Witamy na Forum Polonii w Dallas!

rozwód z Amerykaninem

To miejsce dla wszystkich, ktorzy szukaja kontaktu z Polonia, chca sie przedstawic itd...

Moderator: kris_k

Hanka

rozwód z Amerykaninem

Post autor: Hanka » pt maja 22, 2015 5:03 am

Czesc, czy znacie moze jakies polskie stowarzyszenia, fundacje albo sami wiecie, jak rozwiesc sie z Amerykaninem z TX, kiedy mieszka sie w Polsce? Czy tu czy tam? Jakie zasady? itd. Dzieki za p? pomoc :-)

Hanka

rozwód z Amerykaninem

Post autor: Hanka » pt maja 22, 2015 9:21 am

Dzięki. W internecie siedze i googluje juz od jakiegos czasu. Pomyslalam, ze moze ktos juz przechodzil przez to i moze ma wiecej info.

Gość

Post autor: Gość » pt maja 22, 2015 11:09 am

goscia

Post autor: goscia » pt maja 22, 2015 1:04 pm

Wydaje mi sie ze musisz sie rozwodzic tam gdzie mieszkasz na stale, bez wzgledu na to gdzie sie pobieraliscie. Czyli w Twoim przypadku w Polsce.

Gość

Post autor: Gość » pt maja 22, 2015 5:01 pm

Przeczytaj ten link...lepiej niech Ci sie nie wydaje

Gość

Post autor: Gość » pt maja 22, 2015 5:06 pm

One spouse must have lived in Texas for at least six months before filing. Either spouse may file when at least one spouse meets this residency requirement.Texas requires that divorcing spouses try mediation before going to trial. Spouses can request a jury trial, but generally a judge decides the trial.Texas Filing Requirements: In order to file for a divorce in Texas, residency requirements must be met for the court to accept the case. If the court discovers it does not have jurisdictional rights to hear the case it will not be accepted or it will eventually be dismissed. The requirements are as follows:

Gość

Post autor: Gość » pt maja 22, 2015 5:10 pm

If you discover that you DO NOT meet at least one of the above residency requirements, you can consider the following 4 options:

1. Do not proceed with a divorce and attempt to save your marriage.
2. Establish residency in Texas for the period time set forth above (this does not mean you have to wait to begin the process of getting your documents).
3. Have your spouse do the filing if he or she meets the necessary residency requirements for Texas.
4. Choose another state in which you or your spouse may meet the residency requirements (all state residency laws are unique, so be sure to check the state in which you were married as a potential option).

Gość

Post autor: Gość » pt maja 22, 2015 5:14 pm

Takze nie wiem czy USA ma podpisane porozumienie z Polska zwiazane rowniez w zakresie rozwodow...upewnij sie, bo jezeli wyjdziesz za maz ponownie w Polsce a USA nie zatwierdzi rozwodu...to wjezdzajac do USA mozesz byc uwazana za bigamistke, a to jest karalne...moze Cie czekaz zaklad karny...

wersaczi

Post autor: wersaczi » czw lip 23, 2015 3:56 pm

Ja nie wiem, czy to w ogóle jest możliwe tak zaocznie, z innego kraju. Nie wiem, czy nie trzeba się jednak w Stanach Zjednoczonych pojawić. Nawet przy polubownie załatwionym rozwodzie chyba nie jest aż tak łatwo, żeby to z Polski zrobić.

furiatka1

Post autor: furiatka1 » czw sie 06, 2015 8:23 am

Mnie też się wydaje że może nie pójść tak łatwo. Wydaje mi się, że powinnaś się tam stawić osobiście i tam załatwiać wszystkie formalności. Może porozmawiaj z jakimś prawnikiem na ten temat, zapytaj jak on to widzi, czy jest taka możliwość i porozmawiajcie o napisaniu pozwu rozwodowego Tylko pytanie czy za taką usługę sobie nie policzą jakoś ekstra :(

teresaoros

Post autor: teresaoros » sob paź 24, 2015 2:08 pm

Moim zdaniem sprawa łatwa nie będzie. W sprawach rozwodowych w Warszawie zajmuje się z powodzeniem mec. Budrewicz http://www.rozwod-warszawa.pl/ , skontaktuj się z nim, umów na spotkanie. Najprawdopodobniej pokieruje Cie odpowiednio i pomoże.

margo903

Re: rozwód z Amerykaninem

Post autor: margo903 » pt mar 11, 2016 6:27 am

Rozwody międzynarodowe są dość kosztowne. Będziesz składać wniosek z orzeczeniem o winie? W takich sytucjach warto też sięgnąć po pomoc detektwa http://www.lampart.co/blog/con/slaskie/ . Wiele takich spraw to prawdziwa walka o niestety słowo przeciw słowie. Musisz miec dowody i to porządne jeśli masz mu coś konkretnego do zarzucenia.

rikimaru

Post autor: rikimaru » pt mar 25, 2016 4:49 am

It is very useful at all I like this Kathu
goldenslot

fieko
Kontaktowanie:

Post autor: fieko » pn kwie 04, 2016 4:45 am

Najważniejsze, aby w sądzie podać konkretne dowody, jeśli masz to zapewnione wówczas masz większe szanse na pozytywne rozpatrzenie twojego wniosku

irenka76
Kontaktowanie:

Post autor: irenka76 » czw kwie 21, 2016 5:14 am

i jak? jak to wyszło?

Odpowiedz