Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Potrzebuje opinii o adwokatach polskich w Dallas

Polskie sklepy i firmy... Put info about your business in DFW....

Moderator: kris_k

mos

Post autor: mos » pn mar 19, 2007 11:41 pm

Witam,
muszę wziąć adwokata w Dallas i nie wiem którego wybrać. Znalazłem jedynie dwóch mówiących po polsku: Kathy Brozynski i Mariola Michalska, obydwie Panie jednak nie zajmują się sprawami kryminalnymi a jedynie ich znajomi adwokaci by się tym zajęli na współkę z nimi. Czy ktoś może się wypowiedzieć coś na temat w/w adwokatów bo na prawdę nie wiem komu zaufać. PS: są duże różnice w tym ile Panie chcą na początek pieniędzy.

Przemysław

tymczasowy

Post autor: tymczasowy » wt mar 20, 2007 4:48 pm

trzymaj sie z dala od P Brozynski droga i malo praktyki duzo obiecuje tylko od tej drugiej pani nie wim nic
nawet jesli nie mowisz po angielsku ktos z przyjaciol zaufany moze ci pomoc jako tlumacz do zdwokata jedna porada - bierz adwokata ktory jest z tego samego rejonu co sad to pomaga bo znaja dobrze reakcje sedziow itp czy to w dallas?

Gość

Post autor: Gość » wt mar 20, 2007 9:52 pm

dzieki, juz mialem brac Brozynski, tak - to jest w dallas, potrzbuje szybko kogos wziac...

Gość

Post autor: Gość » wt mar 20, 2007 9:56 pm

kurde musze kogos szybko wziac i nie mam pojecia kogo....

tymczasowy

Post autor: tymczasowy » śr mar 21, 2007 10:47 am

ok Rodaku

wez kogos ze znajomych zeby pomogl z tlumaczeniem moi znajomi uzywali adwokata Rndall Isenberg i bardzo byli zadowolwni on sam byl sedzia i zna prawie wszystki i wszystkich w Dallas w sadzie nie zrazaj sie bo jest oslchly na pierwszej wizycie1-sza konsultacja za darmo
dzwon na 214 696 9253 lacated na 5630 Yale blvd z I-75 wez Yale blvd na wschod i zaraz jest maly budynek z jego office koniecznie popros o konsultacje z nim a nie z asystentem on przyjmuje rowniez po poludniouni w soboty do poludnia
powiedziano mi ze ty mozesz rowniez sprobowac sam isc do sadu (z boku jest office) i przelozyc sprawe na dalszy termin bo szukasz adwokata
kiedy masz naznaczony pierwszy sad?

Gość

Post autor: Gość » śr mar 21, 2007 12:49 pm

hej, dzieki za pomoc, dopiero tydzien minal od zdarzenia wiec jeszcze chyba nie mam wyznaczonej daty, mam dzwonic do nich w niedziele i pytac sie, bede dzwonil do tego adwokata, dzieki.

Tymczasowy

Post autor: Tymczasowy » czw mar 22, 2007 3:41 pm

Nie spiesz sie z podpisywaniem umowy z zadnym adwokatem za szybko
idz do kilku rekomendowanych na bezplatne kosultacje po raz piewszy
zobaczysz co oferuja i porownasz Masz czas sprawa twoja bedzie za wile miesiecy sady tutaj sa do tylu
Dobrze zebys porownal co kto mowi i co obiecuje wybierz tego ktory najbardziej jest rozsadny i nie przesadza w zadna strone z rzekomymi mozliwosciami Musisz sie liczyc ze na tych darmowych kosultacjach to oni tez za duzo nie powiedza niektorzy beda straszyc moze i grac role wybawicieli inni moze odwrotnie. Musisz trzezwo patrzec i zalezy od ciebie jakie zadasz pytania zebyc dowiedzial sie jak najwiecej i jak najwiecej wyczol. Powiedz wszystko prawdziwie jak bylo nie wybielaj sie. Ja bylem na kilku Jury Duty i licza sie sie dowody tylko. Zasada jest taka ze to oskarzyciel ( prokurator) musi przekonac jury dowodami ze tak bylo
bo inaczj prawo jest po twojej stronie. A ty najlepiej wiesz co tobie moga udowodnicnaprawde a co moze jest tylko podejrzeniem. Poza tym sprawdz na web troche o prawie w texasie w takich przypadkach.
Czy byles aresztowany ui wypuszczony za kaucja?

