Witamy na Forum Polonii w Dallas!

spotkania dla polakow ?

Ogolnie o tym forum

Moderator: kris_k

agazpolski

spotkania dla polakow ?

Post autor: agazpolski » sob cze 16, 2012 1:47 pm

Mam takie pytanie dopiero co sie pszeprowadzilam do fort worth I troche samotnie sie czuje tak bez pszjacieli :( macie moze jakes spotkania dla polakow ?

Polish Cowboy

spotkania

Post autor: Polish Cowboy » ndz cze 17, 2012 2:52 pm

Dzien dobry i witam .
Nie wiem czy myslisz o spotkaniach towarzyskich lub moze grup polonijnych . Najwiecej Polakow mozesz zobaczyc i poznac ,jesli masz smialosc poprostu ''zagadac'' kogos po Mszy polskiej w kosciele St Peter the Apostle w Dallas lub w jednym z 2 istniejacych polskich sklepow/restauracji. Pierwsza lokacja w Dallas a druga w Plano. Jesli chodzi o organizacje polonijne to tez takie sa i nawet mozesz do nich pisac na tym forum lub google np. Polish American Fundation of Texas i prosto z ich strony internetowej do nich napisac . Jest tez polskie przedszkole i polska grupa muzyczna The Polish Cowboys .Mam nadzieje ze Ci to pomoze . Jak nie do pytaj dalej i szczegolowo i ktos odpowie.
Pozdrawiam i pytania : skad przyjechalas/ przylecialas ?
Jak juz dlugo w USA a moze nawet rodzona tutaj ?
pozdrawiam - Greg

danieloonow

Post autor: danieloonow » czw gru 27, 2012 8:17 am

Przerąbane jest jak się nikogo nie zna

usman124

Post autor: usman124 » sob wrz 28, 2013 5:34 am

just'' talk down someone on the Polish Mass at the church of St. Peter the Apostle in Dallas or one of the two existing Polish shops / restaurants. The first location in Dallas and one in Plano. When it comes to Polish organizations is also the meat and you can even write them in this forum or google for example, the Polish American Foundation of Texas and straight from their
spammy

Gość

Post autor: Gość » wt sty 28, 2014 3:43 pm

napisz po polsku jak nie umiesz po angielsku

Renatalya2317

Post autor: Renatalya2317 » ndz paź 05, 2014 11:08 am

Myślę, że jest to bardzo dobry pomysł. Można powymieniać się poglądami na różne interesujące tematy. Warto zawsze poznawać nowych ludzi, z którymi można podyskutować i spędzić miło czas. Można tak znaleźć kompana do realizacji wspólnych pasji.

Najkorzystniejsze warunki umowy. http://wilk-piotr.blog4u.pl/komentarze- ... -roku.html Warto nas sprawdzić!
Ostatnio zmieniony pn maja 04, 2015 9:35 am przez Renatalya2317, łącznie zmieniany 1 raz.

NETKLAUDIA2361

Post autor: NETKLAUDIA2361 » czw gru 11, 2014 6:11 am

Chętnie spotkam się z rodakami w Dallas. Mieszkam tutaj od czterech lat i choć znalazłam tu amerykańskich przyjaciół, to brakuje mi rozmów po polsku.

Sklepowa

pogaduchy

Post autor: Sklepowa » pt gru 12, 2014 11:06 pm

NETKLAUDIA2361 pisze:Chętnie spotkam się z rodakami w Dallas. Mieszkam tutaj od czterech lat i choć znalazłam tu amerykańskich przyjaciół, to brakuje mi rozmów po polsku.
prosze wpasc do sklepu: www.europeanintexas.com, napewno znajdzie sie czas na poznanie kogos

heven1814

Post autor: heven1814 » wt lut 03, 2015 10:55 am

Na pewno warto się spotykać z Polonią, rozmawiać po polsku i czuć się jak u siebie. Ale też z innymi emigrantami trzeba dobrze żyć i mieć przyjacielskie relacje, wtedy na pewno będzie łatwiej na obczyźnie :-)

koronke

Post autor: koronke » czw mar 12, 2015 10:52 am

Ja akurat byłem na takich spotkaniach typowo z moimi rodakami i mi się bardzo po prostu podobało : ) faktycznie na takie coś przychodzi całkiem sporo osób. Akurat ja tutaj jestem od niedawna z moją rodziną i nie powiem ciężko miałem by się jakoś dobrze zaaklimatyzować tutaj ale się dowiedziałem, że właśnie w Dallas takie są organizowane spotkania i się wybrałem i nic nie żałuję.

KarolS
Kontaktowanie:

Post autor: KarolS » śr kwie 08, 2015 7:10 am

Zapraszam w niedziele na kawę.

Gość

Post autor: Gość » czw kwie 16, 2015 12:20 pm

2 oraz 3 maja, 2015 roku bedzie w Houston Festival. Chetnych zapraszamy na strone HOUSTONPOLONIAFESTIVAL.ORG

Gość

Post autor: Gość » czw kwie 16, 2015 4:18 pm

3 maja festyn przy polskim kosciele w Dallas

horkowicz

Post autor: horkowicz » czw sie 13, 2015 9:40 am

Mam znajomych Polaków w Dallas i New Jersey i z tego co wiem, oni się tam bardzo często spotykają, organizują jakieś pikniki, wiem, że była wspólna impreza urodzinowa dla kilkoro dzieci w podobnym wieku. Pomysł jest fajny, ale nie każdy ma śmiałość do kontaktów bezpośrednich.

Maikoio

Post autor: Maikoio » czw sie 13, 2015 10:00 am

A ja, rozmawiając z Polakami w różnym wieku, widzę dziwną zależność. Że o wiele łatwiej jest się spotkać i zorganizować do dalszych spotkań osobom starszym niż tym młodszym. Wiem, starsi mają więcej czasu, już nie pracują, ale to chyba nie tylko o to chodzi.

Odpowiedz