Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Wszyscy imigranci musza zglosic zmiane miejsca zamieszkania

Visa Podatki "polsko-amerykanskie", aplikacje i rozne dokumenty

Moderator: kris_k

Awatar użytkownika
Rejql

Wszyscy imigranci musza zglosic zmiane miejsca zamieszkania

Post autor: Rejql » śr lut 01, 2006 1:26 pm

Wszyscy legalni imigrancji w USA musza zglosic zmiane miejsca zamieszkania w ciagu 10 dni.
To moze miec wplyw np jak ktos sie stara o "zielona karte".

Trzeba wypelnic formularz AR-11 i wyslac poczta.
http://uscis.gov/graphics/formsfee/forms/ar-11.htm

Data wjazdu to podobno ta, ktora jest w I-94 (jest w paszporcie),
czyli data ostatniego wjazdu, takze date, kiedy waznosc pobytu wygasnie trzeba wziasc z I-94.

Blondyna

Post autor: Blondyna » śr lut 01, 2006 2:11 pm

Zajebiscie, dzieki! wlasnie tego szukalem ostatnio.! :lol:

slavi

Post autor: slavi » śr lut 01, 2006 2:42 pm

A skad biedny czlowiek ma pamietac, co wpisal w I-94 jako adres pobytu...

Awatar użytkownika
Dunia77

Post autor: Dunia77 » śr lut 01, 2006 5:44 pm

Zczytalam o co chodzi z tym AR-11 :) Ale jak zwykle... Czy ktos sie orientuje o jaka zmiane adresu chodzi? Skoro przy ostatnim wjezdzie do Stanow podalam nadal aktualny adres zamieszkania tutaj to czy musze cos wypelniac i wysylac? Z linkow ponizej nic klarownego dla mnie nie wynika ;-)
http://www.twmlaw.com/new/ar11.html
http://www.utexas.edu/international/cs/ar11.html
Czy powinnam zglosic zmiane adresu, ktora miala miejsce prawie dwa lata wstecz??

slavi

Post autor: slavi » śr lut 01, 2006 7:24 pm

Tak jak ja to rozumiem, to chyba chodzi o zmiane adresu od ostatniego wjazdu do US. Bo w całym tym zamieszaniu cały czas się odwołują do I-94, który to dokument składa się (a jego kawałek wbijają zszywaczem do paszportu) w momencie rozmowy z jakże zawsze sympatycznym smutnym panem, który pyta "Po co tu przyjechałeś/aś?" na lotnisku.

Tak więc jeśli zmiana adresu miała miejsce 2 lata temu i od tego czasu nie był wypełniany I-94 (czyli nie przekraczałaś granicy), to grozi Ci grzywna do 200$ i do 30 dni w pierdlu :)

A poważnie to chyba jest to temat, dla naszych firmowych prawników / HR. Niech się wypowiedzą na ten temat i dadzą jakieś jasne wskazówki i niech się wytłumaczą, dlaczego nie powiedzieli nikomu o tym, jeśli prawdą jest że taki dokument trzeba składać (A może komuś powiedzieli? Mi nie)

Awatar użytkownika
Rejql

Lepiej zglosic pozniej niz wcale

Post autor: Rejql » śr lut 01, 2006 7:49 pm

Mysle ze dla swietego spokoju lepiej zglosic pozniej niz wcale...
I trzeba to wypelnic dla kazdej osoby powyzej 14 roku zycia osobno, niby oczywiste, ale....

slavi

Post autor: slavi » śr lut 01, 2006 7:58 pm

Albo właśnie nie zgłaszać, heheh :lol: . Bo zobaczą: OK, zmiana adresu miała miejsce 2 lata temu, a pacjent zgłasza teraz... no to dawaj mu grzywne ;-)

OK, żartuję. Ale osobiście czuję awersję do takiego "meldowania się". Jak za dawnych czasów w Polsce. Piszę za dawnych bo teraz już się tak tego nie trzymają, chociaż prawo jest nadal to samo.

A z tym AR-11 pewnie poczekam aż się dowiem czegoś więcej.

Awatar użytkownika
kris_k

Post autor: kris_k » śr lut 01, 2006 11:30 pm

A tak swoja droga: czy ktos wie, jak mozna sprawdzic, ktory adres maja wpisany u siebie urzednicy?? Czy jest to z definicji adres podany na I-94?
:shock:

pzdr

Awatar użytkownika
Dunia77

Post autor: Dunia77 » czw lut 02, 2006 8:20 am

hihi, jak widac, jezyk prawniczy na calym swiecie jest tak klarowny i przejrzysty, zeby przecietny laik zbyt duzo nie zrozumial :-) No i ten zapis, ze prawo to jest juz od 50 lat, ale zasadniczo to wymagane jest od 2002r (no, ja wiem po 9/11/2001 duzo sie w tym kraju pozmienialo) :-)

Ale tak na serio, to srednio wiem co robic :-) Moze faktycznie, dla swietego spokoju wyslac??

slavi

Post autor: slavi » czw lut 02, 2006 11:57 am

kris_k pisze:A tak swoja droga: czy ktos wie, jak mozna sprawdzic, ktory adres maja wpisany u siebie urzednicy?? Czy jest to z definicji adres podany na I-94?
Myślę, że jest to właśnie ten. Bo niby skąd mieliby mieć inny? Jeśli chodzi przecież o oficjalne deklaracje to jest to jedyna deklaracja jaką składasz do BCIS.

Awatar użytkownika
Totalna Ssawka

Post autor: Totalna Ssawka » ndz kwie 09, 2006 9:25 pm

Tak przy okazji...Jesli nie macie zadnych aplikacji czekajacych na zatwierdzenie przez INS to nie musicie nic zmieniac :D

Aga

Post autor: Aga » pn kwie 10, 2006 11:25 am

to dla wszystkich, ktorzy maja jakiekolwiek watpliwosci

http://uscis.gov/graphics/howdoi/address.htm

Odpowiedz