Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Zbiórka pieniędzy na budowę pomnika Chrystusa Króla

Odpowiedz

Emotikony
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Zbiórka pieniędzy na budowę pomnika Chrystusa Króla

Re: Zbiórka pieniędzy na budowę pomnika Chrystusa Króla

autor: PodnoSimy » czw cze 13, 2019 4:45 am

Jakie dźwigi to budowały i ile ich było? W sumie nie łatwo znaleźć jakiejś zdjęcia z budowy.

autor: dzilen » pt paź 19, 2012 5:27 pm

pomnik ładny ale co do datków to nie przekonuje mnie to żeby coś dawać

YMCA...

autor: Polish Cowboy » pn sie 20, 2012 10:21 am

rozsmieszylo mnie to "YMCA " z Chrystusem . Nie wiem czy w Polsce ludzie tez tak to zrozumieja . Pomnik widzialem jak bylem w PL ale z daleka i robi wrazenie, musze przyznac.

autor: arabella » pn sie 20, 2012 1:21 am

kwestia intrpretacjii
Obrazek

autor: marco66 » ndz sie 19, 2012 1:58 pm

Nie ważne co się myśli na ten temat, Chrystus stoi i góruje nad okolicą i robi wrażenie. I do tego przyciąga turystów :)

autor: radek » śr sie 15, 2012 7:55 am

Krytyka i krytyka raz jeszcze na temat datków.
Pytanie jak Statua Wolności w NYC powstała.
Miasteczko Świebodzin znam z racji bliskiej odległości od miejsca zamieszkania ok 100 km.
Porównać możemy to za parę stuleci wtedy będzie można podyskutować czy na wzgórzu czy na równinie czy w Europie lub USA czy to też zbędna rozrzutność w jednym lub innym miejscu .
Pozdro
Radek!

autor: danieloonow » pn cze 25, 2012 3:33 am

Nie rozumie czemu mają służyć takie akcję i proszę ile kont mamy żeby tylko wpłacać pieniążki. Ciekawe :?:

Ateizm

autor: Joker » ndz paź 09, 2011 6:16 pm

Ze wszystkiego najbliższy wiary jest, być może, najbardziej zagorzały ateizm.

— Fiodor Dostojewski

rio

autor: lodanak » pt paź 22, 2010 1:13 pm

patrząc na takie "wybryki" ma się wrażenie, że jest się albo w kraju bardzo bogatym, albo bardzo fanatycznym... za pomnikiem w rio stoi wielka idea - pomnik jest wynikiem konkursu i wzniósł go w stolicy cały brazylijski naród dla uczczenia stulecia odzyskania niepodległości brazylii... co ma symbolizować chrystus "król" w świebodzinie? czy to pomnik ambicji proboszcza? czy może pomnik tęsknoty świebodzina do zaistnienia na mapie świata? a może to pomnik nieziszczonych nadziei proponentów intronizacji jezusa na króla polski???? (co za poroniony pomysł) tak czy inaczej, ten pomnik to dość żałosny widok... a sam fakt że pomnik w rio stoi na skale górującej nad miastem, a polski chrystus na kupie gruzu jest symbolem samym w sobie :)

Zbiórka pieniędzy na budowę pomnika Chrystusa Króla

autor: Pomik Chrystusa Króla » pt lut 22, 2008 4:04 pm

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie zwraca się z uprzejmą prośbą do Firm, Instytucji, Organizacji polonijnych oraz wszystkich ludzi dobrej woli i serca o wsparcie materialne i finansowe na realizację najbardziej szczytnego celu Parafii jakim jest rozpoczęta budowa pomnika Chrystusa Króla w Świebodzinie.

Zdając sobie sprawę z ogromu przedsięwzięcia związanych z realizacją projektowanego Pomnika Chrystusa Króla, Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie liczy na wsparcie finansowe i zaangażowanie wszystkich ludzi, którym sprawy religijne związane z działalnością Kościoła nie są obce i obojętne.

OFIARY NA POMNIK MOŻNA PRZEKAZAĆ NA KONTA :

BZ WBK 95 1090 1593 0000 0000 5903 7265 (konto dla wpłat w PLN)

BZ WBK 74 1090 1593 0000 0001 0851 9574 (konto dla wpłat w EUR)

BZ WBK 89 1090 1593 0000 0001 0851 9595 (konto dla wpłat w USD)

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

os. Łużyckie 52 , 66-200 Świebodzin


Strona o pomniku: http://www.pomnikchrystusakrola.pl
Info o miejscowości: http://pl.wikipedia.org/wiki/Świebodzin


