Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Polish Church / Polska Katolicka Parafia w Dallas

Polskie organizacje w Dallas, Polski Kosciol, Polonia w Texasie ... Polish organization in Dallas area / Polish Church

Moderator: kris_k

zdruzgotany poziomem

Post autor: zdruzgotany poziomem » sob sie 23, 2008 10:21 pm

ty sie nazywasz Katolikiem..?? Z taka zawiscia po nawet 20 latach nazywac ludzi cynicznie i kpic? "towarzysz?" Komunista?

zapomniales dodac "morderca!"

Rany, jak ograniczona potrafi byc psychika ludzka...nie zezwolil na radio-jest "be".

co za gosc...
Janosik, Prosze nie osmieszaj sie.

Jak by Wam zalezalo - to bys sie czlowieku postaral, i to Twoje kolo Przyjaciol Radio Maryja chocby w garazu zalozyl.
I teraz probujesz sobie ksiedza pod siebie wybrac? A co - jak nie zalozy kola, a msze bedzie odprawial i z ludzmi sie spotykal - to tez bedzie "be"?

Jest roznica miedzy prawdziwym katolikiem - a zawistnym sluchaczem radia.
Daj cos od siebie, a nie tylko wymagaj.

"Wybaczcie - a bedzie Wam wybaczone".
pozdrowienia.
Katolik.

Gość

odejscie ks. Poszwy

Post autor: Gość » czw mar 19, 2009 7:48 pm

Ten "Janosik" to typowy przedstawiciel "polaczkowa" i nie ma co sie nim przejmowac. Bo to i poziom i kultura a raczej ich brak typowa. Szkoda, ze ksiadz Poszwa odszedl ale tak widocznie musialo byc a teraz nalezy tez szanowac obecnego proboszcza. Popieram Cie "Katoliku".
Pilot

Awatar użytkownika
arabella

Post autor: arabella » pn mar 23, 2009 1:21 am

Obrazek

Zbojnik

Re: Ks. Wojciech Baryski

Post autor: Zbojnik » czw sie 27, 2009 10:50 pm

Janosik pisze:
Rejql pisze:Czary na stronie koscielnej ? ;-)

Strona glowna nie dziala, bo pewnie ktos (administrator strony parafialnej) skasowal plik "index.html". Domyslnie laduje sie zawsze plik index.html jak podasz adres strony (bez odwolania do konkretnego pliku na stronie).

Jak podasz odwolanie do konkretnego pliku jak np: /Witamy.html, to sie laduje plik Witamy.html i wszystko dziala... Jak w przypadku strony parafii.

Dzieki za linka !!!

Jak ktos bedzie jechal pierwszy raz do polskiego Kosciola, to moze sobie tutaj zobaczyc jak wyglada polski kosciol (jakiego budynku szukac).
http://www.stpeterdal.com/GaleriaKosciola.htm

Pozdrawiam

Piotr
Witam Pana Panie Wojciechu,
W naszej parafii M.B. Krolowej Pokoju w Calgary chodza powazne "plotki" (zwykle plotkami sie nie zajmuje), ze od lipca przychodzi do nas wasz ksiadz, ks. Wojciech baryski.
Nie byloby powodu tym sie zajmowac gdyby nie fakt, ze nasz dotychczasowy proboszcz jest troche trudnym do zrozumienia Polakiem. Rocznice typu 3-maja, 15-sierpnia, czy 11-listopada malo go interesuja, a na sali parafialnej nie zezwala na najmniejsze nawet spotkania typowo polskie (kulturalne, patriotyczne, itp).
Konkretnie od lat pragniemy zalozyc Kolo Przyjaciol Radia Maryja ale proboszcz na to nie zezwala, natomiast chetnie celebruje i wita uroczyscie w Calgary ludzi typu tow. Longin Pastusiak, jednego z najbardziej zatwardzialych komunistow z czasow Gomulki, Jaruzelskiego czy Rakowskiego. Utrzymuje bliskie kontakty z organizacja, ktora ma na sumieniu serdeczne stosunki z tow. Kwasniewskim i jego kolesiami.
Stad bardzo wielu co swiatlejszych parafian juz od dawna oczekuje na zmiane proboszcza.
Pytanie do Pana Panie Piotrze. Jakim czlowiekiem pod tym wzgledem jest ksiadz Wojciech Baryski.
Pozdrawiam
Janosik
No wlasnie,jakim ksiedzem byl w Texasie ks.Wojciech Baryski.Nie wyladowal w Calgary a w Chcago.Ciekaw jestem jaka mial opinie.

