Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Dobre dzielnice w DFW

Polskie organizacje w Dallas, Polski Kosciol, Polonia w Texasie ... Polish organization in Dallas area / Polish Church

Moderator: kris_k

irski

Dobre dzielnice w DFW

Post autor: irski » czw sty 26, 2012 11:04 pm

Mam zamiar przeprowadzic sie do Dallas. Bede pracowal w downtown. Ktore dzielnice sa dobre do zamieszkania i wychowywania dzieci w wieku szkolnym (malo Meksykow i czarnych, dobre szkoly).

Gość

''prosto z mostu''

Post autor: Gość » pt sty 27, 2012 8:59 am

ale napisales , az mi sie wierzyc nie chce . Jestem ciekaw czy na meksykanskiej stronie pytaja gdzie jest w Dallas malo Polakow :) szczegolnie tych co pisza i mysla jak Ty.

irski

Meksykanie

Post autor: irski » pt sty 27, 2012 10:00 am

A co Ty lubisz mieszkac w ich otoczeniu? Obecnie mieszkam w Arizonie i mam ich lekko dosc.

Awatar użytkownika
arabella

Post autor: arabella » pn sty 30, 2012 12:39 am

tak jak wszedzie chyba jak masz domy powyzej 170k dfw sie zaczyna ta granica, alemoze byc hindusowo. :D
Obrazek

irski

Dobre szkoly

Post autor: irski » czw sie 23, 2012 5:25 pm

Czy ktos wie gdzie sa najlepsze szkoly podstawowe w Dallas i okolicy?

Polish Cowboy

katolickie

Post autor: Polish Cowboy » czw sie 23, 2012 6:00 pm

katolickie maja duzy poziom ale kosztuja dosc duzo .

doradca

Polnocne Dallas jest ok

Post autor: doradca » pn wrz 17, 2012 10:13 pm

Polnocne Dallas jest ok... Poludniowe Dallas zdecydowanie odradzam, chociaz mozna sie wybrac na przejazdzke, zeby zobaczyc miejscowy folklor, ale po zmorku trzeba sie trzymac od poludniowego Dallas z daleka

jolak1

Post autor: jolak1 » ndz gru 02, 2012 5:18 am

Co tu też wszyscy tolerancyjni jak w EU?

Polish Cowboy

dokladniej prosze

Post autor: Polish Cowboy » ndz gru 02, 2012 3:25 pm

czy pytasz o tolerancje Amerykanow do Polakow czy moze cos innego masz na mysli ? Prosze napisac to podam lepsza odpowiedz.- greg

jolak1

Post autor: jolak1 » wt gru 04, 2012 9:11 am

Chodzi mi o to czy w Teksasie też jest tzw tolerancja jednostronna. W sensie ty jako biały masz lubić afroamerynaków, hindusów, żydów, gejów, transwestytów itd. i masz szanować ich prawa do wszystkiego a w drugą stronę to już nie bardzo? UE choruje na to teraz tutaj nie da się żyć...

aniaz1

Post autor: aniaz1 » czw gru 06, 2012 5:33 am

W stanach też tak jest. Nie wiem jak teksas bo to chyba najbardziej konserwatywny stan ale np w NY jest masakra pod tym względem

Gość

tolerancja

Post autor: Gość » pt gru 07, 2012 5:46 pm

Supreme Court to hear gay marriage cases / moze to pomoze odpowiedziec na twoje pytanie o "tolerancji" w usa

karuszka
Kontaktowanie:

Re: katolickie

Post autor: karuszka » ndz gru 09, 2012 4:22 am

Greg Wyrem pisze:katolickie maja duzy poziom ale kosztuja dosc duzo .
możesz trochę sprecyzować?
Oferteo.pl - Określ swoje potrzeby.

Polish Cowboy

szkoly katolickie

Post autor: Polish Cowboy » ndz gru 09, 2012 8:28 am

zaraz odpowiadam na Karuszki pytanie. Moje dzieci chodzily do szkoly podstawowej w Richardson, TX ale to juz bylo ok. 10 lat temu ( czas szybko leci ) . Pamietam ze na koniec szkoly za 2 dzieci placilem na miesiac $ 560 ale nie wiem jak jest teraz. Pozniej do szkoly sredniej juz poszly do panstwowej ale wyprowadzilismy sie do mniejszej miejscowosci obok Dallas gdzie lepsza byla szkola srednia no a teraz juz koncza studia i znowu akurat ten uniwersytet bardzo duzo to kosztuje . Proponuje zebys zadzwonila lub google poszczegolne szkoly. Teraz moje pytania : pomoglem troche Tobie ? Mieszkasz w TX ? - greg

karuszka
Kontaktowanie:

Re: szkoly katolickie

Post autor: karuszka » pn gru 10, 2012 3:40 am

Greg Wyrem pisze:zaraz odpowiadam na Karuszki pytanie. Moje dzieci chodzily do szkoly podstawowej w Richardson, TX ale to juz bylo ok. 10 lat temu ( czas szybko leci ) . Pamietam ze na koniec szkoly za 2 dzieci placilem na miesiac $ 560 ale nie wiem jak jest teraz. Pozniej do szkoly sredniej juz poszly do panstwowej ale wyprowadzilismy sie do mniejszej miejscowosci obok Dallas gdzie lepsza byla szkola srednia no a teraz juz koncza studia i znowu akurat ten uniwersytet bardzo duzo to kosztuje . Proponuje zebys zadzwonila lub google poszczegolne szkoly. Teraz moje pytania : pomoglem troche Tobie ? Mieszkasz w TX ? - greg
pytam z czystej ciekawości, mój przyjaciel mieszka w Duncanville. Podczas ostatniej rozmowy z nim wspominał mi że zaczyna szukać szkoły dla swoich dzieci;-). Dziękuję za odpowiedź;-)
Oferteo.pl - Określ swoje potrzeby.

Odpowiedz