Gość

Post autor: Gość » czw mar 22, 2007 6:08 pm

pierwszy raz mam do czynienia z prawem, tak - bylem 2 dni w dallas county jail i zostalem wypuszczony za kaucja ($ 2500). Dzieki wielkie za pomoc, problem mam teraz taki ze musze prosic znajomych zeby mi dzwonili do dallas po adwokatach bo ja nie rozumiem wszystkiego po angielsku, a gdybym chcial pojechac tam i chodzic po officach to tez sie dobrze nie dogadam a watpie zeby ktos mial czas ze mna tam pojechac, nie wiesz czy mozna jakos wynajac jakiegos tlumacza, a moze masz kogos kto chcialby zarobic i mialby czas pochodzic po adwokatach albo podzwonic w moim imieniu?

tymczasowy

Post autor: tymczasowy » pt mar 23, 2007 10:11 am

No niestety jestes zdany na pomoc innych. Mam nadzieje ze znajdziesz
kogos kto pomoze "nigrzecznemu Rodakowi". Musisz spojrzec realnie ze niektorzy nie beda chciec angazowac sie w takie sprawy, ale prawdopodobnie znajdzie sie ktos, i powinien.
Jesli chodzi o sad to sprawa obecnosci tlumacza jest raczej bardzo formalna. Sa wymagania co do takiej osoby i niektore sady maja
rejestrowanych tlumaczy albo jest specjalna procesura. Adwokat bedzie wiedzial jak to wyglada gdzy bedzie tego potrzeba. Jesli chodzi o adwokata to kazda osoba ktora jest wstanie przetlumaczyc jest OK. Miej na uwadze ze ta osoba powinna znac angielski dobrze bo chodzi o pewne prawne terminy ktore musza byc zrozumiane i poprawnie przetlumaczone.
Moja osobista opinia jest abys zaczal z pomoca znajomych pierwsze kroki
u adwokatow. Jak sprawa stanie sie bardziej "oficialna" to wez platnego
tlumacza. Kiedys w koscielnym biuletynie oglaszala sie P. Sylwia z podobnymi uslugami. Nie znam zadnych przypadkow zeby zaopiniowac jaki ta pani ma status tlumacza i co repesentuje, no i oczywiscie za ile - ale warto spytac. Jednak mocno polecam zebys wpierw popytal wsrod znajomych o pomoc. Wiedz ze koszta moga byc spore jak zaczniesz zatrudniac "profesjonalistow". Przede wszystkim nie panikuj i wiedz ze jesli to jest twoje pierwsze kryminalne przestepstwo to wcale nie musi byc
bardzo "krwawo" z nalozona kara. To wszystko zalezy jak zakwalifikuja
to przekroczenie prawa i wtedy bedziesz mial idea jaka jest minimum a jaka maximum kara. Ja juz sie lapie ze za duzo angazuje sie w te sprawe.
Jest to moja natura ze mam ten instykt wspolczucia dla Rodakow nawet dla tych "niegrzecznych". Dziwie sie ze nie ma nikogo na tym forum kto jeszcze dodal "kilka centow" i moze otuchy.

mos

Post autor: mos » pt mar 23, 2007 2:48 pm

dzięki za pomoc, sprawa jest taka, że nie wiem w ogóle dlaczego mam robbery i próbę kradzieży samochodu gdyż nic z tych rzeczy nie zrobiłem a jedynie troche rozrabialismy w hotelu i złapali nas przy wyjściu bo hindus wezwał kapów... ja mam numer do tej Sylwii, jakiś koleś na czacie mi go dał, przedzwonię jutro do niej i spytam jak może mi pomóc. dzięki za Twoją pomoc.