Awatar użytkownika
arabella

Re: odejscie ks. Poszwy

Post autor: arabella » czw paź 01, 2009 3:47 am

Anonymous pisze:Szkoda, ze ksiadz Poszwa odszedl
Pilot
to se go wescie z powrotem ja tam niewidze przeciwskazan, niepodoba mi sie jego podejscie do ludzi a szczegolnie do kobiet jak je traktuje i sie do nich zwraca(meski szowinista) ja se tak mysle ze jak tylko po swojemu sie odwzwie do mojej zony w ten swoj sposob to chyba jako polak powinienem mu po ryju oblozyc tak od serca, taki zniego proboszcz jak z koziej dupy trabka takie moje jest zdanie
Obrazek

kobieta

Post autor: kobieta » ndz paź 04, 2009 2:34 pm

arabella pisze:
Pilot
to se go wescie z powrotem ja tam niewidze przeciwskazan, niepodoba mi sie jego podejscie do ludzi a szczegolnie do kobiet jak je traktuje i sie do nich zwraca(meski szowinista) ja se tak mysle ze jak tylko po swojemu sie odwzwie do mojej zony w ten swoj sposob to chyba jako polak powinienem mu po ryju oblozyc tak od serca, taki zniego proboszcz jak z koziej dupy trabka takie moje jest zdanie

Gość

Post autor: Gość » ndz paź 04, 2009 2:36 pm

arabella pisze:
Pilot
ksiadz Poszwa zwraca sie o wiele lepiej do kobiet niz Ty ni to kobieto ni mezczyzno, przynajmniej mial bys troche odwagi i wpisywal sie pod meskim pseldonimem, a skoro juz tak rzucasz nazwiskami to moze i swoje nazwisko bys tu powiedzial, ale brak ci odwagi
a sadzac z z twojego wpisu to zona nie ma ciekawie z toba

Guest

Post autor: Guest » ndz paź 04, 2009 3:14 pm

arabella pisze:
Pilot
to se go wescie z powrotem ja tam niewidze przeciwskazan, niepodoba mi sie jego podejscie do ludzi a szczegolnie do kobiet jak je traktuje i sie do nich zwraca(meski szowinista) ja se tak mysle ze jak tylko po swojemu sie odwzwie do mojej zony w ten swoj sposob to chyba jako polak powinienem mu po ryjukie oblozyc tak od serca, taki zniego proboszcz jak z koziej dupy trabka ta

I am APPALLED at the comments.

Who would want to be a Priest to endure this kind of abusive language?

PRAYER FOR PRIESTS

By the late John J Cardinal Carberry

Keep them; I pray Thee, dearest Lord.

Keep them, for they are Thine

The priests whose lives burn out before

Thy consecrated shrine.

Keep them, for they are in the world,

Though from the world apart.

When earthly pleasures tempt, allure --

Shelter them in Thy heart.

Keep them and comfort them in hours

Of loneliness and pain,

When all their life of sacrifice

For souls seems but in vain.

Keep them and remember, Lord,

they have no one but Thee.

Yet, they have only human hearts,

With human frailty.

Keep them as spotless as the Host,

That daily they caress;

Their every thought and word and deed,

Deign, dearest Lord, to bless.

AMEN!!!!!!!

Awatar użytkownika
arabella

Post autor: arabella » pn paź 05, 2009 1:16 am

Anonymous pisze: ksiadz Poszwa zwraca sie o wiele lepiej do kobiet niz Ty ni to kobieto ni mezczyzno, przynajmniej mial bys troche odwagi i wpisywal sie pod meskim pseldonimem, a skoro juz tak rzucasz nazwiskami to moze i swoje nazwisko bys tu powiedzial, ale brak ci odwagi
wszyscy(prawie) wiedza jak sie nazywam bo sie z tym nieukrywam a skory ty niewiesz to mam przyjemnosc z samym ksiedzem proboszczem jak mniemam :twisted:
ja to se mysle coby do radia maryja napisac jakiego mamy super proboszcza nic niewskuram ale jajcarsko bedzie, napisze list bez zadnego ryzyka... ech mialo byc napisac list do rydzyka :P
Obrazek

Gość

Post autor: Gość » wt paź 06, 2009 3:08 pm

arabella pisze:
Anonymous pisze: ksiadz Poszwa zwraca sie o wiele lepiej do kobiet niz Ty ni to kobieto ni mezczyzno, przynajmniej mial bys troche odwagi i wpisywal sie pod meskim pseldonimem, a skoro juz tak rzucasz nazwiskami to moze i swoje nazwisko bys tu powiedzial, ale brak ci odwagi
wszyscy(prawie) wiedza jak sie nazywam bo sie z tym nieukrywam a skory ty niewiesz to mam przyjemnosc z samym ksiedzem proboszczem jak mniemam :twisted:
ja to se mysle coby do radia maryja napisac jakiego mamy super proboszcza nic niewskuram ale jajcarsko bedzie, napisze list bez zadnego ryzyka... ech mialo byc napisac list do rydzyka :P

Oczywistoscia jest , ze nic do ciebie nie dociera (zauwaz powyzsza modlitwe za kaplanow)
Dlaczego? Brak znajomosci angielskiego, zatwardziale serce ,ograniczony umysl, a moze zycie osobiste wypelnione rozczarowaniem i gorycza ?
Jezeli tak, to wybrales nieodpowiedniego czlowieka jako obiekt swojej nienawisci.

Prosze, przeczytaj i zastanow sie.

