Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Zmiany w zmianie adresu w USCIS

Visa Podatki "polsko-amerykanskie", aplikacje i rozne dokumenty

Moderator: kris_k

Mądrala
Kontaktowanie:

Zmiany w zmianie adresu w USCIS

Post autor: Mądrala » wt maja 29, 2007 2:59 pm

Imigranci muszą zgłaszać zmiany adresu!
Forumowicze dyskutowali o tym ponad rok temu, ale od tej pory nastąpiło trochę zmian.
Prawie każdy nieobywatel jest zobowiązany do zgłoszenia w USCIS zmiany swojego adresu w przeciągu 10 dni od daty przeprowadzki. Wyjątkiem są tylko osoby, które przyjechały do USA na wizach dyplomatycznych albo bez wizy (jak obywatele zachodniej Europy), których pobyt nie przekracza 29 dni.
Od roku 2007 USCIS wprowadził możliwość zmiany adresu przez Internet.
"     Udaj się do www.uscis.gov i kliknij na “Change of address in USCIS”. Jeżeli nie widzisz tego linku, to w jakiejś przeszukiwarce wystukaj kluczowe słowa, np. “USCIS address change online”.
Obecnie bezpośredni link to: https://egov.immigration.gov/crisgwi/go?action=coa.
Żeby zmienić adres potrzebować będziesz pewnych informacji, więc przygotuj je wcześniej. Jest to: nowy i stary adres, data i miejsce ostatniego wjazdu do USA, twój numer “A”, i inne dane widoczne na ekranie. Wszystkie pola opatrzone gwiazdką muszą być wypełnione.
Jeżeli masz jakąś sprawę toczącą się w USCIS, to potrzebujesz list z USCIS poświadczający otrzymanie wniosku (receipt notice), gdzie jest numer pokwitowania (receipt number). Ten numer trzeba wstawić. Jeżeli złożyłeś petycję dla członka rodziny, to potrzebujesz jego dane biograficzne.
Po wypełnieniu niezbędnych pól naciśniesz guzik “Signature” (podpis), przez to poświadczasz pod groźbą kary, że podane przez ciebie dane są prawdziwe i poprawne. Wydrukuj gotowy formularz, podpisz, opatrz datą i zachowaj dla siebie. Nie wysyłaj już papierowego formularza AR-11.
Elektroniczna zmiana adresu ma uaktualnić twój adres na wszystkich petycjach czy aplikacjach rozpatrywanych przez USCIS.

Mam nadzieje, że informacje te będą użyteczne :)

olka

pomoc

Post autor: olka » czw gru 17, 2009 1:57 am

Witam,
ja chce zmienic adres online - no to wyswietla sie tam okieno Form Number i niestety nie ma tam AR 11 (tego formularza do zmiany danych) tylka sa jakies nine. Co mam w tej sytuacji wybrac?? Prosze o pomoc

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

AR -11

Post autor: admin » pn gru 21, 2009 9:55 am

PDFa mozesz sciagnac z tej strony i wyslac zwyklym listem...

www.uscis.gov/ar-11

ONLINE:

https://egov.uscis.gov/crisgwi/go?action=coa

na koncu strony jest link do formularza online...
(kliknij Change your address online)...

Gość

Post autor: Gość » pt gru 25, 2009 10:49 pm

Ja nigdy nie zmienialam z urzedem imigracyjnym i nigdy nie mialam z tym zadnych prorblemow. Rozmowa o obywatelstwo kilka ms temu odbyla sie szybko i sprawnie.

Odpowiedz