Artykuł z GW:
Olbrzymia figura Chrystusa stanie wkrótce przy drodze krajowej nr 3. Postać będzie miała 32 m, czyli tyle co słynny Chrystus w Rio de Janeiro, tylko że świebodziński będzie miał jeszcze na głowie koronę


Fot. Marcin Olejniczak / AG
Dwa lata trwało usypywanie 17-metrowego kopca. Przywieziono setki wywrotek ziemi i kamieni, głównie z okolicznych budów. Teraz trwa montowanie głównego szkieletu pomnika
Figura Chrystusa z rozłożonymi szeroko rękoma nad zatoką w brazylijskim Rio de Janeiro stała się symbolem miasta, a okrzyknięta jednym z cudów świata przyciąga tłumy turystów. Polskie miasta pozazdrościły sławy brazylijskiej metropolii. Na miano polskiego Rio de Janeiro liczył już Tarnów, gdzie projektowano pomnik Chrystusa wysoki na 80 m. Inicjatywę wspierało miasto i Polonia. Zabrakło jednak pieniędzy (szacowano, że pomnik będzie kosztował 15 mln zł). Czy Świebodzinowi się uda? Wszystko wskazuje na to, że tak, bo po kilku miesiącach spokoju, prace ruszyły ostro naprzód.

Chrystus Król patrzy na Świebodzin

Dwa lata trwało usypywanie 17- metrowego kopca. Na plac przy wjeździe do miasta przywieziono setki wywrotek ziemi i kamieni, głównie z okolicznych budów. Teraz trwa montowanie głównego szkieletu. Pierwsza z trzech 10-metrowych części już stoi. Nawet w nocy jest podświetlona, by było ją widać z kilku kilometrów. Do niej w najbliższych tygodniach trzeba będzie przykręcić fragmenty pomnika. Zrobiono je z 2 mm blachy ze stali nierdzewnej na wzór modelu autorstwa Mirosława Pateckiego. Postać Chrystusa będzie miała 32 m, czyli tyle ile ma słynny Chrystus w Rio de Janeiro, tylko że świebodziński będzie miał jeszcze na głowie koronę. I o tę koronę przewyższy jeden z siedmiu cudów świata. - W dodatku będzie to pierwsza na świecie figura Chrystusa Króla, bo na razie wszędzie są pomniki Chrystusa Zbawiciela - tłumaczy ks. Sylwester Zawadzki, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, pomysłodawca i inicjator przedsięwzięcia.

Figura będzie skierowana twarzą w stronę miasta i osadzona na 16- metrowym cokole. Pod nim zbudowany zostanie ołtarz polowy i stacje drogi krzyżowej, a po stoku wzgórza, na którym stanie figura, będzie spływał wodospad. Pomnik ma być gotowy na uroczystość Chrystusa Króla pod koniec listopada. Teren wokół będzie zagospodarowywany stopniowo. Parafia stara się o dodatkowe 3 ha ziemi. - Planujemy tu zrobić park, zaplecze gastronomiczne dla odwiedzających nasz pomnik i pielgrzymów. To nowe osiedle, a mieszkańcy nie mają gdzie się spotykać. Chcemy stworzyć im taką oazę - tłumaczy proboszcz.

Im bliżej końca, tym większa mobilizacja

Ks. Sylwester Zawadzki ma 75 lat. W Świebodzinie cieszy się opinią dobrego organizatora. Kilka lat temu postawił nowy kościół, ale dziełem życia ma być właśnie gigantyczny Chrystus. Nie zważając więc na słowa krytyki, dąży do celu. - Odczuwam powołanie do postawienia tego pomnika, wiele przeszkód już pokonałem, a im bliżej końca, tym większa mobilizacja - tłumaczy. O pieniądzach rozmawiać nie chce. - Zawsze zaczynam budowę od zera. Potem szukam sponsorów, wolontariuszy. Ktoś kupi materiały budowlane, ktoś pomoże sprzętem, inny przyjdzie popracować. Mamy też do pomocy pięciu więźniów z aresztu w Międzyrzeczu . Jak wyliczyć, ile to kosztuje? - mówi ksiądz. Zdradza tylko, że buduje systemem gospodarczym, czyli wszystko robi za 25 proc. kosztów.

Co na to mieszkańcy Świebodzina? - Ocenię jak zobaczę efekt końcowy. Na razie dużo się tylko mówi. Ale sam pomysł nie jest zły, wypromuje nasze miasteczko - mówi pan Karol, którego spotkaliśmy na pobliskim osiedlu eleganckich domków jednorodzinnych. - Boję się tylko, że zamiast oazy spokoju, jaka była tu dotychczas, będziemy mieli centrum pielgrzymkowe, hałas i śmieci - dodaje.