tymczasowy

Post autor: tymczasowy » ndz mar 25, 2007 5:54 pm

No oczywiscie nie wyglada ze jestes "aniolek" ale Rodaku nie panikuj
Adwokat musi zobaczyc jaki jest raport policji i jakie maja dowody na to o co ciebie oskarzaja. Jesli to jest pierwszy raz to prawdopodobnie mosesz dosatc kare w zawieszeniuna .... Adwokat bedzie wiedzial jak pokierowac sprawa i oni maja mozliwosc negocjowania z prokuratorem
Pamietaj badz madry gdy rozmawiasz a adwokatem abys nie placil jemu jako twojemu wybawicielem od kary smierci. prawie szyscy adwokaci
licza sobie slono ale sa rzetelni ze od razu powiedza ile to bedzie kosztowalo. Jeszczee raz polecam zapoznaj sie na web z prawem Texaskim - jakie jest orzeczenie twojego przestepstwa
czy to criminal (powazniejsza) czy misdemeanor (raczej mniej) i wtedy mozesz oszacowac co ciebie czeka biorac pod uwage dostepne dowody i
ze to 1-szy raz (brak criminal history). Jeszcze raz zalecam wez kogos ze
znajomych na pierwsza rozmowe do adwokata nie palc komus od razu.
Napewno masz znajomych ktorzy beda tobie pomocni w tej sprawie. Oczywiscie zbadaj sprawe u kilku adwokatow na wstepnych konsultacjach wez ze soba wszytkie papiery.

Awatar użytkownika
ewa

Post autor: ewa » ndz kwie 01, 2007 10:56 am

Hej,
Ty Przemek pechowy gosc jestes :wink: Trzymam kciuki, napisz jak sobie dajesz rade, no i fajnie, ze jest ktos ( Tymczasowy ) kto sie w temacie orientuje :)

mos

Post autor: mos » ndz kwie 01, 2007 2:00 pm

tak, mam już paru adwokatów na oku, będzie to kosztowało min. 10 tys, jutro będę dzwonił wszędzie bo już najwyższy czas, napiszę co i jak.... było mi jechać do Dallas..:)

tymczasowy

Post autor: tymczasowy » pn kwie 02, 2007 11:17 am

Hi Przemek (nareszcie wiemy imie) wyglada ze te $10K to troche duzo.
Zapytaj adwokata jak wyglda twoja sytuacja w przypadku jak wyjedziesz z Texas i nie dostaniesz zawiadomienia o sprawie )cos w rodzaju zginiesz)
Czy to co jestes posadzony kwalifikuje sie ze wysla za toba pogon do innego stanu. Oczywiscie w tym przypadku raczej nie bedziesz ogl sie pokazac w Texasie a przynajmniej nie dac sie sprawdzic policji bo beda widzieli twoj record. WIem ze niektorzy Polacy i nie tylko Rodacy pozbawili sie w podobny sposob "obywatelstwa Texaskiego" Adwokaci wszystko wszystko poinfomuja. Oni nie moga "teoretycznie" doradzac
przekraczac prawo ale moga odpowiedziec na pytania i podaj wszystkie mozliwosci.

mos

Post autor: mos » czw kwie 05, 2007 1:11 pm

wlasnie dostalem raport z policji na moja prosbe... okazuje sie ze to co zeznal koles z auta jest nieprawda gdyz pod spodem jest adnotacja policji ze nie probowalem ukrasc auta a jedynie wybilem szybe, nie wszedlem do auta i nawet nie uderzylem kolesia i jest prosba o zmiane kategorii czynu z robbery na assault class C... w takim wypadku adwokat moze wezmie mniej....

Odpowiedz