
Agen Bondek Cor
harga besi beton jcac
Pabrik Besi Beton
Pabrik Besi Beton
Jual besi h beam
Pabrik Besi Beton
harga besi beton Sni Ulir Polos
undangan pernikahan aneh
Harga Wiremesh
Pabrik Atap Spandek
Pabrik Bondek Cor
harga besi beton interworld steel is
Distributor besi unp baja
Jual besi wf
harga besi wf baja
undangan pernikahan elegan
Harga Besi Pipa Baja Schedule 80
Distributor Bondek Cor
Distributor Atap Spandek
harga besi beton gunung garuda
Harga besi unp baja
Harga besi unp baja
Jual wiremesh
Harga besi unp baja
harga besi unp
undangan pernikahan casual
Harga Besi Pipa Baja Schedule 40
Supplier Bondek Cor
Harga Atap Spandek
harga besi beton delcoprima
Jual besi unp baja
Jual besi unp baja
Jual besi unp
Jual besi unp baja
harga besi siku
undangan pernikahan ala india
Harga Pipa Besi Hitam Medium
Agen Bondek Cor
Jual Atap Spandek
harga besi beton cakra steel cs
Supplier besi unp baja
Supplier besi unp baja
Jual besi cnp
Supplier besi unp baja
harga Plat besi plat kapal
undangan pernikahan chinese
Harga Besi Wf
Toko Bondek Cor
Supplier Atap Spandek
harga besi beton bjku
Toko besi unp baja
Toko besi unp baja
Jual besi hollow
Toko besi unp baja
harga besi h beam baja
undangan pernikahan anime
Harga Besi H beam
Jual Bondek Cor
Toko Atap Spandek
harga besi beton Sni Ulir Polos
Agen besi unp baja
Agen besi unp baja
Jual besi beton Sni Ulir Polos
Agen besi unp baja
harga besi cnp
undangan pernikahan klub bola
Harga Besi Beton
Harga Bondek Cor
Agen Atap Spandek
harga besi beton ais
Pabrik besi unp baja
Pabrik besi unp baja
ironsteelcenter.com
Pabrik besi unp baja
www.gudangbesibaja.com
undangan pernikahan ada foto
www.sentrabesibaja.com
Pabrik Bondek Cor
Pabrik Atap Spandek
harga besi beton
link3

TERRANCE

Post autor: TERRANCE » sob wrz 16, 2017 12:27 am

Paragraf gantung[sunting | sunting sumber]Distributor plat besi hitam
Distributor plat besi hitam
undangan pernikahan bentuk tas
Distributor plat kapal besi baja
Agen besi beton interworld steel is
undangan pernikahan modern
Toko Plat Bordes Kembangjual besi baja online jualbesibajaonline.com jualbesibajaonline supplier besi wf supplier besi h beam supplier besi cnp supplier besi unp supplier besi beton supplier besi plat supplier besi siku supplier pipa besi agen besi wf agen besi h beam agen besi cnp agen besi unp harga besi beton harga besi plat harga besi siku agen pipa besi besi wf besi h beam besi beton besi cnp besi unp besi plat besi siku besi pipa Jual besi baja plat astm a 283 grade a 285 grade c 70 c a 516 grade 70 harga distributor jakarta surabaya
Jual Harga Distributor Wear Plate Tahan Gesek Hardox 400 450 500
Jual Harga Distributor Wear Plate Tahan Gesek Abrex 400 450 500 Harga Jual Distributor Plat Boiler Tahan Panas Astm A 516 GR 70 Jual Harga Distributor Plate Boiler Tahan Panas Astm A 283 Gr c Distributor Plat Boiler Tahan Panas astm a 285 gr c Harga Jual Murah Disini Distributor Plat Tahan Gesek Waear Plate Creusabro 4800 8000 Harga Jual murah Harga Jual Distributor Pipa Boiler DIN 17175, EN 100126 P235 GH Vallorec, Sumitomo dan Benteler
konstruksi baja jasa konstruksi
konstruksi bangunan jasa konstruksi besi baja
konstruksi jembatan jasa konstruksi gudang
konstruksi baja wf jasa konstruksi gedung
harga konstruksi baja per m2 jasa konstruksi baja wf
konstruksi kapal jasa konstruksi jembatan
konstruksi cakar ayam jasa konstruksi bangunan
contoh konstruksi baja wf jasa konstruksi
konstruksi jembatan beton jasa konstruksi besi baja
konstruksi bangunan 2 lantai jasa konstruksi gudang
undangan pernikahan simple

Odpowiedz