Źródło: Gazeta Wyborcza Gorzów
Artykuł w bezpłatnej gazecie Metro (Rozdawana na terenie Warszawy i Poznania)
Tego w Polsce jeszcze nie było! W małym miasteczku koło Zielonej Góry stanie gigantyczny pomnik Chrystusa. Będzie tylko o dwa metry niższy od sławnego posągu Jezusa w Rio de Janeiro. Miejscowy proboszcz już zaczął budowęNa przedmieściach Świebodzina, przy drodze krajowej nr 3, niedawno było pole rzepaku. Teraz praca tam wre - jeżdżą koparki i uwijają się robotnicy. Na polecenie proboszcza budują gigantyczny posąg Jezusa. 21-tysięczne miasteczko leżące 40 km od Zielonej Góry ma mieć pomnik porównywalny z najsławniejszą figurą Chrystusa na świecie. Wysokość: 30 m, długość głowy: 3,6 m, szerokość ramion: 25 m, liczba schodków w środku: 230. Robotnicy uwijają się, bo posąg ma być gotowy do jesieni przyszłego roku. Uroczyste otwarcie zaplanowano na 16 października, w 28. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.

- To konsekwencja zawierzenia miasta opiece Chrystusa Króla - mówi ks. Sylwester Zawadzki, 75-letni proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego. Ma w mieście opinię sprawnego organizatora. Gdy kilka lat temu budował trzeci kościół, wszyscy pukali się w czoło: "Dwa wystarczą na takie małe miasteczko". Ksiądz kościół postawił i ma na mszach tłumy.

Światełka dla samolotów

W grudniu 2001 r. kupił od Agencji Nieruchomości Rolnych 5-hektarowe pole rzepaku. - Czwarty kościół? Trzeba się zastanowić, czy naprawdę chcemy być drugim Licheniem - zaniepokoili się radni. Ale wizja księdza była inna. Pierwszy poznał ją Jerzy Rymaszewski, urzędnik ze starostwa, który wydaje pozwolenia na budowy. - Nie będzie z tym problemu? - spytał ksiądz, pokazując mu plany.

- Jak je zobaczyłem, zrobiło mi się gorąco. Takie wymiary! Zacząłem sugerować, że może by to trochę zmniejszyć, bo ludzie będą gadać, ale ksiądz był uparty. Co miałem robić, budowla ma poniżej 40 m wysokości, to nawet nie trzeba uzgadniać z wojskiem. Wszystkie formalności spełnione, to dałem zgodę - opowiada urzędnik.

Projekt powstał w pracowni poznańskiego architekta prof. Mariana Fikusa. - Nigdy czegoś takiego nie projektowałem - mówi profesor. Dodaje, że pomniki o takich rozmiarach to rzadkość na skalę międzynarodową.

Pomnik będzie widoczny z kilku kilometrów. Fundamenty już stoją. Na nich będzie 10-metrowy postument, a na nim 20-metrowa figura Jezusa z rozłożonymi szeroko ramionami. Od tej z Rio de Janeiro, będzie ją odróżniała korona na głowie. Jest też analogia z wodą - Chrystus w Rio stoi naprzeciwko zatoki, a ten ze Świebodzina stanie naprzeciwko basenu miejskiego. Żelbetowy postument ma być błękitny, a figura Jezusa - mlecznobiała, lekka, z żywic plastycznoszklanych. W środku - schody na taras widokowy. Na szczycie będą czerwone lampki ostrzegające samoloty.

To nie koniec

Co na to mieszkańcy Świebodzina? - Cieszymy się, bo może pomnik wypromuje nasze miasto - słyszymy w świebodzińskim ratuszu, który jednak zastrzega, że z pomysłem nie ma nic wspólnego. - Nie jestem zadowolona. 30 m to tyle ile 10-piętrowy wieżowiec. A jeszcze turyści się zjadą i będzie hałas - narzeka pani Marianna Gnatek z osiedla domków jednorodzinnych, której okna będą wychodzić na pomnik.

Skąd pieniądze na statuę? Proboszcz nie chce o tym rozmawiać, ale zapewnia, że jest jedynym inwestorem. Według Krzysztofa Tomalaka, wiceburmistrza Świebodzina, pieniądze mają być od sponsorów i ze
Wysokość: * Świebodzin - 30 m, Rio - 32 m * Wysokość głowy: Świebodzin - 3,6 m, Rio - 3,5 m * Szerokość ramion: Świebodzin - 25 m, Rio - 23 m. Liczba schodków w środku: Świebodzin - 230, Rio - 222.
Źródło: Metro
Wszystkim chętnym z góry dziękuję za zaangażowanie, a wszelkie pytania proszę kierować na sage4@wp.pl

Na górę