Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Warto odwiedzić Poradnik Sukces

Wlasne polonijne strony WWW i inne strony zwiazane z Dallas i Polonia

Moderator: kris_k

Mądrala
Kontaktowanie:

Warto odwiedzić Poradnik Sukces

Post autor: Mądrala » sob cze 02, 2007 10:01 am

Skoro pytacie, to powiem, że warto obejrzeć witrynę Poradnika Sukces.
www.PoradnikSukces.com

Od 1989 roku Poradnik Sukcesu wydał ponad 30 książek i wiele e-booków poświęconych każdemu etapowi życia imigranta i każdej dziedzinie domowych finansów: od „Poradnika nielegalnego imigranta” po „Obywatelstwo z przeszkodami”; od książki pt. „Jak ułatwić dziecku życiowy start” po „Testamenty i ostatnie dyspozycje”.

Od niedawna jest tam żywe forum, gdzie można zadać pytania, podzielić się doświadczeniami.
W dzialach "Pytania i odpowiedzi", "Tajniki życia w Ameryce" i "Poradnik pomaga" zawiare są setki artykułów na przeróżne tematy.

Check them out!

jaro

lipa

Post autor: jaro » czw cze 07, 2007 9:58 am

lipna ta strona na maxa. wstyd się wstydzić

Mądrala
Kontaktowanie:

Post autor: Mądrala » czw cze 07, 2007 8:01 pm

Czy czytales, czy tylko obejrzales obrazki?

Awatar użytkownika
Totalna Ssawka

Post autor: Totalna Ssawka » czw cze 07, 2007 9:10 pm

Madrala, nie obraz sie ale zauwazylam ze strasznie reklamujesz ten Poradnik. Jestes wydawca czy ci placa za reklame? hihihi :lol:

Mądrala
Kontaktowanie:

Post autor: Mądrala » czw cze 07, 2007 9:18 pm

Cieszę się, że nareszcie ktoś do mnie zagadał.
Jestem wydawcą. Od osiemnastu lat pisuję o praktycznej stronie życia w Ameryce.
A kim ty jestes? Miło cię poznać.

Awatar użytkownika
Totalna Ssawka

Post autor: Totalna Ssawka » czw cze 07, 2007 9:20 pm

A co jeszcze wydajesz? Bo ja strasznie lubie czytac ale tylko po polsku :D

Mądrala
Kontaktowanie:

Post autor: Mądrala » czw cze 07, 2007 9:22 pm

Wydaję książki-poradniki. Przyjrzyj się w www.PoradnikSukces.com. Pisuje też w polonijnej prasie.
Mamy mnostwo tekstow w witrynie, a poza tym żwawe forum, gdzie mówimy o praktycznych, bytowych sprawach.

Awatar użytkownika
arabella

Post autor: arabella » pt cze 08, 2007 1:03 pm

napisz madrala lepiej do jakiej grupy spolecznej adresujesz te swoje porodniki i strone internetowa to niebedzie nieporozumien.

dla mnie osobiscie po zapozanniu sie wybiorczym z ta strona to glosisz prawdy oczywiste. :D
Obrazek

Mądrala
Kontaktowanie:

Post autor: Mądrala » ndz cze 10, 2007 11:36 pm

Zapoznaniu wybiorczym - czyli obejrzalas obrazki. My coraz czesciej ograniczamy się do ogladania obrazków. Spójrz na prasę. Coraz mniej do czytania, a więcej do ogladania. Czy zaobserwowalaś, jak ludzie "czytają"? Przerzucają kartki.

Mimo że się zapoznazlas a moja witryna
www.PoradnikSukces.com
wybiorczo, zgodze sie z twoim stwierdzeniem. Glosze prawdy oczywiste dla ludzi wladajacych biegle jezykiem angielskim, wyedukowanych dobrze w USA i do tego interesujacych sie tematem domowych finansow. Niestety, nie kazdy ma tak dlugi staz w USA jak ty, nie kazdy mowi (czyta) tak dobrze po angielsku jak ty i nie kazdy ma takie zainteresowania.

Czy zauwazylas, jak niewielka jest wiedza o domowych finansach wsrod rodowitych Amerykanow?

