Witamy na Forum Polonii w Dallas!

opcja D w W&T!!!!

Visa Podatki "polsko-amerykanskie", aplikacje i rozne dokumenty

Moderator: kris_k

Piotras

opcja D w W&T!!!!

Post autor: Piotras » czw maja 10, 2007 9:35 am

We wtorek chce rozpocząć procedure aplikacyjna w W&T. Nie znalazlem jeszcze pracodawcy w USA (szukam przez internet), a szukam w konkretnej miejscowosci IRVING (lezy obok Dallas, TX), gdzie bede mieszkal. Wybiore wiec zapewne opcje D czyli "bez umowy o pracę - lecisz do USA i decydujesz, gdzie pracujesz". Jezeli wiec przez te 1,5 miesiaca nie znajde pracy przez internet, bede jej szukal na miejscu. Pytanie brzmi czy ktos ubiegal sie o wize w ten sposob i czy komus wiadome jest czy konsul robi problemy z wiza. Dodam ze w momencie wyjazdu, a moze juz w momecie wizyty u konsula nie bede po obronie (mam 19 czerwca), ale teraz weszly przepisy ze mozna sie ubiegac o wize w ten sposob. Dziekuje za wszelka pomoc.

Awatar użytkownika
Felocity

Post autor: Felocity » czw maja 10, 2007 10:04 am

Czesc Piotrek

Z tego co wiem to sa jedynie dwie wersje pogramu Work&Travel USA 2007. W okresie letnich wakacji student ma możliwość skorzystania z :

wersja 1 :
Student korzysta z własnych kontaktów, rodziny, znajomych czy internetu w celu nawiązania bezpośredniego kontaktu z firmą amerykańską, która zaoferuje mu staż wakacyjny. Trzeba pamiętać o tym, że oferta stażu musi być sporządzona w formie pisemnej na specjalnym formularzu odpowiedniej fundacji amerykańskiej. Rezerwacji i zakupu biletu dokonuje Student.

wersja 2:
Fundacje lub firmy amerykańskie kierują przez Agenta oferty staży wakacyjnych adresowane do Studentów. W tej opcji wybór staży ograniczony jest do ofert, o których Agent został poinformowany przez stronę amerykańską.

...hmm, jaka jest opcja "D" bo chyba bez oferty stazu sie nie obejdzie i podaj o jakich nowych przepisach Ty wspominasz...

Pozdrawiam...Ola...
...Know thyself...

Piotras

Post autor: Piotras » pt maja 11, 2007 9:01 am

w W&T sa juz 4 opcje. Weszly przepisy ze mozna wyjechac do USA po obronie ale wizyta u konsula musi byc przed terminem obrony

Gość

Post autor: Gość » wt lip 03, 2012 8:41 am

Gorąco polecam wyjazd z W&T, ja byłem już 2 razy i mam nadzieję jeszcze raz wyjechać :D po powrocie składałem dokumenty do firmy i jeszcze ładny zwrot podatku z USA dostałem :D

Polish Cowboy

praca

Post autor: Polish Cowboy » wt lip 03, 2012 9:10 am

jaka prace szukasz ?

Gość

Post autor: Gość » pn maja 13, 2013 1:12 am

Anonymous pisze:Gorąco polecam wyjazd z W&T, ja byłem już 2 razy i mam nadzieję jeszcze raz wyjechać :D po powrocie składałem dokumenty do firmy i jeszcze ładny zwrot podatku z USA dostałem :D
Mnie też. Tutaj można znaleźć więcej informacji na temat zwrotu podatku z USA

Odpowiedz