Witamy na Forum Polonii w Dallas!

jak zdobyć wizę dla męża która umożliwi wjazd i wyjaz do UK

Visa Podatki "polsko-amerykanskie", aplikacje i rozne dokumenty

Moderator: kris_k

milena

jak zdobyć wizę dla męża która umożliwi wjazd i wyjaz do UK

Post autor: milena » pt gru 28, 2007 8:25 am

Cześć!!!
może ktoś zna odpowiedzi......
Jestem Polką, mój mąz pochodzi z Kaukazu, pochodzenie:federacja rosyjska.Obecnie pracujemy i mieszkamy w Anglii.Slubowaliśmy w sierpniu w Polsce.Mąż miał ważna wizę brytyjską do końca września, więc na tej zasadzie zalatwiliśmy wizę turystyczną do Polski i w ten sposłób zawarliśmy zwiazek małzeński. Po powrocie do Anglii zaczęły się formalności Home offis przyslał nam formę za pomocą której staraliśmy się o wizę rodzinną. Przez 2 i pół miesiąca sprawdzali czy nas związek jest legalny po czym odesłali dokumenty paszporty i powiedzieli ze forma była nieprawidłowa która wypełniliśmy .Nadali nam tylko nr referencyjny.W ciagu 28 dni miałam się zarejestrować, w roku 2005 miałam zrobionyy Worker Registration Scheme nie miałam obecnego Registration Certificate.Zrobiłam to . Z home offisem mieliśmy cały czas kontakt chcieli listy z pracy , zarobki no nikt nas nie poinformowal ze formę którą wypełniliśmy jest zła , zresztą ta formę home offis nam sam przeslał. Dopiero po 100 telefonach powiedzieli nam ze ja musze sie zarejestrować a mąż wypełnić formę FMRS i wysłać. A więc zmarnowaliśmy prawie pół roku i stoimy w miejscu. Obecnie wysłaliśmy w/w formę wszystkie dokumenty i dalej czekamy. Troszkę się obawiam o paszport męża ponieważ wiza brytyjska się skończyła, ale jako mój mąż chyba nie potrzebyje wizy na pobyt ,tylko na wjazd i wyjazdz UK .Mielismy na święta jechać do moich rodziców ale w tym tępie załatwiania wszystkiego obawiam się ze na nastepne nie zdążymy. Jak ktoś sie orientuje zna jakieś nr telefonów które by nam pomogły to bardzo prosimy.[/img][/b]