Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Czy w Dallas jest polonijna księgarnia?

Polskie sklepy i firmy... Put info about your business in DFW....

Moderator: kris_k

agata.slonica
Kontaktowanie:

Post autor: agata.slonica » śr mar 12, 2014 11:32 am

Widzisz masz pomysł na biznes - otwórz taką księgarnię.

Nguyet2167

Post autor: Nguyet2167 » pt gru 19, 2014 4:03 pm

Ogromna szkoda, że w Dallas nie ma polskiej księgarni. Gdyby taka była, z pewnością byłabym jej stałą klientką. Może ktoś skusi się, żeby otworzyć taki biznes?

ECandida97

Post autor: ECandida97 » śr gru 24, 2014 2:51 am

Myślę, że warto otworzyć taki biznes ponieważ głównym powodem do tego jest fakt, ze nie byłoby żadnej konkurencji. Myślę, że taki interes bardzo dobrze by funkcjonował a czasem trzeba zaryzykować. Jest takie nawet polskie twierdzenie - kto nie ryzykuje nie pije szampana.

Gość

Post autor: Gość » śr gru 24, 2014 8:00 am

powodzenia

Gość

Post autor: Gość » śr gru 24, 2014 8:03 am

proponuje zebys sprawdzila ile ksiazek ludzie w Polonii wypozyczaja na miesiac z biblioteki przy ''Polskiej " parafii w Dallas. Zobaczysz czy jest na polskie ksiazki popyt. Assumuje ze mieszkasz w TX.

nowy1234

Post autor: nowy1234 » pt gru 26, 2014 5:03 am

Też jestem tego zdania co powyżej, że pomysł brzmi zachęcająco i może się okazać bardzo opłacany. Uważam, że warto to spróbować jeśli ma się już taka wizję sukcesu to on z czasem powoli nadejdzie. Na pewno tutaj to się przyda.

Caterina87

Post autor: Caterina87 » pn gru 29, 2014 3:50 am

Dla chcącego nic trudnego. Jak ktoś napisał już jak masz wizję to warto ją zrealizować. Jednak na początek chyba by Ci się przydał jakiś dobry biznes plan, ja to nie wiem ale gdzieś to słyszałam, że warto taki mieć. Później się rozejrzyj za dobrym miejscem swojej firmy i do boju!

Dobroniegatv73

Post autor: Dobroniegatv73 » pt sty 02, 2015 3:47 am

Rób jak chcesz i moim zdaniem trzeba iść za głosem serca. Najważniejsze to robić co się kocha bo jeśli widzisz w tym jakiś interes to możesz tak zrobić i później się tutaj podziel z nami jak Ci idzie a może akurat ktoś z forum odwiedzi tą księgarnie i zobaczy jak to jest naprawdę hehe

Kamilla111

Post autor: Kamilla111 » wt sty 06, 2015 9:28 am

Ksiegarnia byla by fajna sprawa, tez na razie bede korzystac z domu ksiazki z Chicago, wysylkowa, gazetke tez mozna kupic, przynajmniej Twoj Styl i Pania widzialam.

Gość

Post autor: Gość » wt sty 06, 2015 11:14 am

moze moj wpis troche komus pomoze : w bistro FOR YOU w Plano, TX mozna ksiazki poprostu wypozyczyc i pozniej odniesc. Nie ma ich wiele ale jest na to polka i mozna zostawiac juz przeczytane a brac inne. Taka mala sasiedzka wymiana dzieki wlascicielce sklepiku. Dziekujemy Anii z FOR YOU.

edmundszary

Post autor: edmundszary » pn kwie 27, 2015 5:43 pm

Nie jestem przekonana, że pomysł z Polską księgarnią wypali. W końcu żyjemy w Ameryce. Ja sprowadzam sobie książki z Polski. Zawsze w mojej walizce znajdą się co najmniej dwie nowe książki. Moja rodzina też czasem mi coś wysyła. Dzięki temu sama mam już mini księgarnie u siebie w domu.

hryzantema

Post autor: hryzantema » pn maja 04, 2015 4:23 pm

Ja jestem maniaczką książek, dlatego księgarnia tutaj była by dla mnie rajem. Pod warunkiem, że byłby duży wybór książek. Bo boje się, że szybko przeczytałabym je wszystkie. Na urlopie nie robię nic innego. Cudownie by było zaczerpnąć polskiej literatury.

Gość

Post autor: Gość » pn maja 04, 2015 5:40 pm

ksiegarni jest pelno ale Wy chyba szukacie polskich ? sa tez biblioteki i czytelnie ale nie polskie . Zapomnieliscie ze mieszkamy teraz w USA ?

bonek21

Post autor: bonek21 » sob maja 16, 2015 5:01 am

Taa oni zapomnieli..Im się nadal chyba wydaję to, że mieszkamy właśnie w USA. Takich rzeczy co szukacie tutaj zza oceanem to niestety nie ma..Jak wam się zachciało polskich księgarni i bibliotek to raczej się musicie wyprowadzić gdzieś do cioci z Radomia.

Gość

Post autor: Gość » pn maja 18, 2015 2:00 pm

Co tak ostro od razu? Nie można pomarzyć o jakimś minimum polskości? Za marzenia nie karają. Choć uważam, że polska księgarnia będzie niewypałem w Dallas. Każdy namawia, ale nikt nie zdaje sobie sprawy jaka to inwestycja w rzeczywistości. Warto dobrze przemyśleć.

Odpowiedz