PIETA
Prayer Booklet (page 38)

THE PRIESTHOOD IS A MASTERPIECE OF
CHRIST'S DIVINE LOVE, WISDOM AND POWER

NEVER ATTACK A PRIEST

"Jesus, Mary, I love You, Save Souls."

CRITICISM OF PRIESTS
Our Lord's revelations to Mutter Vogel

"One should NEVER attack a priest, even when he's in error, rather one should pray and do penance that I'll grant him My grace again. He alone fully represents Me, even when he doesn't live after My example!" (page 29, Mutter Vogel's Worldwide Love, St. Grignion Publishing House, Altoting, South Germany (29. 6. 1929)).

When a Priest falls we should extend him a helping hand THROUGH PRAYER AND NOT THROUGH ATTACKS! "I myself will be his judge, NO ONE BUT I!" "Whoever voices judgment over a priest has voiced it over Me; child, never let a Priest be attacked, take up his defense." (Feast of Christ the King 1937) "Child, Never judge your confessor, rather pray much for him and offer every Thursday, through the hands of My blessed Mother, Holy Communion (for Him) (18.6. 1939)&nsp; "Never again accept an out-of-the-way word about a Priest, and speak no unkind word (about them) EVEN IF IT WERE TRUE! Every Priest is My Vicar and My heart will be sickened and insulted because of it! If you hear a judgment (against a Priest) pray a Hail Mary." (28. 6. 1939)

"If you see a Priest who celebrates the Holy Mass unworthily then say nothing about him, rather tell it to Me alone! I stand beside him on the altar!" "Oh pray much for My priests, that they'll love purity above all, that they'll celebrate the Holy Sacrifice of the Mass with pure hands and heart. Certainly the Holy Sacrifice is one and the same even when it is celebrated by an unworthy priest, but the graces called down upon the people is not the same!" (28. 2. 1938)

Mary. Queen of the Clergy, pray for them.

Awatar użytkownika
arabella

Post autor: arabella » pt paź 09, 2009 1:49 am

Anonymous pisze: Oczywistoscia jest , ze nic do ciebie nie dociera (zauwaz powyzsza modlitwe za kaplanow)
Dlaczego? Brak znajomosci angielskiego
a ty co po polsku juz zapomniales?
to ja cie zalatwie mydlem "for you"
http://www.youtube.com/watch?v=HsBrdYY1 ... re=related

generalnie moj stosunek jak i do proboszca jest wysoce obojetny,ja mysle ze taka parafia jest dla madrych ludzi jak zobacze na mszy tyle wiary ile jest na swiceniu w wielkanoc albo na pasterce to uznam ze nadzszedl ten jeden a teraz trza przetrzymac do czasu wymiany
Obrazek

Gość

Post autor: Gość » pt paź 09, 2009 10:45 am

arabella pisze:
Anonymous pisze: Oczywistoscia jest , ze nic do ciebie nie dociera (zauwaz powyzsza modlitwe za kaplanow)
Dlaczego? Brak znajomosci angielskiego
a ty co po polsku juz zapomniales?
to ja cie zalatwie mydlem "for you"
http://www.youtube.com/watch?v=HsBrdYY1 ... re=related

generalnie moj stosunek jak i do proboszca jest wysoce obojetny,ja mysle ze taka parafia jest dla madrych ludzi jak zobacze na mszy tyle wiary ile jest na swiceniu w wielkanoc albo na pasterce to uznam ze nadzszedl ten jeden a teraz trza przetrzymac do czasu wymiany

SHAME ON you !!!!!!! Wstyd...WIELKI wstyd !!!!!!! Schande über Sie !!!!!!!!

Diese Seife ist für Sie und für Menschen wie Sie (TO mydlo jest dla ciebie i ludzi takich jak ty)
ZABIJA wszystkie ANTIKATOLICKIE bakterie i wirusy.

Knowledge of Spanish or English language required.

http://www.youtube.com:80/watch?v=qbg_dhI4XCs

O SACRAMENT MOST HOLY O SACRAMENT DIVINE ALL PRAISE AND ALL THANKS GIVING BE EVERY MOMENT THINE.

guest 2

STIGMATA

Post autor: guest 2 » ndz sie 22, 2010 2:58 pm

It is from Fox News actual filming.

http://youshallbelieve.com:80/?page_id=70

Gość

Re: STIGMATA

Post autor: Gość » ndz sty 22, 2012 12:29 pm

Anonymous pisze:
guest 2 pisze:It is from Fox News actual filming.

http://youshallbelieve.com:80/?page_id=70

youshallbelieve.........Plea

http://www.youtube.com/watch?v=DrkyonXKVEw

Signs from GOD.
http://youtu.be/2EmGxUbRl2E

NETKLAUDIA2361

Post autor: NETKLAUDIA2361 » czw gru 11, 2014 6:15 am

Witam. W Dallas mieszkam od czterech lat. Odkąd tu przebywam nie byłam w kościele. Zbliżają się święta, na które wyjątkowo nie wracam do Polski, dlatego po raz pierwszy wybiorę się do polskiego kościoła.

Odpowiedz