Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Polish Church / Polska Katolicka Parafia w Dallas

Polskie organizacje w Dallas, Polski Kosciol, Polonia w Texasie ... Polish organization in Dallas area / Polish Church

Moderator: kris_k

matzak91

Post autor: matzak91 » wt gru 16, 2014 6:41 am

Ja mieszkam od dwóch lat w Dallas ale jeszcze nie byłem w polskim kościele mam zamiar zawsze tam iść ale jakoś nie mogę się przemóc. Teraz gdy zbliżają się święta chyba się wybiorę, mam taką nadzieję i uda mi się wytrwać w tej obietnicy.

Gość

Post autor: Gość » wt gru 16, 2014 1:19 pm

Przyjdz bo to wazne .

PROLAURIE2618

Post autor: PROLAURIE2618 » czw gru 18, 2014 3:10 am

Moim zdaniem też jest to ważne ale sam byłem w tej samej sytuacji i wiem co to znaczy...Czasem trudno się przełamać w takiej sprawie ale widzisz wielu osobom się udało Tobie też się może udać. Tylko musisz uwierzyć w siebie a nagroda będzie wysoka :)

Nguyet2167

Post autor: Nguyet2167 » pt gru 19, 2014 3:59 pm

Podpisuję się pod powyższymi opiniami. Warto się przełamać i iść do kościoła, nawet jeśli się w nim nie było od lat. Święta idą, jest okazja.

Gość

Post autor: Gość » pn gru 22, 2014 6:26 pm

Albo jestes wierzacy i dzien swiety swiecisz, albo idziesz sie pokazac bo tak wypada...nie bardzo rozumiem o co w tym chodzi...a wy?

Probee83

Post autor: Probee83 » wt gru 23, 2014 8:16 am

Każdy robi to według własnego uznania. Jednak też nie rozumiem tych co idą do kościoła tylko na pokaz bo niby wszyscy idą i tak wypada. Nie rozumiem za bardzo takiego podejścia ale no trudno chyba większość tak postępuje. Jeśli ktoś wierzy chodzi cały rok do kościoła a nie raz w roku.

Gość

Post autor: Gość » wt gru 23, 2014 9:24 am

tak, to prawda ale..... lepiej chociaz raz niz wcale ! mysle jednak ze posluchasz glosu Boga i zaczniesz znowu z Nim obcowac nie tylko w Kosciele ale tez w zyciu codziennym. On mieszka w naszych sercach ( Duch Swiety ) i ciagle nas nawoluje do siebie. Co wazne jest tez w naszej wierze to Spowiedz Swieta . Zrzuc z siebie wszystkie grzechy .obojetnie jak dlugo czekales i co zrobiles.
jesli zrobisz to ze szczerym sercem Bog cie wyslucha i przebaczy bo nas wszystkich kocha i zmarl za nas na krzyzu za nasze grzechy. Cwala Tobie Chryste za to i DZIEKI.

THEYUKI93

Post autor: THEYUKI93 » pt gru 26, 2014 5:19 am

Ja też przez wiele lat omijałam kościół, zwłaszcza odkąd mieszkam w Dallas. Rok temu w święta przełamałam się i poszłam, czego nie żałuję. Od tamtej pory regularnie uczestniczę w mszach.

Gość

Post autor: Gość » wt gru 30, 2014 8:48 am

Tak, ''Polska " Parafia jest dalej w Dallas w starym kosciele St. Peter the Apostle ( Sw. Piotra Apostola )

Dobroniegatv73

Post autor: Dobroniegatv73 » pt sty 02, 2015 3:42 am

Moim zdaniem całkiem sporo chodzi osób do kościoła. Można się wtedy znowu poczuć polakiem i być jak na polskiej mszy świętej. Dla mnie jest to ważne bo mogę spotkać rodaków posłuchać pisma świętego jak u mnie w kraju. Każdy kto ma to wiarę niech przyjdzie do kościoła.

SusannaXxx96

Post autor: SusannaXxx96 » śr sty 07, 2015 8:48 am

Nie popieram tego zdania wyżej i uważam, że osób w polskim kościele nie jest aż wcale tak dużo tylko tak średnio. Niektórzy nie wiem czemu jakby się wstydzili iść do kościoła, ja to nie widzę w tym nic złego przecież. Można iść i się pomodlić i już jest lżej na sercu.

Gość

Post autor: Gość » śr sty 07, 2015 11:05 am

Droga Suzanno. Przyczyna ze w ''Polskim Kosciele " jest czasem malo ludzi jest fakt ze duzo z nas Polakow chodzi do pobliskich nam kosciolow katolickich ( i nie tylko ). Pozdrawiam Polonie.

newworld

Post autor: newworld » pn sty 12, 2015 9:50 am

No zgadzam się z tym co wyżej to chyba jedynie sensowny powód dlaczego ludzi się coraz mniej pojawia w tym kościele jak to ktoś bardzo dobrze zauważył. Jak ja nie mam możliwości iść do kościoła w niedzielę to idę w jakimś dniu w tygodniu.

krm

Post autor: krm » wt lut 10, 2015 7:14 pm

Witam, mam parę pytań, odpowiedzi na które nie mogę wywnioskować z podanych informacji:
Czy msza codzienna (pn-pt) o 19 - oraz spowiedź przed mszą - jest po polsku, czy po angielsku?
Czy numer telefonu (214-855-1384) to numer do księdza polskiego, czy kontakt po angielsku?
Pozdrawiam

zdrowymen

Post autor: zdrowymen » śr maja 20, 2015 3:32 am

Nie wiem, też chciałbym się dowiedzieć. Bo jeśli nie zmienili to bym się bardzo cieszył. Te godziny obecne bardzo mocno mi pasowały i były dla mnie bardzo dobre. Jeśli chodzi o mnie to ja odmawiam codziennie różaniec a także czytam z rodziną całą pismo święte.

Odpowiedz