A do jakich osob adresuje swoje poradniki? Do tych, ktorzy chca sie czegos dowiedzieć na dany temat i to w swoim języku. Na przyklad, chcą kupić dom, chcą ulatwić dzieciom życiowy start, iprzekazać majątek dzieciom, nwestować w fundusze powiernicze czy na gieldzie, wrócić do Polski itp. itd.
Ostatnio zmieniony pn cze 11, 2007 12:17 am przez Mądrala, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
arabella

Post autor: arabella » pn cze 11, 2007 12:06 am

Mądrala pisze: A do jakich osob adresuje swoje poradniki? Do tych, ktorzy chca sie czegos dowiedzieć na dany temat i to w swoim języku. Na przyklad, chcą kupić dom, chcą ulatwić dzieciom życiowy start, inwestować w fundusze powiernicze czy na gieldzie, wrócić do Polski.
daj mi linka do dzialu na twoich poradnikach jak kupic dom(dostac pozyczke ) bez numeru ss , albo jak kupowac ze firma niemoze sprawdzic twojej histori kredytowej a musi udzielic pozyczki, bo takie jest prawo :wink: , bo takie rzczy sa potrzebne(wytrychy ) w zyciu codziennym a reszta to w kazdym duzym miescie zyje sie tak samo obojetne czy jest to new york, warszawa czy tez moskwa.
jak ktos sobie nieporadzil w w warszawie to nie poradzi sobie w chicago, czy gdzie tam tylko chce na swiecie. tak mysle.
Obrazek

Mądrala
Kontaktowanie:

Post autor: Mądrala » pn cze 11, 2007 12:52 pm

Oczywiscie. Oto link do mojej książki Poradnik nielegalnego imigratna.
http://www.poradniksukces.com/jmainp/in ... &Itemid=31
To ciekawe, co mówisz o tym, że przepisy są takie same w USA, Polsce i w Rosji. Czy możesz to wyjaśnić, np. na przykładzie przepisów podatkowych czy spadkowych?

Awatar użytkownika
arabella

Post autor: arabella » pn cze 11, 2007 1:00 pm

niezly spis tresci :D ale drogo

niemoge ci wyjasnic przepisow w roznych krajach, bo nieznam tych przepisow , bo niesa mi do niczego potrzebne ale zawsze moge sluzyc jakims przepisem kulinarnym :P
Obrazek

Mądrala
Kontaktowanie:

Post autor: Mądrala » pn cze 11, 2007 1:25 pm

$15 to drogo dla tych, którzy książki nie potrzebują. Potem, gdy wpadną przez niewiedzę w kłopoty, to zapłacą ciężką forsę prawnikom.
No więc jak to jest: znasz przepisy czy nie? Piszesz:
arabella pisze: ... a reszta to w kazdym duzym miescie zyje sie tak samo obojetne czy jest to new york, warszawa czy tez moskwa.
jak ktos sobie nieporadzil w w warszawie to nie poradzi sobie w chicago, czy gdzie tam tylko chce na swiecie.
Najpierw mówisz, że wszędzie tak samo, a potem, ze "nie znasz przepisow, bo nie sa ci do niczego potrzebne".
Czy ty mieszkasz w USA czy w innym kraju?

Awatar użytkownika
arabella

Post autor: arabella » pn cze 11, 2007 2:03 pm

to teraz sobie bardzo wolno przeczytaj to moje zdanie , ktore raczyles zacytowac, najlepiej naglos, a potem zakresl na czerwono trzcionke gdzie na pisalem ze znam przepisy w roznych krajach i ze napisalem ze sa takie same przepisysy w roznych krajach.

mnie sie wydaje ze napialem ze zycie w kazdym duzym miescie (czy jak kto woli metropolii)na swiecie jest takie same, no ale sa rozne szkoly czytania ze zrozumieniem. :idea:
Obrazek

Lotosss
Kontaktowanie:

ad. czytanie ze zrozumieniem

Post autor: Lotosss » czw kwie 23, 2009 6:04 am

wiesz, dopiero niedawno zaczęli na to zwracać uwagę w szkołach ;)

mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam, ale w końcu napisałam tylko prawdę :D

Odpowiedz